Wybieramy ciekawe tekstylia dla dzieci - 5 bestsellerowych produktów

Narodziny dziecka to wydarzenie, które przewraca życie do góry nogami. Tekstylia dla dzieci to jedna z pierwszych kategorii, w której akcesoriów dla swojego nowego członka rodziny poszukują młodzi rodzice.

Prawdą jest, że nie tylko świeżo upieczeni oraz przyszli rodzice dbają o potrzeby nowego członka rodziny. Ciocie, babcie, rodzice chrzestni oraz przyjaciele również często chcą podarować maleństwu uroczy, ciekawy, a zarazem funkcjonalny i oryginalny prezent, który sprawi całej rodzinie wiele radości. Poniżej znajdziecie 5 pomysłów na zakup takiego podarunku!

Koce i pościel dla dzieci

W początkowym okresie życia dziecka jedną z najważniejszych kwestii jest jego komfort i wygoda. Ważne również by noworodek nie zaziębił się. Nieraz ciężko jest precyzyjne dopasować ubiór naszego dziecka do temperatury, ubranie go zbyt ciepło sprawi, że maluch poci się, co sprzyja pojawieniu się infekcji, a zbyt lekki ubiór może skutkować katarem lub chorobą. Ciężko znaleźć tak zwany "złoty środek", dlatego zakup lub podarowanie świeżo upieczonym rodzicom kocyka dla maleństwa znacznie ułatwi pewne kwestie. Można także zainwestować w piękną pościel dla dzieci. Poza swoją oczywistą funkcjonalnością kocyk dla dzieci może pełnić również rolę urozmaicenia wystroju w pokoju dziecięcym.

pościel dla dzieci

Na rynku znajdziemy ogromny wybór okryć, w przeróżnych wzorach i kolorach, o różnej wielkości i grubości, co sprawia, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Koc dla dzieci ułożony na szafce, pufie czy w łóżeczku dziecięcym jest bardzo ciekawym dodatkiem, i sprawia, że pokój staje się przyjazny i przytulny. Kocyk może sprawić, że małe dziecko będzie w przyjemny sposób poznawać świat. Jeżeli zdecydujemy się na wybór kontrastowego produktu w geometryczne wzory, sprawi to, że maluch nie będzie mógł oderwać od niego wzroku, co przyczyni się do ćwiczenia jego koncentracji i poznawania barw. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kocyka dziecięcego z motywem kotka, który pozwoli dziecku nauczyć się rozpoznawania zwierząt i z pewnością wywoła wiele uśmiechu.

Śpioszki i body

Każdy rodzic wie, że tego elementu garderoby nigdy nie jest za wiele. Jest to chyba najwygodniejsze i najbardziej praktyczne ubranko dla małego dziecka. W żaden sposób nie ogranicza jego ruchów, jest przewiewne, elastyczne i nie jest trudne w ściągnięciu czy przesunięciu przy przewijaniu lub konieczności przebrania maluszka. Do wyboru mamy śpioszki w wielu różnych wzorach i kolorach wykonanych z miękkiej bawełny z domieszkami elastycznych włókien. Przy zakupie, poza walorami estetycznymi i kolorystyką należy zwrócić szczególną uwagę na skład danego ubranka, by był on jak najbardziej naturalny i wybierać renomowanych producentów tekstyliów dla dzieci.

Maty do zabawy dla dzieci i materace

Oczywiste jest, że dziecko nie spędza całego dnia w łóżeczku lub na rękach. Chce ono poznawać i zwiedzać otaczający je świat, a zadaniem rodzica jest mu to umożliwić. Jednak pozwolenie małemu dziecku na pełzanie czy raczkowanie po dywanie lub podłodze nie jest najlepszym pomysłem, ze względu na znajdujący się tam brud. Nie jesteśmy w stanie przecież co 10 minut zmywać podłogi czy odkurzać, a chcąc zachować idealną czystość, byłoby to konieczne.

Nawet gdy bardzo dbamy o to, by w domu panował porządek, nasze zwierzęta i domownicy zostawiają po sobie wypadające włosy lub kamyczki, glinę czy liście przyniesione z zewnątrz na obuwiu, czy ubraniu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam mata do zabawy dla dzieci, którą możemy rozłożyć na dywanie czy rozłożonej wersalce. Zachowanie jej czystości jest o wiele mniej pracochłonne niż ciągłe odkurzanie, a dostarczy naszemu dziecku wiele zabawy i radości. Różnorodność kolorów a nieraz również zabawki do niej przytwierdzone sprawią, że nasz maluch będzie miał zajęcie na wiele godzin, a my nie będziemy martwić się o to, że ma kontakt z włosami zwierząt lub przyniesioną gliną.

Równie dobrze w tej kwestii sprawdzi się zakup materaca. Materace są zazwyczaj grubsze niż maty, co sprawia, że możemy rozłożyć je na podłodze pomieszczenia, gdzie akurat się znajdujemy, cały czas mając maluszka na oku, a jednocześnie nie martwić się, że powierzchnia, na której bawi się dziecko, jest zbyt twarda, lub chłodna. Świetnym pomysłem będzie zakup materaca podłogowego ze wzorem gwiazdek, które przyciągną uwagę dziecka i wywołają dobre skojarzenia. Jednak jeżeli stwierdzimy, że ten wzór nam nie odpowiada, na rynku znajdziemy wiele innych wariantów, z których z pewnością uda się coś wybrać

Pacynki i pluszowe chusteczki

Dla wielu maluchów jedną z najlepszych form zabawy jest ciągnięcie za wszystko, co znajdą w swoim otoczeniu. Nieraz jednak, w łapki naszego dziecka wpadnie coś, co nie powinno się tam znaleźć jak np. foliowa reklamówka. Bardzo ciężko jest odebrać maluchowi niebezpieczną zabawkę, ponieważ jej szeleszczący dźwięk jest dla niego bardzo atrakcyjny i nie rozumie on, czemu nie powinien się nią bawić. Jako równie interesującą alternatywę wybierzmy pluszową lub polarową chusteczkę z wszytą do środka szeleszczącą tkaniną, która ze względu na kolorowe wzoru przyciągnie uwagę dziecka dużo bardziej i na dłuższy czas. Maluch będzie mógł bez obaw szarpać, ciągnąć i ściskać nową zabawkę, co przyniesie mu wiele radości, a opiekunowie odetchną z ulgą, nie martwiąc się, że dziecko połknie kawałek folii lub zaciśnie ją na rączce.

Świetnym rozwiązaniem jest również zakup materiałowej pacynki. Możemy bawić się z naszym dzieckiem na wiele sposobów, imitując ruchy zwierzaka. Dziecko nauczy się również, że nie tylko ono może wziąć coś w swoje rączki, pacynka także może go złapać lub lekko pociągnąć. Producenci tekstyliów prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowy wzorów i kolorów pacynek, by jak najbardziej przyciągnąć uwagę dziecka. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie, zabawki nie powinny posiadać twardych i ostrych elementów, którymi bawiące się dziecko mogłoby wyrządzić sobie krzywdę.

Ręcznik z kapturkiem

Ręcznik kąpielowy z kapturkiem to wręcz "must have" każdego praktycznego rodzica. Jest to fantastyczne rozwiązanie pomagające w zapewnieniu rozgrzanemu po kąpieli dziecku odpowiedniej ochrony przed chłodnym powietrzem i przeciągami. Ważne jest by całe ciało naszego dziecka, po wyjściu z wanienki owinąć ręcznikiem, by wchłonął on resztę wody. Ręczniku ze wbudowanym kapturem pozbawiają nas problemu z owijaniem głowy dziecka mniejszym ręcznikiem, co ogranicza jego swobodę ruchu, a gdy nasz maluch już chodzi, chwilę po umieszczeniu na głowie, ręcznik ląduje na ziemi. Ręcznik z kapturkiem jest nie tylko bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodzica, lecz również atrakcją dla dziecka, które może owinąć się swoją "kąpielową pelerynką".

W tej kategorii znajdziemy wiele możliwości, w przeróżnych wzorach i kolorach, niekiedy stylizowanych na pieska lub kotka, z przyszytymi do kapturka uszkami lub wąsami. Poza byciem bardzo funkcjonalnym, taki podarunek z pewnością wywoła uśmiech u dziecka oraz niejednego rodzica, gdyż maluch w niego zawinięty wygląda po prostu bardzo uroczo.