Wybieramy tekstylia ogrodowe

tekstylia do ogrodu

Tekstylia ogrodowe – wiosna to najlepszy moment, żeby o nich pomyśleć. Oprócz oświetlenia, roślin, doniczek i ogrodowych mebli pomogą nam stworzyć przestrzeń relaksu. Właściwie obojętnie, czy będzie to ogród, balkon czy taras. Wybór tkaniny ma znaczenie, więc w tym artykule przedstawimy kilka propozycji i praktycznych porad. Urządzając swoją zieloną przestrzeń, warto o nich pomyśleć. Wzbogacą nasze meble wypoczynkowe, nadadzą im przytulnego charakteru. A co się z tym wiąże, zwiększy się również nasz komfort. Należy mieć jednak świadomość, że nie wszystkie tekstylia, poduszki na krzesła sprawdzą się w ogrodzie.

Przy ich wyborze, uwzględnijmy to, czy będą one całkowicie na zewnątrz, czy może jednak gdzieś w pobliżu zadaszenia. Jak wiemy, pogoda jest bardzo zmienna, zwłaszcza wiosną. Dlatego jeśli nie mamy zadaszenia, pamiętajmy o tym, żeby chować tekstylia przed deszczem – także zbyt mocne słońce może im zaszkodzić, spowodować, że kolory zaczną blaknąć. Jednak zdecydowanie opłaca się w nie zainwestować. Miękkie poduchy ogrodowe, małe światełka i mamy gotową aranżację ogrodu. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby stworzyć sobie miejsce do relaksu. Wybierzmy więc najbardziej dopasowane do potrzeb tekstylia do ogrodu.

Poduszki na krzesła

Poduszki na krzesła ogrodowe, zacznijmy więc od nich. Przy ich zakupie, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na ich materiał. Zasadniczą kwestią jest ich odporność na różne warunki atmosferyczne – zwłaszcza na wilgoć i ostre słońce. Do tego warto, aby były wykonane z materiału, który łatwo nie ulega zagnieceniom. Szukajmy poduszek w miarę odpornych na plamy lub takich, których poszewka pozwala się łatwo wyprać. W ogrodzie czy przy letnim stole nietrudno przecież o zabrudzenia. Tego typu tekstylia ogrodowe oprócz walorów estetycznych powinny być także praktyczne. W końcu chcielibyśmy korzystać z nich więcej niż jeden sezon.

Czy to możliwe? Owszem, kluczem do sukcesu jest wspomniany materiał. W ogrodzie sprawdzą się poduszki uszyte ze sztucznych materiałów, np. akryl, poliester. Mogą być również z domieszką naturalnych włókien dla większego komfortu. Jednak sztuczne tkaniny są najbardziej odporne na różne czynniki. Do tego łatwo można je wyprać, często w zdecydowanie wyższych temperaturach, co tylko sprzyja usunięciu np. tłustych plam. Znaczenie ma oczywiście również środek poduszki. Najlepiej niechłonący nadmiernie wilgoci, niezapadający się pod jej wpływem. Poduszki na krzesła do ogrodu powinny być na tyle trwałe i elastyczne, aby dostosować się do różnych potrzeb i warunków. Chodzi przecież o to, aby niezależnie od okazji było nam po prostu wygodnie.

Poduchy do siedzenia na ziemi

Poduchy do siedzenia na ziemi to kolejna, świetna ogrodowa alternatywa dla tradycyjnych mebli wypoczynkowych. Mniejsze, większe, przypominające pufę. Wybór i dostępność jest naprawdę spora. Poduchę można łatwo przenieść lub przewieźć. To idealny towarzysz na ciepłe dni, do czytania w ogrodzie czy do spokojnej medytacji. Poducha daje ogromny komfort i mocno wspiera nasz relaks. Warto jednak uwzględnić fakt, że sposób siedzenia ma bezpośredni wpływ na nasz kręgosłup, ciało i zdrowie. Wybierajmy taki model poduchy, który umożliwi nam utrzymanie prawidłowej sylwetki. Dobrze, gdyby posiadał on dostateczną grubość.

Zapadanie się może utrudniać siedzenie z wyprostowanymi plecami – już nie wspominając o tym, że zbyt cienkie poduchy są po prostu niewygodne. Jednak z pewnością zaletą takich siedzisk jest ich waga. Poduchy są lekkie, łatwo można je przenieść, niektóre nawet złożyć. To również doskonała ochrona przed zimnem podłoża, zwłaszcza w trakcie zabawy wśród dzieci. Rozważając zakup siedziska, warto uwzględnić to, czy jego pokrowiec można wyprać, czy pozwala się ściągać. Chodzi przecież o to, żeby posłużyły nam przez dłuższy czas oraz o to, żebyśmy mogli korzystać z nich w ogrodzie, ale i w domu. Dlatego utrzymanie ich w czystości powinno być proste i bezproblemowe. Przy zakupie siedziska nie pomijamy więc informacji producenta. Znajdziemy tam wszystkie najważniejsze zalecenia i skład poduchy do siedzenia.

Poduszki na leżaki

 

Poduszki na krzesła wiązane to bardzo również częsty wybór w przypadku leżaków. Z wiązaniami ich montaż jest łatwiejszy. Kto z nas nie lubi odpocząć na leżaku wśród drzew lub po prostu się poopalać. Poduchy na leżak chronią nas przed sprężynami i wszelką niewygodą, wynikającą z jego konstrukcji. Podobnie sprawa wygląda w przypadku krzeseł czy foteli ogrodowych. Po pierwsze, taka poducha pozwala nam zmienić aranżację w każdej chwili – nowy kolor, nowy wzór – bez konieczności wymiany mebli. Po drugie, funkcja ochronna zarówno dla nas, jak i dla mebli. Po trzecie, dzięki takim poduszkom nawet najbardziej kanciaste krzesła (lub leżaki) stają się bardzo wygodne. Na co więc zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Na pewno na kształt: kwadratowe, okrągłe czy podłużne? Odpowiedź: takie, które będą dopasowane do mebli. A jeśli kształt, to również i rozmiar. Warto więc wcześniej odpowiednio wymierzyć krzesło lub leżak. Istotną kwestią jest również materiał, z którego poduszka została wykonana. Trochę już na ten temat powiedzieliśmy, ale dobrze jest wziąć pod uwagę fakt, czy możemy pokrowiec wyprać. Przydatna właściwość, zwłaszcza gdy mamy dzieci. I wreszcie, możliwość wiązania za pomocą sznurków lub gumek. Dzięki temu poduszka nie będzie się przesuwać i zmieniać miejsce. Na koniec kolor i wzory. W tym temacie nie przewidujemy żadnych ograniczeń. Co więcej, zalecamy skorzystać z szerokiego wyboru poduszek dostępnych na naszej stronie.