Wybieramy przytulne dekoracje do domu

Dekoracje przyciągają wzrok gości oraz nadają wnętrzu charakter. Odpowiednio dobrane akcesoria potrafią odmienić mieszkanie i sprawdzić, że stanie się ono stylowe oraz oryginalne. W sklepach znajdziemy różnorodne świece, obrazy, figurki czy też rośliny. Jakie dekoracje do domu wybrać? Poniżej znajdziesz aż dwanaście ozdób w dwunastu stylach wnętrzarskich.

Dekoracje do domu w 12 stylach

Wybierając dekoracje do domu, warto pomyśleć o stylu, w którym urządziliśmy nasze wnętrze i dopasować ozdoby do pozostałych mebli. Oto zestawienie dekoracji w dwunastu stylach – industrialnym, skandynawskim, modernistycznym, kolonialnym, vintage, boho, minimalistycznym, glamour, orientalnym, etnicznym, prowansalskim oraz eklektycznym.

Styl industrialny

Kalendarz dekoracyjny wykonany z metalu łączy w sobie funkcję ozdobną i praktyczną. Możesz umieścić go na biurku w pracowni, na komodzie w salonie czy też na regale na książki w sypialni. Jedno spojrzenie na tę ozdobę i już będziesz wiedziała, jaki dzień tygodnia dziś mamy.

Metalowy kalendarz

Styl skandynawski

Naturalne drewno jest czymś, co coraz chętniej wprowadzamy do naszych wnętrz. Czym byłby dom zaaranżowany w stylu skandynawskim bez elementów z prawdziwego drewna? Czasami wystarczy dodać cztery pieńki, które mogą służyć jako podkładka pod wazon, świecę czy też pod kubek.

Pieńki

Styl modernistyczny

Styl modernistyczny to prosta forma i wykorzystywanie ciemnych kolorów. Kominek dekoracyjny na baterie wprowadza przytulną atmosferę i pozwala cieszyć się namiastką kominka w budynkach wielorodzinnych. Akcesorium zostało wykonane z metalu i doskonale odnajdzie się w przestrzeni salonowej.

Kominek

Styl kolonialny

Styl kolonialny kojarzy nam się z podróżami oraz z ciepłymi kolorami. Globus na drewnianej podstawce łączy te dwa zagadnienia i może stać się wyjątkową ozdobą w salonie, sypialni czy też w gabinecie.

Globus

Styl vintage

Styl vintage to oryginalne dodatki, których próżno szukać w większości wnętrz. Dekoracyjna klatka dla ptaków będzie wyjątkową ozdobą, która może być ustawiona na komodzie czy na stoliku pomocniczym. Klatka oczywiście nie obliguje nas do trzymania w niej zwierząt. Możemy włożyć do niej sztuczne kwiaty, książki czy lampki LED. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Ozdobna klatka

Styl boho

Naturalne materiały i ciekawe wzory – oto styl boho, który podbił serca ludzi na całym świecie. Dekoracyjny puf doskonale sprawdzi się jako dodatkowe miejsce do siedzenia na tarasie lub jako podnóżek w salonie.

Puf

Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny ogranicza ilość dekoracji oraz zdobień do absolutnego minimum. Jeśli chcesz zaakcentować komodę lub szafkę nocną, umieść na niej szklany kielich z rośliną w doniczce. Taka dekoracja nie naruszy minimalistycznej formy Twojego wnętrza i będzie cieszyła oko.

Styl glamour

Glamour uwielbia błysk, srebro i lustrzane powierzchnie. Wnętrza urządzone w tej stylistyce są bogate w różnorodne ozdoby oraz świece. Szukając mocnego akcentu, który zwróci uwagę wszystkich odwiedzających Twój dom, postaw na dekoracyjną figurkę flaminga w srebrnym kolorze.

Srebrny flaming

Styl orientalny

Styl orientalny to też rozwiązania i dekoracje do domu, których nie zobaczymy w europejskich mieszkaniach. Zestaw do relaksacji z postacią Buddy zawiera figurkę Buddy, mini gong oraz świecznik na tealight. Oczyść umysł i odzyskaj wewnętrzną równowagę.

Zestaw relaksacyjny

Styl etniczny

Styl etniczny promuje akcesoria wykonane z naturalnych materiałów oraz charakteryzujące się naturalnymi kolorami. Kosz dekoracyjny wykonany z trawy morskiej umożliwi Ci przechowywanie koców, poduszek, zabawek czy nawet doniczek z kwiatami.

Kosz z trawy morskiej

Styl prowansalski

Widząc oryginalnie obrobione i bielone drewno, od razu na myśli przychodzi nam styl prowansalski. Dekoracyjny panel może przyozdobić regał w kuchni, szafkę nocną czy też Twoje miejsce pracy.

Ozdoba do domu

Styl eklektyczny

Eklektyzm to połączenie różnorodnych stylów, dzięki czemu możemy bawić się formą i kolorem. Wyposażając swoje wnętrze w dekoracyjną maskę etniczną, dodajemy mu niezwykłego charakteru. Ozdoba ta jest czymś, co przyciąga wzrok i zapada w pamięć wszystkim gościom.

Orientalna maska