Worek na pranie w skandynawskim stylu

Worek na pranie w stylu skandynawskim jest praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem, warto rozważyć jego obecność w naszej łazience. Być może będzie on początkiem zupełnie nowej aranżacji? Zawsze warto spróbować!

Styl skandynawski zdobył miejsce sercach gospodarzy i gospodyń z całego świata. Nordyckie wzornictwo bardzo szybko rozprzestrzeniło się po całej Europie, a później na resztę kontynentów. Z czasem już nie tylko wystrój wnętrz był określany mianem stylu skandynawskiego, termin przyjął się ogólnie w świecie mody. Nie istnieje szczegółowa definicja stylu skandynawskiego. Cechuje go przede wszystkim lekki minimalizm i stonowane i jasne kolory, często w pastelowych odcieniach. Jednak najważniejszą cechą, która leży u podstaw aranżacji, jest funkcjonalność. Stąd też we wnętrzach skandynawskich nie uświadczymy bogatych zdobień czy wielu ozdobników - ponieważ nie spełniają one żadnej praktycznej roli. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z wszystkich ozdób; zachowajmy tylko te, które posiadają dodatkowe zastosowania.

szaro-biała łazienka w stylu skandynawskim

Praktyczny worek na pranie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski warto wprowadzać do naszej łazienki, zaczynając od zaopatrzenia jej w klasyczny jasny worek na pranie w paski. Jego bawełniane poszycie sprawia, że produkt jest trwały i wytrzymały. Dzięki skandynawskiemu designowi worek na pranie może służyć, oprócz składowania brudnej odzieży, do przenoszenia wypranych ubrań w celu wysuszenia. Uniwersalny wygląd sprawi, że nawet umieszczona w innym pokoju, będzie wyglądała estetycznie. To jest właśnie magia skandynawskiego designu

Trójdzielny składany kosz tekstylny na pranie ze stalową ramą

Czy można w jakiś sposób ulepszyć kosz na pranie, aby był bardziej funkcjonalny?

Takie pytania zadają sobie projektanci, tworząc produkty w stylu skandynawskim.

Pierwszy pomysł, jaki przychodzi do głowy to powiększyć nasz worek na pranie. Jednak w tym przypadku poszli o krok dalej i stworzyli większy kosz, który posiada trzy osobne przegródki na różne typy ubrań do prania. Dzięki temu możemy od razu zacząć segregować nasze pranie. Nie musimy robić tego przed umieszczeniem go w bębnie pralki, a co najważniejsze, zaoszczędzimy wiele czasu.

Możemy dowolnie przypisać kategorie przegródek i dostosować je do naszych potrzeb. Możemy segregować:

 • Kolorami:
  1. Białe
  2. Czarne
  3. Kolorowe
 • Według materiałów:
  1. Naturalne
  2. Syntetyczne
  3. Wełniane
Trzykomorowy kosz na pranie

Pojemnik na pranie z bambusowym stelażem i uchwytami

Bambusowy stelaż kosza na pranie nada stylowego wyglądu pomieszczeniu. Dodatkowa funkcja, jaką może spełniać, to także szczelne zamknięcie, które zatrzyma wszystkie nieprzyjemne zapachy wewnątrz. Jego drewno jest bardzo trwałe i odporne na niszczenie, dlatego nie musimy obawiać się o trwałość konstrukcji. Został zaprojektowany, aby w jak największym stopniu zatrzymywał wszystkie zapachy, więc śmiało możemy go używać jako kosza na brudną bieliznę. Ponadto designerski wygląd i wyraźne drewniane motywy sprawią, że pomieszczenie nabierze naturalnego klimatu. Będzie wpasowywał się w każdy rodzaj wnętrza, a jego duża pojemność sprawi, że bez problemu pomieści brudne ubrania kilkuosobowej rodziny.

Łazienka w stylu skandynawskim jest doskonałym wyborem, ponieważ możemy sprawić, że będzie wyglądało nad wyraz estetycznie. a do tego, dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu wszystkich akcesoriów, będziemy mogli się swobodnie poruszać po całej powierzchni łazienki. Jasne barwy stylu, bardzo pasują do pomieszczeń tego typu, ponieważ wywołują skojarzenia z kolorami czystych, naturalnych, nordyckich, chłodnych krajobrazów, gdzie tak jak w naszej łazience, płynie czysta, orzeźwiająca woda. Styl skandynawski to miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją. Wiele modernistycznych i futurystycznych elementów pojawia się obok klasycznych, drewnianych motywów.