Wybieramy kalendarz adwentowy

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to nie tylko przygotowywania w formie prezentów czy planowania zakupów, dzięki którym na świątecznym stole gościć będą pyszne potrawy. Nie można zapomnieć także o tradycji, którą stanowi kalendarz adwentowy. Służy on odliczaniu 24 dni, które dzielą od Wigilii, a celem jest wzmaganie radości w trakcie tego oczekiwania. Choć większości kalendarze adwentowe kojarzą się z okienkami, za którymi kryły się różnego rodzaju czekoladki symbolizujące każdy dzień oczekiwania (co skutecznie pomagało ćwiczyć cierpliwość), to pierwotnie przyjmowały inne warianty, na przykład zaznaczało się kredą kreski na drzwiach lub zapalano świece, symbolizujące każdy dzień.

Obecnie równie chętnie szukamy alternatyw, które tak samo jak czekoladki pomogą w rozpaleniu entuzjazmu na nadchodzący, świąteczny czas, a przy tym zapewnią dobrą zabawę. Jest to przede wszystkim świetna rozrywka dla dzieci, ale wiele radości można sprawić także dorosłym, darując im kalendarz adwentowy z niespodzianką na każdy dzień oczekiwania. Kalendarze adwentowe dostać można obecnie w tylu formach, że można się w tym pogubić. Na jaki więc się zdecydować?

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy ze świeczkami

Bardzo elegancko prezentuje się kalendarz adwentowy ze świeczkami, który przyniesie dużo radości z każdą odkrywaną świeczką. Stylowe pudełko z ozdobnymi szufladkami, z których wysuwają się świeczki, dodadzą wnętrzu magicznego klimatu, podobnie jak przytulne światło żarzących się płomieni świeczek, znajdujących się w kalendarzu w różnorodnych kształtach i formach. Kalendarz adwentowy ze świeczkami sprawi, że każdego dnia, aż do Wigilii będziemy mogli tworzyć swoją indywidualną kompozycję świetlną, urozmaicając tym samym wnętrze swojego domu w wyjątkowy sposób. Kalendarz ze świeczkami to także świetny pomysł na gotowy prezent dla bliskiego, który z pewnością umili czas oczekiwania do świąt. Nawiązująca do świąt kolorystyka, gwiazdkowe kształty, lśniący brokat to tylko kilka cech, którymi charakteryzują się świeczki z tego urokliwego kalendarza, dlatego to idealny sposób na uzupełnienie świątecznej aranżacji!

Kalendarz adwentowy z pudełkami na prezenty

Jeżeli chcielibyśmy podarować komuś bliskiemu coś bardziej spersonalizowanego, to w tym doskonale sprawdzi się kalendarz adwentowy z pudełkami na prezenty, w których umieścić można różnego rodzaju drobiazgi na każdy dzień adwentu. Mogą to być różnorodne niespodzianki, które każdego dnia będą zaskakiwać czymś nowym. Wypełnić je można słodkościami, karteczkami z cytatami, drobnymi figurkami czy też breloczkami. Możliwości jest wiele, a to, co może nas ograniczyć, to tylko wyobraźnia. Każde pudełko cechuje się innym, świątecznym motywem, tworząc pełen uroku efekt wizualny całego kalendarza, dlatego też umiejscowiony na półce, blacie czy też pod choinką doda wnętrzu przytulnego klimatu, stanowiąc akcent dekoracyjny świątecznej aranżacji. Wszędzie będzie wyglądać dobrze, zarówno w nowoczesnych wnętrzach, ale też klasycznych i eklektycznych, zdobiąc regał, blat czy też jakiekolwiek inne miejsce w domu.

kalendarz na adwent

Kalendarz adwentowy z woreczkami

Ciekawą propozycją, tym razem do zawieszenia na ścianie jest kalendarz adwentowy z woreczkami. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie kalendarza nawet na niewielkich powierzchniach, a w woreczkach umieścić można różnego rodzaju drobiazgi. Wzornictwo kalendarza czyni go ciekawą, urokliwą ozdobą, która wpasuje się w praktycznie wszystkie wnętrza o dowolnym stylu aranżacji, a to dzięki beżowo-czerwonej kolorystyce ze świątecznym motywem. Adwentowe woreczki umiejscowione są za pomocą klamerek na sznurkach, które przywiązane do drewnianego elementu tworzą kalendarz o oryginalnej kompozycji, zachwyci zarówno domowników, jak i gości. Zawiesić go można w jadalni, kuchni, salonie, sypialni - wybór jest nieograniczony, ponieważ wszędzie będzie się on dobrze prezentować, również styl aranżacji nie gra tu wielkiej roli, bo kalendarz nadaje się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i etnicznych, boho, industrialnych czy też klasycznych. Woreczki mogą odgrywać wyłącznie dekoracyjną rolę, ale można umieścić w nich także wszelkie, drobne elementy i podarować komuś bliskiemu.

Przy wyborze kalendarza na adwent warto się zatem zastanowić, czy bardziej odpowiadają nam gotowe rozwiązania, czy może lepiej włożyć w to nieco własnej inwencji, czy wolimy tradycyjne rozwiązania, czy coś bardziej oryginalnego. Odpowiadając sobie na te fundamentalne pytania, wybór kalendarza będzie dużo prostszy, a radość oczekiwania na święta gwarantowana!