Wycieczka pod namioty? Sprawdź, co musisz mieć w swoim plecaku campingowym!

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać… pod namiot? Jeśli po Twojej głowie krążą czasem takie myśli, to koniecznie musisz przeczytać nasz poradnik. Sprawdź koniecznie, co powinieneś mieć w swoim plecaku campingowym!

Wyjazd w góry czy nad morze, to nie jedyne istniejące sposoby spędzenia wakacji. Niekiedy nachodzi po prostu ochota na odpoczynek „na dziko”, pod namiotem. Ale jak przygotować się na taką przygodę? Jak zadbać o swój komfort podczas pokonywania kolejnych kilometrów? Jak spakować się tak, by mieć pod ręką potrzebne rzeczy? Znamy odpowiedzi na te pytania. Nawet na kilka innych ;) I chętnie się nimi z Tobą podzielimy!

Pakowanie? Tylko w plecak campingowy!

Plecak campingowy to jedyny rozsądny wybór, jeśli zastanawiasz się w co warto zapakować rzeczy pod namiot. Dlaczego? Przede wszystkim jest pojemny. Z pełnym przekonaniem możemy Ci powiedzieć, że do plecaka tego typu zmieścisz ubrania na kilka dni, a także kosmetyki, prowiant i akcesoria niezbędne do spania i przeżycia w terenie. Plecaki campingowe mają to do siebie, że mieszczą rzeczy nie tylko w kieszeniach, ale też, dzięki mocowaniom, na zewnątrz. Przykładowo, pod górną klapę plecaka możesz zapakować śpiwór i kompaktowy, dwuosobowy namiot. Ponadto, odpowiednio dobrany plecak campingowy, pozwala na przenoszenie dużej ilości rzeczy, dzięki optymalnemu rozłożeniu ciężaru.

Co zapakować do plecaka campingowego?

Wyjazd pod namiot rządzi się zupełnie innymi prawami niż kilkudniowy nocleg w ośrodku wczasowym czy w schronisku górskim. Na campingu wszystkie niezbędne rzeczy powinieneś mieć przy sobie, licząc się z faktem, że do najbliższego sklepu może być daleko. Co zatem warto zapakować do plecaka? Przede wszystkim potrzebny Ci będzie namiot, jednak jego pakownie pozostaw na koniec. Podobnie z karimatą i śpiworem- zostaną przymocowane na zewnątrz plecaka campingowego. Pozostałe rzeczy zależą częściowo od Twoich preferencji i charakteru wyjazdu.

Twój campingowy niezbędnik

Niezależnie od pory, na którą zaplanowany jest camping, musisz wziąć pod uwagę zmienność temperatury. Dlatego koniecznie musisz zabrać ze sobą nieprzemakalną kurtkę, bluzę i długie spodnie. Zwróć uwagę, by wszystkie ubrania były wygodne, a ich ewentualne pranie nie było problematyczne. Przyda Ci się również palnik i menażka lub metalowy kubek do gotowania. Koniecznie pamiętaj o latarce i zapasowych bateriach. Jeśli masz taką możliwość, weź ze sobą lampę na komary, ponieważ wiemy z doświadczenia, że potrafią uprzykrzyć życie pod namiotem. W Twoim plecaku campingowym powinno znaleźć się miejsce na scyzoryk, turystyczną apteczkę, ręcznik, linkę (przyda się nie tylko przy suszeniu prania) oraz zapałki lub krzesiwo.

Jak zapakować plecak campingowy?

Nasze plecaki campingowe zaprojektowane są w taki sposób, by umożliwić Ci jak najlepszy dostęp do wszystkich rzeczy. Poza przegrodą główną, w której powinny znaleźć się cięższe ubrania i część prowiantu, jest mnóstwo mniejszych kieszeni. Do nich z powodzeniem schowasz mapę, pokrowiec przeciwdeszczowy, apteczkę, niezbędnik do cerowania czy latarkę. Postaraj się wykorzystać każdą, nawet najmniejszą przestrzeń. Dzięki temu bez problemu zmieścisz wszystkie potrzebne akcesoria.

Spakowany? To w drogę!

Każda z wyżej wymienionych rzeczy może pomóc Ci w przypadku niespodzianek, których niemało w trakcie campingu. Pamiętaj jednak, że w nagłych wypadkach liczy się przede wszystkim Twoja kreatywność i alternatywne wykorzystanie posiadanych przedmiotów.