Wybieramy zegar ścienny do industrialnego wnętrza

Industrialne wnętrza cieszą się stale rosnącą popularnością. Coraz więcej właścicieli domów i mieszkań wybiera loftowy styl, jako motyw przewodni wystroju wnętrza. Projektując swoje nowe lokum, warto zadbać także o dodatki i dekoracje, które stworzą autentyczny industrialny klimat. Jednym z takich dodatków może być stylowy zegar ścienny. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać zegar ścienny do industrialnego wnętrza.

Dom z zegarem

Nie jest tajemnicą, że zegar ścienny jest znakomitą ozdobą każdego domu. Urządzenie to nie tylko pokazuje dokładny czas, ale także dekoruje ścianę niczym obraz! Współczesne modele zegarów ściennych naprawdę mają coś wspólnego z dziełami sztuki. Zwłaszcza te w stylu industrialnym. Kto odrzuci tak piękną i przydatną dekorację dla swojego domu? Aby zegar idealnie wpasował się w całe wnętrze, pamiętaj, że powinien on być wykonany w tym samym stylu i stylu co pomieszczenie. W ten sposób wnętrze pokoju stanie się kompletne i piękne.

Wnętrze jadalni z zegarami na ścianie

Krótka historia i charakterystyka loftów

Historia loftów rozpoczęła się w latach 40. XX wieku w przemysłowych obszarach Manhattanu. W tym czasie wartość ziemi w centrum Nowego Jorku zaczęła gwałtownie rosnąć. W rezultacie robotnicy zostali zmuszeni do porzucenia swoich fabryk i manufaktur i przeniesienia produkcji na obrzeża miasta. Uwolnione fabryki szybko zainteresowały wielbicielów sztuki. Wkrótce zaczęli oni kupować lofty i przekształcać je w mieszkania. Jednym z pierwszych właścicieli loftu był Andy Warhol.

Wnętrze w stylu industrialnym ma kilka podstawowych cech. Jedną z nich jest plan otwarty, w którym to praktycznie nie ma żadnych przegród między pokojami, a całe mieszkanie to jeden wielki pokój. Tworząc wnętrze w stylu loftowym, nie trzeba ukrywać rur oraz elementów konstrukcyjnych, wręcz przeciwnie, najlepiej zostawić je na wierzchu. Z powodzeniem wpasują się one w klimat takiego mieszkania i nadadzą mu wyjątkowego charakteru.

Kolejną charakterystyczną cechą loftów są niezwykłe, duże akcesoria. Mogą to być plakaty przedstawiające abstrakcję, zdjęcia ludzi, graffiti, ciekawe światła, dziwne na pierwszy rzut oka wazony i industrialne zegary ścienne. Najważniejsze, aby te elementy wnętrza wyglądały tak nietypowo, jak to tylko możliwe.

Loftowe wnętrze z łóżkiem i rowerem na ścianie

Projekt industrialnego wnętrza z zegarem

Jeśli chcesz stworzyć industrialny wystrój swojego mieszkania, możesz zastosować się do poniższych zasad. Na przykład, kuchnia w stylu industrialnym wyglądać może znakomicie bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Wystarczy, że kupisz proste urządzenia gospodarstwa domowego, które idealnie wpasują się w klimat takiego wnętrza. Do tego zainwestuj w regularny prostokątny lub kwadratowy stół bez obrusów i cerat, krzesła wykonane ze stali, metalowe lampy wiszące oraz metalowy zegar ścienny. Tego typu elementy wystroju to podstawowe atrybuty stylu loftowego.

Industrialne wnętrze z zegarem i choinką

Dopasuj zegar do kolorów wnętrza

Styl industrialny obfituje w odcienie szarości, cegły, brudne odcienie niebieskiego, kolor czarny lub biały. Jeśli zależy Ci na stworzeniu rygorystycznej atmosfery pomieszczenia przemysłowego, powinieneś zadbać o odpowiedni kolor zegara ściennego. W tym przypadku możesz trzymać się wymienionej wyżej kolorystyki, lub wybrać czarny zegar na ścianę z metalu. Surowe materiały takie jak metal lub postarzane drewno, będą doskonałym wyborem do industrialnego wnętrza. Dozwolone jest także zastosowanie kilku innych akcentów kolorystycznych. W loftowym wnętrzu świetnie sprawdzą się także złote elementy lub dekoracje w kolorze rdzy. Zegar ścienny loftowy może także przybrać formę industrialnej rzeźby, na przykład o wyglądzie kół zębatych. Taki dodatek wzbogaci wnętrze i doda mu nietuzinkowego charakteru.

Nowoczesne wnętrze z zegarem

Dlaczego warto kupić i powiesić zegar ścienny?

Z pewnością wiele osób zgodzi się z opinią, że zegar ścienny powinien stanowić harmonijną dekorację, która pasować będzie do wnętrza pomieszczenia. Jedną z głównych zasad przy wyborze zegara na ścianę jest zgodność jego projektu i rozmiaru z cechami pomieszczenia, w którym będzie on wisieć. Jeśli pokój jest przesycony meblami, malowniczymi płótnami i innymi dodatkami, warto wybrać model zegara, który optymalnie zrównoważy całość kompozycji. W przypadku dużych i pustych pomieszczeń loftowych, doskonale sprawdzą się zegray o większych rozmiarach, o oryginalnym i wyrazistym designie. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić i aby zegar poza funkcją dekoracyjną dalej był w pełni funkcjonalnym akcesorium, z którego można z łatwością odczytać godzinę.

Wybór konkretnego modelu industrialnego zegara jest bezpośrednio związany z rodzajem pokoju, w którym będzie on wisieć. Na przykład nie zalecamy umieszczania modeli zegarów mechanicznych na ścianach w kuchni, a zwłaszcza z mechanizmami typu otwartego. Zwiększone różnice wilgotności i temperatury podczas okresów gotowania nie stanowią najlepszego środowiska dla tego typu zegarów. Modele z papierową lub kartonową tarczą także nie będą nadawać się do kuchni, łazienki lub na werandę. Zamiast tego lepiej jest użyć modelu pokrytego szkłem. Natomiast w salonie i sypialni doskonale wyglądać będą zegary ścienne z otwartą tarczą, które wyglądają elegancko i znacznie lżej.

Zegar ścienny z łosiem w sypialni

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie industrialnego wnętrza w swoim mieszkaniu lub domu, nie zapomnij o ważnym dodatku jakim jest zegar ścienny. Mamy nadzieję, że stosując się do powyższych prezentowanych przez nas zasad, z łatwością stworzysz niezwykłą kreację loftową, w której zagości wyjątkowy zegar ścienny. Jeśli chcesz zapoznać się z bogatą gamą zegarów industrialnych, odwiedź sklep internetowy Emako.pl. Zapewniamy, że industrialne zegary dostępne w ofercie sprostają wszystkim Twoim oczekiwaniom i wymaganiom.