Wieszaki do łazienki bez wiercenia – sposób na porządek w łazience

Wieszaki łazienkowe są prostym sposobem na utrzymanie porządku w łazience. Są one dostępne wielu wariantach i przede wszystkim – nie służą wyłącznie do przechowywania ręczników. Sprawdź nasz szybki przegląd najbardziej przydatnych wieszaków do łazienki.

Kolorowy haczyk łazienkowy dla dzieci

Każdy, kto ma dzieci, doskonale wie, ile energii trzeba poświęcić na przypominanie im o odwieszaniu ręcznika na swoje miejsce po każdej kąpieli. Dobrym sposobem na zachęcenie dzieci do utrzymywania porządku w łazience mogą być ich własne kolorowe wieszaki na ręczniki na drzwi w kształcie ulubionych zwierzątek lub postaci z bajek.

Taki kolorowe haczyki najczęściej są samoprzylepne, dlatego też ich montaż nie wymaga wiercenia ani klejenia. W prosty sposób zamontujesz je w odpowiednim miejscu, a gdy dziecku znudzi się wieszak – po prostu będziesz mógł go bezproblemowo odkleić i w jego miejsce przykleić nowy. Wieszaki z przyssawką dobrze przylegają do gładkich powierzchni i co najważniejsze – nie niszczą glazury.

Wieszaki do łazienki bez wiercenia

Haczyki z przyssawką są dobrym rozwiązaniem także w przypadku, jeśli nie masz dzieci, ale cenisz sobie proste i szybkie w montażu rozwiązania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wieszaków (także wieszaków łazienkowych okrągłych lub bambusowych wieszaków na ręczniki z metalowymi haczykami), które wyglądem nie różnią się niczym od tych montowanych w tradycyjny sposób. Wystarczy tylko zdjąć folię ochronną, aby zamontować taki wieszak do ściany.

Haczyki łazienkowe z przyssawką mają bardzo dobrą przyczepność na wielu powierzchniach. Bez względu na to, czy będziesz chciał je zamontować na powierzchni płaskiej, czy chropowatej – będzie się on trzymał odpowiednio długo i podoła nawet dużym obciążeniom.

Wieszaki do łazienki pod prysznicem

Haczyki w łazience doskonale sprawdzają się nie tylko jako sposób przechowywania ręczników. Będą też odpowiednie w utrzymaniu porządku pod prysznicem. Wieszak łazienkowy przeznaczony do montażu na drzwiach prysznicowych przyda się w każdej łazience. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu będziesz mieć pod ręką wszystkie niezbędne ci akcesoria do kąpieli.

Takie wieszaki zazwyczaj są wykonane ze stali nierdzewnej (o właściwościach stali nierdzewnej dowiesz się z naszego innego tekstu na temat wieszaków), a montaż produktu jest niezwykle prosty – wystarczy go przykleić! Wewnętrzna strona wieszaka pokryta jest specjalną powłoką, która chroni kabinę prysznicową przed zarysowaniami, dzięki temu po odmontowaniu haczyka, twoja kabina pozostanie w nienaruszonym stanie.

Wieszak łazienkowy na suszarkę

Większość ludzi trzyma suszarkę na zwykłym, standardowym wieszaku lub zamyka ją w szafce łazienkowej. Tymczasem wystarczy zamontować prosty uchwyt na suszarkę, aby nie musieć za każdym razem sięgać po suszarkę do szuflady ani nie denerwować się zwisającym z haczyka kablem od suszarki.

Montaż takiego uchwytu nie wymaga wiercenia. Przymocujesz go do ściany za pomocą specjalnego kleju, który utrzyma suszarkę na wszystkich gładkich powierzchniach, bez niszczenia powierzchni ściany. Dodatkowo – taki uchwyt na ścianie prezentuje się bardzo elegancko, dlatego zachwyci wszystkich entuzjastów designerskich rozwiązań.

Tym, którym nie do końca zależy na efektownych rozwiązaniach, bardziej na praktycznych sposobach utrzymania porządku, podpowiemy tylko, że takie uchwyty zazwyczaj są uniwersalne i pasują do większości standardowych suszarek.

Uchwyt na papier toaletowy

Papier toaletowy to chyba najczęściej błąkająca się po łazience rzecz. Rozwiązaniem tego problemu może być po prostu uchwyt na papier toaletowy. Nie dość, że dzięki takiemu uchwytowi wyznaczysz stałe miejsce na papier toaletowy, to oferowane współcześnie rozwiązania takich uchwytów stanowią niesamowitą ozdobę całej łazienki.

Ich montaż zazwyczaj nie wymaga wiercenia. Dzięki specjalnemu klejowi będą się dobrze trzymać na każdych powierzchniach.

Półka łazienkowa – więcej niż wieszak łazienkowy

Półka łazienkowa to niezbędny element w każdej łazience. Dzięki niej wszystkie kosmetyki, akcesoria i przybory mają swoje miejsce. Jeśli jednak w łazience masz ograniczoną przestrzeń, warto zastanowić się nad taką półką, która będzie spełniała też inne role. Co powiesz na przykład na półkę łazienkową, która jest też przy okazji wieszakiem łazienkowym?

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz więcej miejsca w swojej łazience, a w dodatku – ręcznik będziesz mieć zawsze pod ręką podczas porannej i wieczornej toalety. Takie rozwiązanie poza tym, że jest praktyczne – jest także atrakcyjne wizualnie.

Półki łazienkowe są wykonane zazwyczaj z różnych kombinacji materiału oraz dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu będziesz w stanie wybrać dokładnie taki rozwiązanie, na którym ci zależy zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym.

Półka łazienkowa z hartowanego szkła