Wybieramy zabawki dla dziecka

W dzisiejszych czasach, kiedy to jesteśmy niemal zalewani różnorodnymi produktami wybór idealnej zabawki dla dzieci, jest prawdziwym wyzwaniem. Warto więc zastanowić się, które cechy produktów są ważne, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Problem ten dotyczy nie tylko osób, które szukają pomysłu na prezent, lecz także i rodziców. Czym kierować się, kiedy wybierasz zabawki dla dziecka?

Pluszaki i maskotki

Wśród zabawek tego typu naprawdę jest w czym wybierać. Dzięki niesamowitej różnorodności możesz sprawić dziecku przyjemność, kupując mu maskotkę do złudzenia przypominającą jego ulubione zwierzątko, czy innego najlepszego przyjaciela, którego maluch będzie mógł przytulić podczas nocnej pobudki, czy w trakcie zasypiania. Nowoczesne zabawki, pluszaki i maskotki, najczęściej produkowane są bez twardych elementów. Oczka, usta, noski przeważnie są wyszywane na maskotce, dzięki czemu można podarować je nawet noworodkowi – ich używanie jest w pełni bezpieczne.

Kupno maskotki jest dobrym pomysłem na prezent dla dziecka właściwe w każdym wieku – nawet starsze dzieci takie, które mają już kilkanaście lat, śpią ze swoją ulubioną zabawką z dzieciństwa, czy też używają ich jako dekoracje pokoju. Bardzo ciekawą opcją są maskotki 2w1, poprzez możliwość zdjęcia ubranka, zabawka staje się całkiem innym zwierzątkiem, a dzięki uniwersalnej kolorystyce, będzie dobrym pomysłem na prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Pluszaki dla dzieci

Dla maluchów trafionym prezentem jest zakup wiszącej zabawki np. chmurki, która zawieszona nad łóżeczkiem, wózkiem czy kołyską, po pociągnięciu za specjalnie przygotowany do tego celu pomponik, uraczy dziecko spokojną, kojącą melodią. W ten sposób następuje stymulacja zmysłów maluszka. W praktyce takie rozwiązanie pozwala rodzicowi na chwilę wytchnienia. Podobną funkcję pełnią zabawki dla dzieci w formie projektorów. Miś, czy owieczka, która na plecach umieszczony ma specjalny projektor, zapewni dziecku nie rażące, delikatne źródło światła, co w praktyce, jest także wygodne dla doglądającego malucha w nocy opiekuna.

Zmiana pieluszki, czy podanie dziecku smoczka, nie wymagają włączenia dodatkowego źródła światła, które może niepotrzebnie rozbudzić maluszka, utrudniając mu tym samym ponowne zaśnięcie. Bardzo ciekawym pomysłem na prezent na baby shower, czy na chrzciny jest podarowanie maskotki z kocykiem – mięciutkie okrycie i przyjemna w dotyku maskotka, są dobrane kolorystycznie – taki duet pomoże zapewnić maluszkowi komfortowe warunki snu. Dla starszych dzieci, przedszkolaków, czy uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej bardzo ciekawym sposobem na wywołanie uśmiechu dziecka jest sprawienie mu kapci – maskotek. Mając na kapciach uroczego jednorożca, możesz być pewny, że maluch nie będzie już biegał boso.

Zabawki i gry ruchowe

Kiedy wybierasz prezent dla dziecka starszego – przedszkolaka, czy nawet nastolatka, warto rozważyć zakup zabawek i gier ruchowych, które zachęcą dziecko do aktywnego spędzania czasu. Współcześnie wiele maluchów ma z tym problem, dzieci wolą spędzać czas przed laptopem, czy telewizorem, siedząc przy tym bez ruchu nieraz wiele godzin. Nie jest to korzystne dla zdrowia młodych ludzi. Hulajnoga w ulubionym kolorze zachęci malucha do wyjścia na dwór. Bramka do piłki nożnej z piłką, czy kosz do koszykówki zmobilizują dziecko do aktywności. Sporty drużynowe uczą współzawodnictwa, są też ciekawym pomysłem na spędzanie czasu przez dzieci z rówieśnikami np. na podwórku.

Zabawki drewniane

Zabawki wykonane z drewna mają same zalety. Nie dość, że są bardzo trwałe, wykonane z naturalnych – przyjaznych maluchowi i środowisku materiałów, do tego są naprawdę śliczne. Wśród drewnianych zabawek można znaleźć te, które poprawiają kreatywność dziecka np. bierki, pieczątki, klocki w wiaderku, domino, czy gra w kółko i krzyżyk. Zabawki drewniane mogą też stanowić ciekawe punkty w aranżacji pokoju dziecka – drewniany sklepik – stragan, czy kuchnia drewniana dla dzieci, do której można dokupić akcesoria jak np. ekspres do kawy drewniany, będą wspaniałym miejscem zabaw, jak i wyjątkową ozdobą dziecięcego pokoju. Dla małych i starszych kolekcjonerów przydadzą się na pewno witrynki – gablotki, które pozwolą na ekspozycję egzemplarzy, swojej kolekcji. Wybierając prezent dla małego dziecka, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zabawek, które kupujesz – brak małych elementów i bezpieczeństwo stosowanych materiałów np. farb. Kiedy szukasz podarunku dla nieswojego dziecka, pluszak i drewniana zabawka pobudzająca kreatywność, są zawsze dobrym pomysłem na prezent.