Wybieramy dyfuzory zapachowe do aromaterapii

dyfuzory do aromaterapii

Dyfuzory zapachowe z powodzeniem wykorzystywane są aromaterapii. W niczym nie ustępują kadzidełkom, olejkom eterycznym czy świecom zapachowym. To bardziej nowoczesny odpowiednik kominków zapachowych. Funkcjonalniejsza i komfortowa w użyciu alternatywa dla świeczników. Warto wiedzieć również o tym, że dyfuzor do olejków oprócz wydzielania zapachów, także nawilża powietrze. Nieoceniona pomoc dla nas i naszych roślin, gdy mamy w domu zbyt sucho. Brak wilgotności niekorzystnie wpływa na drogi oddechowe i zdrowy sen. Dyfuzor jest znacznie subtelniejszy od innych urządzeń zapachowych. Podczas pracy wytwarza aromatyczną mgiełkę. Z powodzeniem można więc wykorzystać go do lekkich inhalacji, uzupełniając odpowiednim zapachem.

Śmiało możesz wykorzystać go do celów leczniczych i stworzyć w domu kojącą przestrzeń. W tym artykule pomożemy Ci dobrać odpowiedni dyfuzor. Podpowiemy także, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie. Według nas jego równie ważną funkcją jest także dekoracyjność. Ostatecznie dyfuzor nie tylko wprowadza w przestrzeń mieszkania czy domu zapach i klimat. To również ozdoba, która powinna współgrać z otoczeniem. Nie zapominajmy o tym, że ta ozdoba jest niezwykle funkcjonalna. A takie rzeczy lubimy najbardziej. Sprawdź, jakie podpowiedzi dla Ciebie przygotowaliśmy. Zadbaj o aromaterapię w miejscu, które lubisz.

Czym jest dyfuzor zapachowy?

Dyfuzory zapachowe do domu to z reguły niewielkie urządzenia zasilane na prąd lub baterie. Nie jest podgrzewany za pomocą świecy jak kominek zapachowy, więc z założenia jest bezpieczniejszy. Rozpylając niewielką ilość zapachu, staje się bardziej wydajną i ekonomiczną opcją. Dyfuzory różnią się od siebie kształtem, wielkością i dodatkami. W swojej ofercie posiadamy model wzbogacony o lampę zmieniającą kolor światła. To lekko zaokrąglona, stożkowata propozycja zasilana lampą ledową o różnym natężeniu i odcieniach. Idealna wręcz lampka do ustawienia na nocnym stoliku w sypialni. Co z olejkami eterycznymi?

Musimy pamiętać, że dyfuzor do olejków ­– w przeciwieństwie do kominka zapachowego, nie przyjmuje wosku. Tu możemy polegać aż i jedynie na płynnych aromatach. Dobór zapachu nie jest bez znaczenia. Przed jego użyciem warto dowiedzieć się, jakie właściwości lecznicze – bądź nie – posiada wybrany przez nas olejek. Zupełnie inne właściwości będzie miała szałwia (uspokojenie, oczyszczenie), a zupełnie inne pomarańcza (odświeżenie, pobudzenie). Ważne, aby na początku stosować małą ilością olejków. Nie wiemy jak intensywny zapach będzie nam odpowiadał, ani czy jesteśmy na niego uczuleni. Zacznijmy więc od kilku kropel. Dyfuzor olejków pozwala ustawić odpowiedni poziom zapachu. Dopasuj go do siebie.

Dyfuzor zapachowy – jak go używać?

Dyfuzor olejków eterycznych działa w ten sposób, że podgrzewa wodę z wybranym olejkiem. W związku z tym nie musisz dodatkowo go rozcieńczać. Warto pamiętać o tym, że olejki nie tylko wzbogacają przestrzeń miłym aromatem, ale posiadają właściwości neutralizujące. Dlatego dobrze umieścić dyfuzor w ubikacji lub w łazience. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie do tego również dyfuzora z patyczkami rattanowymi. W naszym sklepie znajdziesz sporo różnych kombinacji zapachowych i estetycznych. Polecamy na przykład zestaw zapachowy na tacy ze świecami. Jak taki dyfuzor działa? Nie jest on zasilany przez prąd ani baterie. Do wydzielania aromatu nie potrzebuje podgrzewania. A więc jak? Ten dyfuzor do olejków pracuje dzięki patyczkom rattanowym. W nich tkwi cała moc.

Wystarczy włożyć je do pojemniczka, buteleczki z olejkiem eterycznym. Cienkie patyczki wypełnione są gąbczastym środkiem. To on wchłania olejek i rozpyla w powietrzu zapach. Bardzo proste, bardzo przyjemne i bardzo bezpieczne. Dla pobudzenia zapachu dobrze jest raz na kilka dni obrócić patyczek. Ważna sugestia: przy korzystaniu z tego typu dyfuzora patyczki zapachowe posiadają ograniczoną chłonność. Zbyt gęsty olejek po prostu może się nie wchłonąć. W efekcie zapach nie będzie przez nie wydzielany. Zalecamy więc korzystanie z olejków skompletowanych w zestawie lub od jednego producenta. W tej sprawie poleca się między innymi zestaw zapachowy ptasia klatka. Bardzo pomysłowy, elegancki i zawiera wszystko, co niezbędne do tego, aby rozpocząć swoją przygodę z aromaterapią.

Rodzaje dyfuzorów zapachowych

Dyfuzory oraz ich rodzaje – trochę już o nich sobie powiedzieliśmy. Warto jednak podsumować te informacje i dodać kilka nowych, zwłaszcza dla osób początkujących w temacie aromaterapii. Patyczki zapachowe to jeden z możliwych wariantów. Należy je wymieniać wraz z kolejnym zapachem. To znaczy trzymać się zasady: nowy komplet patyczków – nowy olejek eteryczny. W innym razie zapachy zmieszają się ze sobą i mogą stać się nieprzyjemne. Nasza mała rada: zapachowe patyczki i dyfuzor dłużej zachowają swoje działanie, gdy umieścimy je w miejscu bez silnego przepływu powietrza. Krótko mówiąc, przeciągi i wentylatory mogą szybciej pozbawić je intensywności zapachu. Innym, ciekawym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są dyfuzory zasilane za pomocą wejścia USB.

Wystarczy, że przed uruchomieniem urządzenia naładujemy go. W taki sposób działa między innymi dyfuzor z ażurową ozdobą, zmieniający w trakcie pracy kolor światła. To jeden z ulubionych modeli naszych klientów i trudno się temu dziwić. Bardzo wydajny, jego pojemność wynosi 100ml. Do tego zgrabny, a przy tym stylowy. A co jeśli posiadasz już swój dyfuzor – elektroniczny bądź pojemniczek z olejkiem? Spieszymy z pomocą. W naszym sklepie znajdziesz na przykład zestaw patyczków rattanowych. Do samodzielnego uzupełnienia i wymiany.