Wybieramy ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie

dekoracje świąteczne

Boże Narodzenie już za pasem, a więc czas się do nich odpowiednio przygotować! Świąteczne dekoracje to nieodłączny element, który pomaga uzyskać w domu magiczną atmosferę. Dbałość o wszelkie detale pozwoli osiągnąć doskonały efekt, który będzie zachwycać gości podczas wizyt, a jak wiadomo, ten wyjątkowy czas sprzyja spotkaniom z najbliższymi. Jakie ozdoby wybrać, aby stworzyć prawdziwie świąteczną atmosferę? Oto nasze propozycje!

Bombki choinkowe

Wśród wszystkich ozdób świątecznych kluczowymi pozostają bombki choinkowe. Zachwycają swoimi rozmaitymi kształtami - najczęściej owalnymi, ale choinkę urozmaicimy też bombkami w kształcie sopli, cukierków, czy bałwana. Mogą mieć matową, ale też połyskującą powierzchnię, być udekorowane brokatem, fantazyjnym wzorem, czy też posiadać nietypową fakturę. Możliwości jest więc całe mnóstwo, dzięki czemu swoją choinkę uczynić można naprawdę wyjątkową. Przy tym ustalać można jednolitą kolorystykę, ubierając drzewko na przykład tylko w czerwone, czy białe dekoracje.

Takie rozwiązanie może się ciekawie prezentować w niektórych wnętrzach, na przykład nowoczesnych, w których chcemy utrzymać konkretną kolorystykę. Można zastosować też choinkę jako kontrastowy akcent wnętrza, co jest równie oryginalnym rozwiązaniem. Bombki świąteczne zestawiać można ze sobą na wiele różnych sposobów, tworząc wraz z innymi świątecznymi ozdobami ciekawe kompozycje i aranżacje. Minimalizm, ale też obfitość w doborze dekoracji - tak naprawdę w tej kwestii istnieje nieskończony potencjał, który z łatwością można wykorzystać.

Zapewnia to różnorodność kształtów, zdobień, kolorów oraz tworzyw, z których bombki są wykonywane. Stanowi je nie tylko szkło, ale też ceramika, tworzywo sztuczne, a nawet tkaniny. Postawić można na przykład na biel i srebro, wykańczając aranżację zimowym akcentem, ale dobrym wyborem będzie też klasyczna, świąteczna złoto-czerwona kolorystyka. Bombki wykorzystywać można zresztą nie tylko do dekorowania choinki, ale też do stroików, czy innych bożonarodzeniowych ozdób.

Lampki choinkowe

Kolejnym, kluczowym elementem świątecznych dekoracji są lampki choinkowe. To one nadają tej wyjątkowej, świątecznej atmosferze jeszcze więcej magii. Łańcuch lampek dodaje blasku choince, a do wnętrza wprowadza ciepłą i przytulną aurę. Jest to bardzo uniwersalna dekoracja świąteczna, która zdobić może nie tylko choinkę, ale też okna, balustrady, czy też krzewy i drzewa w ogrodzie.

Przy pomocy lampek tworzyć można rozmaite aranżacje świetlne, dobierając barwy światła do innych ozdób. Wielokolorowe, białe, złote, subtelnie migoczące, a nawet z opcją zmiany koloru - wybór jest naprawdę szeroki, a więc i możliwości aranżacji wiele. Oświetlenie ma przede wszystkim podbijać kolorystykę innych dekoracji. Dobierać je można na zasadzie barw - chłodniejsze, białe lub niebieskie światło do srebrnych bombek oraz ciepłe do czerwonych.

Postawić można też na kolorowe, wprowadzając do wnętrza bajkową, świąteczną atmosferę. Nie można przy tym zapomnieć, że oświetlenie świąteczne to nie tylko choinkowe lampki, a więc łańcuchy lampek w formie gwiazdek, czy dużych, kolorowych żarówek wykorzystać można, dekorując okna, ściany, a także balustrady schodów lub balkonu. To sprawi, że magia świąt odczuwalna będzie nie tylko w środku, ale również na zewnątrz.

 

Stroiki świąteczne

Dopełnieniem świątecznej atmosfery są różnego rodzaju stroiki świąteczne, zdobiące blaty, kredensy, okna, czy drzwi. Występują one w wielu formach, między innymi plecionych wieńców, które zawieszamy na oknach i drzwiach lub stawiamy jako dekorację na stole. Mogą być minimalistyczne, ale też obficie zdobione małymi bombkami, kokardami, szyszkami, czy innymi dodatkami. Różnorodność stylistyki sprawia, że wieniec dopasować można do wnętrz o różnej aranżacji i dominującej kolorystyce.

Taka dekoracja w formie świecznika to natomiast doskonałe rozwiązanie na świąteczny stół, ale ozdobić można nimi również parapety. Ciepłe światło świec nada wnętrzu jeszcze więcej klimatycznego uroku.

Jakie jeszcze stroiki świąteczne można wykorzystać? Girlandy świąteczne będą się pięknie prezentować na meblach, parapetach, balustradach, czy w jakichkolwiek innych miejscach, które uznamy za słuszne. Różnorodna kolorystyka umożliwia dopasowanie ozdób do otoczenia, a więc z łatwością stworzyć można prawdziwie magiczną atmosferę.

Figurki świąteczne

Minimalistyczny Mikołaj, renifery z saniami, okazały, zimowy domek, kula śnieżna, pluszowy renifer, a może świecące drzewko? Figurki świąteczne dostępne są w wielu wariantach, a wybór uzależnić trzeba przede wszystkim od możliwości przestrzennych. W ogródku pięknie prezentować się będzie duży renifer z oświetlenia LED lub wspinający się po linie Mikołaj, natomiast wnętrze przyozdobić możemy wszelkimi innymi figurkami, zarówno małymi, jak i tymi o okazalszych rozmiarach.

Dzieciom do gustu przypadną szczególnie świąteczne kolejki elektryczne, ale uszczęśliwi je także Mikołaj z reniferami. Tym sposobem do naszego wnętrza wprowadzimy prawdziwie świątecznego ducha, który odczuje każdy bez wyjątku!

Szopki świąteczne

Jedną z tradycji Bożego Narodzenia są szopki świąteczne, które goszczą w wielu domach. Również szopki znaleźć można w wielu wydaniach, nie tylko tych przedstawiających miejsce narodzin Jezusa - podświetlane, ruchome scenki stoku narciarskiego, lodowiska, kawiarenki, a nawet fabryki prezentów.

Wybierać można pomiędzy wieloma propozycjami, w dodatku nacieszyć możemy nie tylko oczy, ale też uszy, ponieważ niektóre ze scenek urozmaicone są w pozytywkę. Tym sposobem zapewnimy w swoim wnętrzu niezwykłą atrakcję, która spodoba się nie tylko dzieciom. Świąteczne scenki wprowadzają bożonarodzeniowy klimat wprost z baśniowych opowieści, a więc aranżacja na ten wyjątkowy czas, dopięta będzie na ostatni guzik.

Dostępne ozdoby świąteczne umożliwiają stworzenie niezwykłych zestawów, które oczarują wszystkich domowników i gości. Tym sposobem tegoroczne Boże Narodzenie będzie jeszcze bardziej niezapomniane!