Wybieramy idealne legowisko dla psa

Wybór idealnego legowiska dla naszego psa tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. W grę wchodzi cała masa pytań, na które musimy odpowiedzieć jeżeli nie chcemy być potem zmuszeni do pozbycia się nowo kupionego legowiska. Wiele zależy od tego jakiej pies jest rasy, jego rozmiarów oraz ogólnego zachowania i usposobienia. Są psy spokojne i mało ruchliwe, są również psy, których nie możemy utrzymać w jednym miejscu. Często zdarza się również tak, że dokonujemy zakupu wspaniałego legowiska z wysokiej jakości materiału ale nasz pies wybiera inne miejsce jak dywan w pokoju czy wycieraczkę. Musimy również zdawać sobie sprawę że pies, który śpi na swoim legowisku nie jest zwinięty jedynie w kłębek. Musi mieć również możliwość wyciągnięcia się. Ważne jest również miejsce w którym chcemy umieścić psie legowisko. Śpiący pies musi mieć spokój, więc należy unikać miejsc często uczęszczanych przez domowników. W grę wchodzi tu wiele czynników o których należy pamiętać przy zakupie legowiska. Wiedza i obserwacja przede wszystkim!

Poducha lub materac

Legowisko typu poducha lub materac może świetnie sprawdzić się jako idealne miejsce na sen naszego pupila. Warto zwrócić uwagę na brak wysokich brzegów co pozwoli naszemu psu na rozciągnięcie łap i wygodny sen w każdej niemal pozycji. Dobrym przykładem jest legowisko dla psa szare, wykonane i wypełnione super miękką włókniną. Dzięki temu Twój pies będzie miał zapewniony spokojny sen na miękkim podłożu, na którym doskonale będzie się mu leżało. Dzięki temu unikniemy wizyt naszego psa na kanapie bądź na łóżku. Warto pamiętać, że takie legowisko zostało wykonane w taki sposób aby móc łatwo oczyszczać go z sierści. Właściciele sympatycznych czworonogów doskonale zdają sobie sprawę ile kłopotu może sprawiać nagromadzona sierść. Często psy zostawiają ją na naszym łóżku, poduszkach i pościeli. Dlatego sprawiając swojemu psu wygodne dla niego legowisko ograniczamy jego wizyty na kanapach i łóżku i sprawujemy większą kontrolę nad gromadzącą się sierścią

Innym dobrym przykładem na świetne legowisko dla psa jest legowisko dla psa 2w1. Tego typu legowiska posiadają różnej wielkości brzegi, sprawiające, że niektóre psy czują się dobrze śpiąc właśnie na takim legowisku. Zwłaszcza jeśli mają tendencje do spania zwinięte w kłębek, tym bardziej przydadzą się wtedy brzegi, by zapewnić ciepło i komfort podczas snu naszego czworonożnego przyjaciela. Niektóre psy lubią też położyć swoje główki na brzegu swojego wymarzonego łóżeczka. W końcu to nasi przyjaciele, które lubią powtarzać zachowania człowieka.

Legowisko idealne i wytrzymałe

Podczas zakupu legowiska dla naszego psa warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało zrobione i jego wytrzymałość. Właściciele psów wiedzą doskonale o tym jak pomysłowe to zwierzęta. Potrafią zamienić w zabawkę niemal każdy przedmiot. Gryzienie każdej napotkanej poduszki, pościeli, kapci czy części łóżek, to czasem ich często zachowania. Dlatego warto zapewnić im legowisko trwałe i mocne, w razie gdyby chciało im się pogryźć również ich własne miejsce do spania. Dlatego materiał legowiska musi stawić solidny opór zębom psa i jego wszędobylskim pazurom.

Producenci legowisk zdają sobie z tego sprawę, dlatego na rynku pełno jest legowisk zrobionych z wysokiej jakości materiałów, które przetrwają nawet najbardziej wymyślne zabawy. Kolejnym ważnym czynnikiem, który ułatwi nam zakup legowiska jest łatwość w jego czyszczeniu. Znów wraca problem nagromadzonej sierści. Dlatego dobre legowisko musi dać się łatwo czyścić. Dlatego warto wybrać takie modele, które da się w całości wrzucić do pralki i wyprać. Obok wytrzymałości ważnym aspektem jest również miękkość. Warto również poszukać legowisk, które dzięki odpowiedniemu materiałowi sprzyjają braku odkształceń. To bardzo ważna cecha, która sprawi że nasz pies nie porzuci nagle swojego legowiska, które zrobiło się twarde i niewygodne.

Ważny jest materiał

Materiały z których zrobione zostało legowisko naszego pupila musi posiadać kilka cech, które sprawią, że nasz pies będzie miał posłanie najwyższej jakości. Obok wspomnianej już wytrzymałości, materiał musi być łatwy w czyszczeniu. Poliester lub polar? A może eko-skóra? Warto jednak zaznaczyć, że to nie od nas zależy czy pies będzie czuł wygodę a właśnie od psa. To nasz pupil musi czuć się komfortowo, musi mieć ciepło podczas snu i co najważniejsze, musi czuć się bezpiecznie. Przecież kupując mu legowisko chcemy sprawić mu przyjemność i kierujemy się psim dobrem.

Odpowiednie miejsce

Nie zapominajmy, że kiedy nasz piec już zaakceptował legowisko, które mu podarowaliśmy, czuje się na nim komfortowo i bezpiecznie, to ostatnim ale równie ważnym czynnikiem jest miejsce. Dokładnie, miejsce w którym znajdzie się legowisko dla psa pełni równie ważną rolę. I to taką samą jak u ludzi. Kiedy chcemy iść spać, mamy swoje łóżko, cenimy sobie spokój i ciszę, miękkość oraz komfort. Nie chcemy próbować zasnąć w hałaśliwym miejscu. Tym samym kierują się psy. Dlatego miejsce na legowisko naszego psa musi być umiejscowione w zacisznym miejscu. Musimy mieć pewność, że nikt nie będzie przeszkadzał psu, zapalał światła, rozmawiał, stawiał obok różnych rzeczy, które nie są związane z psem. Czasem warto zaobserwować miejsce, które nasz pies sam wybrał sobie na sen.

Jak widzimy kupno legowiska nie jest prostym zadaniem jeśli chcemy kierować się dobrem naszego psiaka. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę wymienione wyżej wskazówki, zakup legowiska stanie się na pewno łatwiejszy. A wtedy zyskamy pewność, że nasz psi przyjaciel będzie zadowolony. Przecież jego spokojny sen to również nasz własny spokój. Mówi się że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego warto sprawić by nasz przyjaciel czuł się jak najlepiej.

Pies w legowisku