Wybieramy świątecznego renifera

Święty Mikołaj nie dostarczy prezentów bez sań zaprzężonych w wierne renifery. Dlatego te sympatyczne rogacze są jednym z symboli Bożego Narodzenia. Sprawdźmy, jakie renifery świąteczne mamy do wyboru i jak stworzyć z ich udziałem wyjątkowe dekoracje.

Bez figurki renifera dekoracja świąteczna nie będzie pełna. Są nieodłącznym elementem bożonarodzeniowego klimatu i zajmują specjalne miejsce w sercach maluchów. Urocze zwierzaki pojawiają się zarówno w świątecznych aranżacjach wnętrz, jak i iluminacjach zdobiących zimowe ogrody. Jak wykorzystać ten motyw podczas tworzenia kompozycji dekoracyjnych na Boże Narodzenie? Renifer świąteczny to uniwersalna dekoracja, która może przybrać bardzo różne formy. Zatem bez względu na styl, w jakim zaaranżowane są Twoje wnętrza, nie musisz rezygnować z tego symbolu Bożego Narodzenia.

Drewniane renifery

Trendy wnętrzarskie przekonują nas to korzystanie z naturalnych materiałów. We wnętrzach eksponujemy drewno, lniane płótna i kamień. Stosujemy nie tylko w wykończeniach i codziennych dekoracjach. Również świąteczne aranżacje powinny być komponowane w tym duchu. Drewniana figurka renifer to jedna z tego typu ozdób. Wykonany jest w całości z drewna, bez zdobień i zbędnych dodatków. Doskonale pasuje do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnych stylach.

Dekoracje z drewna mogą być również wykorzystywane w rustykalnych wnętrzach, nawiązują również do stylu vintage. To bardzo uniwersalna i gustowna dekoracja świąteczna, która na pewno przypadnie do gustu minimalistom. Co nie oznacza, że miłośnicy klasycznych bożonarodzeniowych detali nie będą mogli wkomponować go w swoje bogato zdobione wnętrza.

Takie minimalistyczne figurki wykonuje się nie tylko z drewna. Dużą popularnością cieszą się figurki renifery ceramiczne. Ozdoby z porcelany pasują do wielu wnętrz, szczególnie te, które formą nawiązują do nowoczesnego designu. Nie mają zdobień, ich sylwetki są ledwo zarysowane i bez szczegółów. Luksusowe figurki z marmuru lub metali szlachetnych to dekoracje równie piękne, co kosztowne. Zdobią rezydencje i pałace koronowanych głów. Jeśli podoba Cię się taki styl, możesz go skopiować za mniejsze pieniądze. Metaloplastyka i imitacje złota to dobry sposób na nadanie wnętrzu luksusowego charakteru bez wydawania dużych kwot na świąteczne dekoracje.

renifer świąteczny

Pluszowe renifery

Renifery świąteczne wykonane z miękkiego pluszu będą pasować nie tylko do pokoju dziecięcego. Naturalnie tam sprawdzą się najlepiej, a mali lokatorzy z radością powitają je w swojej przestrzeni. Pluszowy renifer to dobry wybór, gdy chcesz stworzyć dekorację w skandynawskim stylu. Tam całość bożonarodzeniowej aranżacji bazuje na swojskich motywach z elementami lokalnego folkloru.

W krajach skandynawskich adwent, czyli okres oczekiwania na Boże Narodzenie jest mocno celebrowany. Kalendarz adwentowy ma tam każde dziecko. Nasza propozycja dla miłośników tego typu dekoracji to kalendarz adwentowy ozdobiony postacią Rudolfa — najbardziej znanego z reniferów św. Mikołaja. Sympatyczny pluszak z czerwonym noskiem stoi na straży 24. woreczków z drobnymi prezentami. Zaletą takiego kalendarza jest fakt, że możemy używać go co roku. Wystarczy do woreczków włożyć nowe słodycze i gotowe.

Pluszowe renifery świąteczne dobrze prezentują się w towarzystwie skandynawskich skrzatów. Z pomocą tych dwóch typów ozdób, możesz stworzyć urocze dekoracje do przedpokoju, na schody lub do pokoju dziecięcego. Sprawdzą się również w salonie, ale musisz lubić taki styl i wybrać dekoracje z wyczuciem, inaczej Twoja dekoracja będzie sprawiać wrażenie infantylnej.

Renifery LED

Dekoracje świąteczne bez dużej ilości ciepłego, nastrojowego światła będą niepełne. Renifery LED to dekoracje, które świetnie sprawdzą się do tego, by rozświetlić ogród lub taras. Wzorem Amerykanów ozdabiamy nasze domy kolorowym oświetleniem i postaciami, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Ambitni fani tego zwyczaju samodzielnie tworzą kształty z łańcuchów świetlnych. My proponujemy gotowe renifery LED. Mają różne rozmiary, wyposażone są w sterowniki oświetlenia. Renifer świąteczny LED może świecić światłem ciągłym lub migającym. Możesz dostosować sposób świecenia lampek LED do swoich preferencji.

Duże ozdoby LED to doskonały pomysł na błyskawiczne udekorowanie tarasu lub ogrodu na Boże Narodzenie. Wystarczy ustawić renifera LED w widocznym miejscu i dodać odrobinę światła na zewnętrzną choinkę. Największą zaletą świątecznego oświetlenia LED jest jego energooszczędność. Możesz zaplanować naprawdę imponującą dekorację świetlną swojego domu i ogrodu, nie obawiając się o wysokie rachunki za prąd. Co więcej, możesz wybrać barwę światła, a to pozwala na dopasowanie go do charakteru Twojej posesji i kolorów elewacji.

Renifery świąteczne to dekoracje różnorodne i bardzo uniwersalne. Z powodzeniem możesz udekorować z ich pomocą każde pomieszczenie w swoim domu oraz zaczarować ogród światłem. Za pomocą sympatycznych zwierzaków wprowadzisz świąteczny nastrój i zrobisz ogromną frajdę maluchom.