Wybieramy meble do przedpokoju

Jednym z najważniejszych pomieszczeń domu jest przedpokój. Co prawda nie spędzamy tam zbyt wiele czasu, ale jest to pierwsze pomieszczenie, które zastajemy, gdy przekraczamy próg naszego domu, dlatego tak ważne jest, aby przestrzeń ta była dobrze zorganizowana i tym samym reprezentatywna. Mają w tym swój udział praktyczne meble do przedpokoju, których nie może zabraknąć, jeśli zależy nam na harmonijnym porządku. Poza funkcjonalnością powinny charakteryzować się także nienagannym wyglądem, który wpisze się w stylistykę domu. To oznacza, że nasze potrzeby będą się różnić. Różnice te, determinuje metraż, styl aranżacji, a także nasze indywidualne preferencje. Na co zwracać uwagę, aby meble do przedpokoju spełniały dobrze swoją rolę i służyły nam przez długi czas?

Funkcjonalne wieszaki do przedpokoju

Pierwsze, co robimy, gdy wchodzimy do domu, to zdejmujemy swoją odzież wierzchnią, dlatego wieszak na płaszcze i kurtki to absolutna konieczność. Występują w tylu rozmaitych stylach i wielkościach, że dostosowanie wyboru nie będzie problematyczne w żadnym przedpokoju, niezależnie od stylu i metrażu. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest wieszak z dodatkowymi regałami na buty, który pozwoli na wygodne przechowanie w jednym miejscu wszystkiego, czego potrzebujemy do wyjścia. Kolejną, równie praktyczną propozycję stanowi duży, stojący wieszak na kurtki. Pomieści on dużą ilość ciężkich płaszczy, czapek i kapeluszy, ale wymagać będzie równocześnie większej przestrzeni, w innym wypadku przedpokój może stać się przytłaczający. W mniejszych przedpokojach lepiej sprawdzą się ścienne wieszaki do przedpokoju, ponieważ kosztem niewielkiej ilości miejsca pozwolą na komfortowe zawieszenie kurtek i płaszczy. Dostępne są także praktyczne modele z regałami, na których przechowywać będzie można również czapki i szaliki.

Wybór tyczy się także haczyków - dla większej liczby domowników istnieją rozwiązania, gdzie jest ich więcej. Wieszaki na kurtki występują również w wielu różnorodnych liniach, dlatego z łatwością można je dostosować do wszelkich stylów aranżacji. Czarny lub biały, metalowy wieszak wpasuje się w industrialne lub nowoczesne wnętrza, nadając im charakteru, a ponadto posłuży z pewnością przez długi czas. Drewniane i bambusowe wieszaki można dopasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, za sprawą ich zróżnicowanych sylwetek. Szczególnymi zdobieniami charakteryzują się wieszaki ścienne, sprawiając, że stanowią one nie tylko praktyczny mebel do przedpokoju, ale także jego dekorację.

przedpokój

Nowoczesne szafki do przedpokoju

Jednym z czynników powodujących w przedpokoju efekt chaosu są buty, które nie mają swojego miejsca. Szafka do przedpokoju rozwiąże ten problem, porządkując obuwie i umożliwiając jednocześnie sprawne sięgnięcie po parę, którą zdecydowaliśmy się ubrać. To, czym powinniśmy kierować się podczas wyboru szafki na buty, to przede wszystkim kwestia ile zamierzamy ich przechowywać. Jeśli posiadamy pokaźną ilość par butów, to dobry wybór stanowi model z dużą ilością regałów. Nowoczesna szafka na buty z wysuwanym regałem będzie praktycznym i dobrze prezentującym się meblem w przedpokoju, natomiast tam, gdzie oszczędność przestrzeni będzie szczególnie cenna, najlepszym rozwiązaniem będą mniejsze szafki do przedpokoju o prostej, nienarzucającej się linii. Stojak na buty nie zabiera wiele miejsca, a do tego prezentuje się subtelnie, zarówno w wersji z drewna, jak i metalu.

Wygodne siedziska do przedpokoju

W przedpokoju nie spędzamy zbyt wiele czasu, ale mimo to warto mieć w nim komfortowe miejsce, gdzie można usiąść i ubrać buty. W odpowiedzi na tę potrzebę powstało bardzo funkcjonalne rozwiązanie w postaci siedziska do przedpokoju, umieszczonego na szafce na buty. Takie połączenie pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni, więc doskonale sprawdzi się w niewielkich przedpokojach, gdzie, wydawałoby się, nie ma szansy na zorganizowanie miejsca do siedzenia. Do większych przestrzeni bardzo praktyczną i uniwersalną propozycję stanowi siedzisko do przedpokoju w formie szafki w zestawie z ławą i dodatkowym regałem na buty. Pozwoli na zaaranżowanie przedpokoju w spójnej stylistyce, dając jednocześnie możliwość przechowania na regale najpotrzebniejszych butów, a w szafce uporządkowania tych, których na co dzień nie używamy. W taki sposób w przedpokoju zapanuje harmonijny i przyjemny dla oka porządek.

Zwracając uwagę na wszystkie aspekty, dobranie idealnych mebli do przedpokoju nie będzie stanowiło żadnego problemu. Zróżnicowane wymiarem, wyglądem i funkcjonalnością, meble dostępne na EMAKO.pl zaspokoją każdą potrzebę.