Wakacyjny niezbędnik - stylowa ochrona dokumentów w podróży

Wiosna w pełni, a więc i do wakacji coraz bliżej! Najwyższy czas pomyśleć o tegorocznej, wakacyjnej destynacji i zaplanować urlop, który pozwoli chociaż na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i codziennych obowiązków. Górskie szlaki, hipnotyzujący szum fal czy starożytne zabytki już czekają, by Cię zachwycić i pomóc Ci się odprężyć! Niezależnie od tego, czy planujesz spędzić czas wolny w gronie przyjaciół czy z rodziną, warto zawczasu dobrze przygotować się do takiego wyjazdu. Zadbaj o niezbędne akcesoria, bez których nie w sposób się obyć w podróży. Dobra organizacja pozwoli zaoszczędzić nerwów, pośpiechu i późniejszego bałaganu przy pakowaniu, który wszyscy tak dobrze znamy.

Niezbędne wakacyjne akcesoria

Pakuj się i w drogę!

Wycieczka wykupiona, hotel opłacony, a więc czas się pakować! Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić prawda? No właśnie – tutaj zazwyczaj pojawia się pierwszy problem. Pakowanie nie należy do ulubionych czynności związanych z urlopem. Pewnie z góry zakładasz, że nieważne jak dobrze się przygotujesz to i tak czegoś zapomnisz. A na dodatek nagle, w jakiś dziwny i niezwykle irytujący sposób okazuje się, że jest tak wiele rzeczy, które Ci mogą się przydać w trakcie wyjazdu. A niestety nie wszystkie będziesz w stanie pomieścić w swoim bagażu. Nie poddawaj się! Zrób plan, przygotuj listę. Przejrzyj ją kilkukrotnie, na spokojnie. Sam dojdziesz do tego, czy siedem par skarpetek i czternaście koszulek są absolutnie niezbędne podczas kilkudniowego wypadu. Skonsultuj się także z towarzyszami podróży – skoro jedziecie razem, na pewno będą w stanie podpowiedzieć Ci co powinieneś, a czego nie musisz ze sobą zabierać w podróż. Jak mądrze przygotować swój wakacyjny niezbędnik podróżnika?

Niezbędnik podróżnika

Niezbędnik podróżnika

Jeśli podróżujesz samolotem, masz do wyboru opcję tańszą – bagaż podręczny lub droższą - dodatkowy bagaż, który niestety kosztuje Cię ekstra. Samochód daje morze możliwości, postaraj się jednaj nie przeciążać go do granic (im bardziej obciążone auto, tym więcej pali!). Na wyprawy górskie znacznie lepiej niż walizka na kółkach czy torba podróżna sprawdzi się pojemny, praktyczny plecak górski. Kiedy już zdecydujesz „w co” się spakujesz, czas na listę tego „co zapakujesz”. Podpowiadamy co warto umieścić na szczycie swoich potrzeb (oczywiście poza bielizną, szczoteczką do zębów czy ubraniami na zmianę).

Pakowanie walizki na wyjazd

Nie zapomnij!

Nie zapomnij, by zapakować również wygodne buty. Zarówno długie spacery po starówce czy lesie, jak również wspinaczka wysokogórska wymagają odpowiednio dobranego obuwia. Doświadczenie pokazuje, że ten sam rodzaj butów niekoniecznie sprawdzi się w różnych warunkach, postaraj się więc być dobrze przygotowanym. Nie zabieraj ze sobą obuwia, które niedawno zakupiłeś, a którego jeszcze nie miałeś okazji wypróbować. Odciski i otarcia to nie jest coś, czego chcesz się nabawić w podróży! Okulary przeciwsłoneczne, kapelusz (lub czapka z daszkiem) oraz krem z filtrem to kolejne, absolutnie niezbędne akcesoria. Sprawdzą się w trakcie wycieczki w góry, na plaży czy podczas całodziennego zwiedzania. Wszystkie te trzy rzeczy powinny natychmiast znaleźć się w Twoim bagażu. Nigdzie się bez nich nie ruszaj! Zadbaj o ochronę oczu i wybierz atestowane okulary z filtrem UV. Chroń głowę! Upał potrafi dawać się we znaki! Nie zapomnij o kremie, poparzenia słoneczne z pewnością nie uatrakcyjnią Twojego urlopu!

Ochrona dokumentów w podróży

A jak chronić swoje dokumenty w podróży?

Wakacyjny niezbędnik nie byłby niezbędnikiem, gdybyś nie znalazł tutaj wzmianki o tym, jak chronić swoje dokumenty. Idealnym rozwiązaniem, w każdej podróży będzie saszetka na dokumenty. W końcu nie ma nic bardziej irytującego, niż wiecznie „wędrujące” karty i dokumenty. Raz są w kieszeni kurtki, raz w tylnej kieszeni spodni, a czasami musisz się naprawdę mocno wysilić, żeby je odnaleźć. A przecież dzięki temu sprytnie zaprojektowanemu gadżetowi, możesz trzymać wszystkie dokumenty w jednym miejscu i mieć je zawsze pod ręką. Saszetka sprawdzi się jako ochrona dokumentów w każdych warunkach i w każdej podróży. We wnętrzu spokojnie zmieścisz paszport, karty oraz bilety i unikniesz niekontrolowanego, chaotycznego przekładania dokumentów z kieszeni do kieszeni. Co więcej, możesz zrobić niespodziankę swoim towarzyszom i obdarować ich równie stylowym gadżetem!

Saszetka ochronna na dokumenty

Wakacyjny niezbędnik spakowany? Zatem jesteś gotowy do drogi! Ruszaj więc w kolejną podróż, upajaj się pięknymi widokami, zajadaj lokalnymi smakołykami i kolekcjonuj wspomnienia. Naładuj się pozytywną energią na długie miesiące!