Wybieramy firanki krótkie - które będą najlepsze?

Światło słoneczne w naszym domu jest zawsze najlepszym oświetleniem pomieszczenia. Dzięki dobrze zaprojektowanym oknom możemy sprawnie kontrolować ilość światła, która dociera do naszego pokoju. Kompozycja wokół okna poprzez iluminacje, stanie się bardzo mocno widoczna. Kiedy zamontujemy firanki krótkie na szczycie okna, będą się one pięknie mienić za dnia.

Już dawno ludzie zauważyli, że okno nie jest jedynie użytecznym dostępem powietrza z zewnątrz. Za pomocą firanek i elementów przysłaniających światło i tych widniejących wokół okna, zaczęto tworzyć mniej lub bardziej złożone kompozycje okienne. Za pomocą wielu różnych elementów powstają kompozycję, które potrafią kompletnie zmienić charakter pomieszczenia. Zasłaniając okno częściowo, otrzymamy piękną świetlną łunę, która wraz z upływem dnia, będzie pełzła wesoło po naszej podłodze.

W kuchni oraz jadalni światło słoneczne jest bardzo wskazane. Przygotowywanie i spożywanie potraw będzie odbywało się w bardziej pogodnej atmosferze. Czasem jednak zarażają się dni, które są aż nadzbyt gorące, słońce potrafi wtedy nieźle dopiec. Dlatego warto powiesić nad oknem firanki krótkie, z cienkiego materiału, które będą chronić nas przed nadmiernym wzrostem temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo taka firana uchroni nas także przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, jeżeli okno naszej kuchni jest umieszczone naprzeciwko innego bloku mieszanego.

Krótka firanka do kuchni

biale okno na bialej scianie ze stolikiem na froncie

Firanka z ozdobna ze wzorkiem z kółkami jest wskazana do miejsc, gdzie jada się śniadania. Mocne poranne słońce, zwłaszcza jeżeli jest umieszczone od wschodu, potrafi niesamowicie rozświetlić pomieszczenie. Jednakże podczas naszego pierwszego posiłku, oczy nie zawsze do końca nie przyzwyczają się do tak jasnego otoczenia. Dzięki prostokątnej firance krótkiej możemy zakryć nawet całe okno. Lekko przefiltrowane światło słoneczne, nie będzie drażniące dla wzroku.

Dzięki mocowaniu blisko szyby nie obciążymy ramy okna i pozostawimy widoczny parapet, który nie będzie przysłonięty, jak w przypadku dużej firany na karniszach. Dzięki temu wszystkie kwiatki i inne ozdoby na parapecie będą ładnie wyeksponowane i zauważalne.

Firanka do kuchni krótka POMPOM

Okno i firana krotka w kompozycji bieli

Poliestrowa firanka POMPOM wykonana we Francji umieszczona na naszym kuchennym oknie, doda oknu stylu i klasy. Nowoczesne wzory połączone z klasycznym krojem wpisują się w najnowsze trendy pośród projektantów wnętrz. Dzięki takiemu połączeniu stylów będzie pasowało do kuchni w każdym stylu; nowoczesny, klasycznym, minimalistycznym, modernistycznym, a nawet we wnętrzach loftowych i industrialnych, ale tylko w przypadku, jeżeli posiadamy jakieś małe okna.

Nowoczesna firanka krótka

okno i firanki krotkie w jasnym pokoju

Kiedy chcemy, aby nasze pomieszczenie było zaprojektowane w stylu nowoczesnym, warto okna przyozdobić krótką firanką w pionowe pasy. Gustownie zaprojektowany krój, rozpoczyna się od góry prostokątnie, zasłaniając całą szerokość okna, a w dolnej części posiada trójkątne wcięcie. Przypomina trochę duży, wiszący proporczyk. W lekkim stopniu rozproszy światło wpadające do pomieszczenia. Nowoczesny wzór firanki sprawia, że będzie ona pasować nie tylko do kuchni czy jadalni, ale także będzie pięknie się prezentować w sypialni, bądź innych pomieszczeniach, w których są motywy z paskami.

Warto pamiętać o stosowaniu firanek krótkich, ponieważ stanowią bardzo ciekawy element ozdobny, są uniwersalne i pasują do wielu wnętrz. Chronią nasz wzrok przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi, które jak padają pod pewnym kątem, sprawiają, że okno staje się soczewką. Oraz dodają stylu naszym pomieszczeniom.

Zastanawiasz się może jakie firanki będą pasować do salonu? Wszystkiego dowiesz się tutaj!