Wybieramy naczynia dla dzieci

W życiu większości rodziców przychodzi taki moment, w którym dziecko niechętnie spożywa posiłki i wydaje się, jakby proces ten trwać miał wieczność. Dobrym sposobem na zachęcenie dziecka do jedzenia posiłków są nie tylko smaczne, kolorowe potrawy, ale także atrakcyjne naczynia, dzięki którym czynność ta przebiegać będzie w przyjaznych warunkach, niezależnie zresztą od tego, czy jedzenie jest dla dziecka problematyczne. Jedzenie stanie się jeszcze bardziej przyjemne i komfortowe, dlatego warto sprawić maluchom specjalne, dedykowane im naczynia.

Sprawdzone i bezpieczne naczynia dla dzieci

Nie ma niczego ponad bezpieczeństwo naszych maluchów, dlatego naczynia dla dzieci muszą posiadać wszystkie potrzebne atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością, tym samym najlepiej wybierać takie od sprawdzonych producentów. Szczególnie dla tych najmłodszych dobranie odpowiednich naczyń jest istotne, ponieważ spożywanie przez nie posiłków przypominać może istne pole bitwy z artylerią w formie klusek i sosów. W końcu musi nadejść moment, w którym będą musiały same nauczyć się jeść, dlatego też naczynia dla dzieci powinny być trwałe, lekkie i ergonomiczne, ułatwiając tym samym ich użytkowanie. Obecnie rynek oferuje szeroki wachlarz możliwości w doborze zarówno tworzyw, jak i kolorów oraz kształtów akcesoriów dla dzieci.

Talerze i miski dla dzieci

Dla najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będą głębokie naczynia, które uniemożliwią rozrzucenie zawartości talerza. Idealnie sprawdzą się zestawy naczyń bambusowych, zawierające także talerz z przegródkami, ułatwiającymi podanie bogatego w różnorodne składniki, pełnowartościowego obiadku w komfortowy sposób. Jest to także świetny sposób na zaserwowanie drobnych przekąsek, takich jak owoce. Starszym dzieciom natomiast, z pewnością spodobają się bambusowe talerze w kształcie kotka lub niedźwiadka. Poddane odpowiedniej obróbce cieplnej, są odporne na zarysowania i wszelkie zniszczenia, cechują się lekkością, a ponadto podlegają recyklingowi, dlatego są rozwiązaniem atrakcyjnym także pod względem ekologii. Ciekawie prezentują się również ceramiczne ​​talerze dla dzieci, cechuje je bogata kolorystyka i zróżnicowane kształty, dzięki którym spożywanie posiłków przebiegać będzie w przyjemnych warunkach.

 

”Talerze

 

Sztućce dla dzieci

Dobierając sztućce dla dzieci, należy pamiętać, aby były one lekkie i odpowiednio wyprofilowane oraz dostosowane wielkością, dzięki czemu trzymanie ich w rączce będzie dla dziecka jak najbardziej komfortowe. Klasyczne sztućce ze stali nierdzewnej i uchwytu z tworzywa sztucznego będą optymalne, ale można zdecydować się także na sztućce wykonane w pełni z tworzywa sztucznego. Sprawdzą się także jako akcesoria turystyczne, co czyni je wielofunkcyjnymi akcesoriami. Dla osób troszczących się o środowisko dostępne są sztućce wykonane w 100% z biodegradowalnych tworzyw, bezpieczne dla zdrowia, wytrzymałe i estetyczne. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, co sprawia, że bez problemu można dostosować barwę do własnych preferencji.

Kubki dla dzieci

Każde dziecko powinno mieć własny, ulubiony kubek, który będzie uatrakcyjniał jego posiłki. Dostępne w ofercie EMAKO.pl różnorodne kubki dla dzieci sprawią, że dla każdego znajdzie się coś na miarę jego zainteresowań i gustu. Z pewnością każda, mała królewna pokocha fantazyjny, kolorowy kubek z ceramiki w kształcie jednorożca, ale praktyczny może okazać się także kubek z zaparzaczem na herbatę z motywem jednorożca lub w kotki. Kubki dla dzieci dostępne są również w zestawach z talerzami, co pozwoli na stworzenie dopasowanego stylistycznie serwisu, a tym samym nakrycie stołu będzie dla dziecka jeszcze bardziej przyjazne.

Komfort, bezpieczeństwo i sprzyjająca aura są dla dziecka bardzo ważne w każdym aspekcie. Wszelkie codzienne czynności wpływają na jego prawidłowy rozwój, dlatego warto stworzyć warunki, które będą dla dziecka jak najlepsze. Ergonomiczne, estetyczne naczynia dla dzieci będą w tym odgrywać swoją rolę, sprawiając, że spożywanie posiłków stanie się czystą przyjemnością, wywołującą jedynie dobre skojarzenia.