Wybieramy legowisko dla psa

legowiska dla psów

Komfort oraz bezpieczeństwo są bardzo istotne i to nie tylko dla ludzi, ale również naszych czworonożnych przyjaciół! Zwierzęta domowe muszą mieć swój azyl, gdzie w spokoju będą mogły wypoczywać. Nasza w tym głowa, aby zapewnić jak najlepsze warunki, dzięki którym upewnimy się, że nasz przyjaciel ma spełnione wszystkie potrzeby i wiedzie szczęśliwe życie. Legowisko dla psa odgrywa tutaj bardzo istotną rolę, dlatego, zanim dokonamy zakupu, warto swój wybór pod każdym względem rozpatrzyć. Jakie powinno być posłanie dla psa, aby zwierzak czuł się bezpiecznie i wygodnie?

Legowisko dla psa - praktyczne porady

Wydzielenie psu osobnej przestrzeni, w której będzie dobrze się czuć, jest istotne dla jego zdrowia psychicznego i fizycznego, dlatego trzeba ją odpowiednio zagospodarować, a w tym celu trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Łóżko dla psa musi umożliwiać mu swobodny odpoczynek w każdej pozycji, tak, aby mógł zawinąć się w kłębek, ale też rozprostować łapy. To oznacza, że musi być dostosowane do rozmiarów naszego pupila. Zmierzyć go należy od pyska do nasady ogona oraz od czubka głowy do samych łapek. Najlepiej doliczyć do rozmiarów psa dodatkowe 20-30 cm z każdej strony, wówczas będziemy mieć pewność, że legowisko zapewnia naszemu czworonogowi swobodny wypoczynek.

Trzeba pamiętać o tym, że wiele psów lubi gromadzić wokół swojego posłania zabawki, przyda się więc większa przestrzeń. Szeroka oferta różnorodnych posłań dla zwierząt zapewnia możliwość wyboru zarówno legowiska dla małych psów, jak i dużego. Legowiska dla szczeniąt powinny być wymieniane wraz z jego rozwojem, w innym wypadku szczenię może nie czuć odpowiedniego bezpieczeństwa. Poza wyborem odpowiedniego posłania istotne jest też jego umiejscowienie. Powinno znajdować się w przytulnym kącie, z dala od okien, grzejników i drzwi. Posłanie zapewniać ma też spokój, więc umieszczanie go w miejscu, obok którego stale przechodzimy lub blisko głośników, czy telewizora nie będzie wskazane. Unikać też trzeba miejsc o dużym natężeniu światła. Przygotowując zatem legowisko dla dużego psa, trzeba wziąć pod uwagę, że będzie on potrzebować więcej przestrzeni.

Legowiska dla psów - rodzaje

Posłania dostępne są w wielu różnych kształtach - od klasycznych, owalnych i prostokątnych, aż po najbardziej wymyślne, na przykład w kształcie kości. Mogą też przyjmować formę budy, kanapy, czy łóżka dla psów, a więc stanowić prawdziwy mebel naszego pupila, który również uzupełni aranżację wnętrza. Legowiska dla dużych psów to najczęściej duże poduszki, bez wyraźnie zaznaczonych brzegów, dzięki którym pupil w większych rozmiarach nie będzie miał kłopotu z rozłożeniem łap, ale można zdecydować się też na taki w formie kojca, z miękkim materacem i poduszką. Materac może być umieszczony w koszu plecionym lub tekstylnym. Taka przestrzeń niewątpliwie zapewni naszemu przyjacielowi przytulny, bezpieczny azyl. Do takiego celu doskonale sprawdzi się też buda tekstylna.

Jest to legowisko dla małego psa - taka forma zapewni mu spokój, odgradzając go od światła i tego, co dzieje się w pomieszczeniu, a więc może być umieszczone w dowolnym miejscu. Zabudowane w ten sposób posłanie jest też doskonałe dla szczenięcia, ponieważ daje dużo bezpieczeństwa. Na wszelkie podróże i wyjazdy doskonale spisze się podróżna mata dla psa. Jest poręczna i nie zajmuje podczas transportu wiele miejsca, ponieważ w łatwy sposób można ją złożyć. Miękka powierzchnia zapewni przy tym psu pełny komfort. Matę można też wykorzystać jako pokrycie kanapy, zabezpieczając ją przed sierścią i pazurkami. To, co różni dostępne legowiska, to jednak nie tylko forma i wielkość, ale też materiały, z których zostały wykonane. Najpowszechniejsze są posłania z poliestru. Niektóre są miękkie w dotyku, inne cechuje gładka faktura, ale znaleźć można też wodoodporne, czyli doskonałe dla psów aktywnych w terenie.

Legowisko dla czworonoga - jakie wybrać?

Wybór różnego rodzaju posłań jest szeroki, czym więc się kierować, aby każdy był zadowolony? Pies podobnie jak człowiek najlepiej czuje się w przytulnym otoczeniu, a zatem najlepiej przygotować dla niego posłanie, które zapewni mu możliwość wygodnego snu w każdej pozycji. Kluczową rolę odgrywają wymiary, ale poza tym uwagę zwracać trzeba też na wypełnienie legowiska. Ważna jest odporność na zniekształcenia i wytrzymałość, szczególnie gdy nasz pupil znajduje się w fazie gryzienia wszystkiego, co popadnie. Konieczne będzie tutaj indywidualne podejście, ponieważ każdy pies ma własne preferencje, ale mogą to też determinować inne zależności.

Na przykład psi alergicy będą mieć specjalne potrzeby w kontekście doboru wypełnienia, najlepiej, gdy jest to antyalergiczna kulka silikonowa. Jeśli natomiast nasz pies ma tendencję do nadmiernego ślinienia, to dobrą decyzją będzie wybór legowiska z takim materiałem zewnętrznym, że czyszczenie będzie procesem łatwym i szybkim. Posłanie można też dobierać do aranżacji - zgrywając je kolorystycznie uzyskamy korzystny efekt wizualny. Pierwszorzędne pozostają jednak potrzeby psa i to nimi należy się kierować podczas wyboru.

Zorganizowanie swojemu pupilowi odpowiedniego miejsca wypoczynku jest bardzo ważnym zadaniem, dlatego im bardziej swój wybór przemyślimy, tym bardziej trafny będzie. Legowiska dla psów są dostępne w tylu rozmaitych wielkościach, kształtach, formach i kolorystykach, że z łatwością dopasować je można do wszelkich potrzeb.