Wybieramy sztuczne kwiaty i rośliny wiszące

Rośliny i kwiaty to jedne z naszych ulubionych dodatków do wnętrz i nie ma co się dziwić - pięknie zdobią parapety, ściany, blaty mebli oraz wszelkie kąty, wprowadzając do przestrzeni naturalny urok. Rośliny mają jednak swoje wymagania, których niespełnienie niestety nie będzie wiązać się z pięknym efektem. Nie zawsze jesteśmy w stanie stworzyć należne im warunki, czasem ze względu na tryb życia i ciągłą nieobecność, a czasem uwarunkowane jest to umiejscowieniem, w którym brak dopływu światła uniemożliwia odpowiednią hodowlę roślin. Idealnym rozwiązaniem na to są kwiaty i rośliny sztuczne! Wyglądają niemal tak jak prawdziwe, wprowadzą trochę zieleni, a do tego zupełnie niczego od nas nie wymagają, więc jest to układ doskonały. Przyjmują wiele różnych form i kompozycji - sztuczne kwiaty do wazonu, doniczkowe, a nawet wiszące. Przyozdobić można nimi bardziej nietypowe przestrzenie, ale nie tylko.

Gdzie najlepiej sprawdzą się sztuczne kwiaty wiszące?

Nie sposób odmówić uroku wiszącym roślinom i kwiatom, to świetny sposób na zagospodarowanie nietypowych przestrzeni, takich jak drewniane belki konstrukcyjne na tarasie, altanie, poddaszu lub balkonie. Wymagają jednak one pielęgnacji, co może nie sprawdzić się w przypadku miejsc, w których jedynie bywamy, na przykład w domkach letniskowych. Nie znaczy to jednak od razu, że trzeba z tego pomysłu rezygnować, sztuczne rośliny doniczkowe z bardzo realistycznie wyglądającymi kwiatami to idealny ratunek na taką sytuację.

Sztuczne kwiaty wiszące wyglądają efektownie, zdobiąc także wysokie regały i półki. W takich miejscach brakuje często wystarczającego dopływu promieni słonecznych, więc ich imitacja posłuży z powodzeniem. Ponadto rośliny i kwiaty sztuczne znaleźć można w tylu różnorodnych kolorystykach, stylach i formach, że przy ich wykorzystaniu tworzyć można dowolne, najbardziej zmyślne, jak i także klasyczne aranżacje. Ciekawą propozycją są sztuczne kwiaty doniczkowe, na przykład białe róże w donicy na styl metalowego wiaderka, zawieszonego na sznurku z juty. Taki akcent wprowadzi subtelny, sielankowy klimat do otoczenia i będzie piękną dekoracją ganków, tarasów i balkonów.

Sztuczne rośliny

Czym kierować się przy wyborze sztucznych roślin wiszących?

Sztuczne rośliny wiszące występują w formie dekoracji naściennych, ale można je też zawiesić pod sufitem, więc to od tego w głównej mierze powinno uzależniać się swój wybór. Tym samym należy dobrze przemyśleć, w jaki sposób chcemy daną przestrzeń zapełnić. Poza tym najlepiej zdecydować się dekoracje od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że tworzywo sztuczne, z którego wykonana została roślina, jest wysokiej jakości, bezpieczne oraz posłuży nam przez dłuższy czas. Rośliny i kwiaty sztuczne pełnią głównie rolę dekoracyjną i najlepiej, gdy w jak największym stopniu przypominają one ich żywe odpowiedniki, więc warto zwracać uwagę na detale.

Dbałość o nie zapewni dobry efekt, ale poza tym liczy się także stylistyka - dobrze dostosowana do wnętrza lub stylu architektury zwieńczy całą aranżację i nada indywidualnego charakteru. We wnętrzach industrialnych, loftowych sprawdzą się na przykład sztuczne kwiaty w doniczce cynkowej w bardzo oryginalnej formie. Obsypany drobnymi kamykami rządek sztucznych roślin imitujących sukulenty będzie urokliwym urozmaiceniem dowolnego pomieszczenia w tej stylistyce. Jeżeli szukasz czegoś, co zapełni wolną przestrzeń na ścianie, to bardzo dobrą propozycją będą sztuczne rośliny na metalowym, geometrycznym stelażu. We wnętrzach o bardziej klasycznej stylistyce najlepiej prezentować będą się kwietniki na ścianę w formie makramy, natomiast tam, gdzie króluje styl glamour niewątpliwie wpasuje się sztuczna roślina w metalowej, pozłacanej donicy na obręczy. Nie brakuje także rozwiązań uniwersalnych, które sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, a są nimi zielone rośliny sztuczne w typie peperomii lub bluszczu w klasycznych, prostych donicach.

Z jakimi dekoracjami łączyć sztuczne kwiaty wiszące?

Stojak na kwiaty to doskonała dekoracja, która pięknie się komponuje wraz z zielenią roślin, uzupełniając wolną przestrzeń wszelkich kątów. Sztuczne kwiaty wiszące będą prezentować się bardzo efektownie, swobodnie “spływając” na kilkupoziomowym stojaku, w towarzystwie roślin w innych formach, ustawionych na innych poziomach można uzyskać niesamowity efekt. A ponieważ stojaki na kwiaty dostępne są w różnych formach i stylistykach, to dla spójnej aranżacji można je dostosować do innych dodatków w domu. Można ustawić je w salonie, na balkonie lub tarasie - w każdym miejscu wprowadzą do otoczenia przytulniejszą i prawdziwie klimatyczą atmosferę.

Równie efektownie wyglądać będą podwieszone w kwietniku w formie bazy dekoracyjnej. Metalowa, biała lub czarna baza zawieszana na sznurku z ozdobnymi koralikami to idealne uzupełnienie do wnętrz lub balkonów i tarasów w stylistyce nowoczesnej lub loftowej, a jeśli szukasz czegoś delikatniejszego, to wiszące osłonki z trawy morskiej są dobrą, urokliwą alternatywą. Do urozmaicenia ścian w przestrzeniach zewnętrznych i wewnętrznych świetnie posłuży drewniany dwupoziomowy kwietnik, który wraz ze sztucznymi, wiszącymi kwiatami niewątpliwie wprowadzi przyjemny klimat.

Szerokie możliwości umożliwiają stworzenie swojej prywatnej, zielonej dżungli nawet w miejscach zacienionych oraz takich, w których raczej jedynie bywamy, dlatego nie trzeba będzie martwić się już o brak satysfakcjonujących alternatyw. Sztuczne rośliny wiszące to bardzo praktyczny pomysł, który będzie cieszyć oko przez długi czas, nie wymagając od nas zbyt wiele, a to świetna wiadomość dla tych, którzy głowili się nad stworzeniem przyjemnego do spędzania czasu miejsca w trudnych warunkach.


Sztuczna roślina wisząca Peperomia, Ø 18 x 62 cm
Sztuczna roślina wisząca Peperomia, Ø 18 x 62 cm
Sztuczny kwiat w doniczce Peperomia, wiszący, Ø 18 x 62 cm
Atmosphera
69,99 zł
Sztuczne kwiaty na ścianę, bluszcz w wiszącej doniczce, 58 cm
Sztuczne kwiaty na ścianę, bluszcz w wiszącej doniczce, 58 cm
Sztuczne kwiaty na ścianę, bluszcz w wiszącej doniczce, 58 cm
Atmosphera
59,99 zł
Sztuczne kwiaty w doniczce do zawieszenia na ścianie
Sztuczne kwiaty w doniczce do zawieszenia na ścianie
Sztuczne kwiaty w doniczce do zawieszenia na ścianie
Atmosphera
od 29,99 zł
Wyprzedany
Sztuczny kwiat wiszący na jutowym sznurku, 23 cm
Sztuczny kwiat wiszący na jutowym sznurku, 23 cm
Sztuczny kwiat wiszący na jutowym sznurku, 23 cm
Atmosphera
44,99 zł
Palma sztuczna w doniczce z kokosa, wisząca, wys. 50 cm
Palma sztuczna w doniczce z kokosa, wisząca, wys. 50 cm
Palma sztuczna w doniczce z kokosa, wisząca, wys. 50 cm
Atmosphera
104,99 zł