Z kranu czy z butelki? Przegląd wielorazowych butelek na wodę

Nawyk regularnego picia wody pomaga człowiekowi w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu. We współczesnym, dynamicznym trybie życia ważne jest, aby mieć przy sobie butelkę świeżej wody. Oczywiście, można zakupić wodę w plastikowym opakowaniu, jednak nie jest ona stworzona do wielokrotnego użytku. Taka butelka szybko się niszczy, a plastik może wytwarzać niebezpieczne toksyny przy kolejnych użyciach. Są one bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu, dlatego najlepszą opcją jest zakup wysokiej jakości butelki wielorazowej, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Który materiał wybrać?

Przed zakupem należy dobrze zapoznać się z materiałami butelek wielorazowych dostępnych na rynku. Pozwoli to na dostosowanie tworzywa do Twoich potrzeb, ponieważ niektóre z nich mają dodatkowe właściwości, które możesz uznać za niezbędne.

Szklane butelki są przyjazne dla środowiska, jednak ich największą wadą jest waga oraz delikatność. Posiadając szklaną butelkę, możesz mieć pewność, że dbasz o środowisko, a twoje napoje pozostaną wolne od toksyn, ponieważ na ściankach nie pozostaną żadne resztki. Szkło jest produktem podlegającym recyklingowi oraz jest odporne na szybkie zużycie materiału. Producenci proponują wiele rozwiązań ułatwiających korzystanie z tego typu pojemników. Szklana butelka z silikonowym uchwytem jest świetnym sposobem na przechowywanie ciepłych napoi. Szkło szybko się nagrzewa dlatego jeśli chciałbyś cieszyć się ciepłą herbatą, dobrze, aby naczynie miało dołączoną warstwę izolacyjną. Silikon jest estetyczny oraz nie ślizga się, dzięki temu masz pewność, że butelka nie wypadnie ci z rąk. Jeżeli chcesz dbać o środowisko oraz o nawodnienie swojego organizmu szklana butelka na wodę nietłukąca się to to czego właśnie szukasz.

Stal nierdzewna to również bardzo popularny materiał wśród butelek jednorazowych. W odróżnieniu od tych szklanych są o wiele bardziej wytrzymałe. Nie musisz się martwić upuszczeniem butelki i rozbiciem jej na miliony kawałeczków. Taki pojemnik bez problemu zastąpi staromodny termos, ponieważ długo trzyma ciepło. Jest także niezawodny do orzeźwiających letnich napojów, które w takiej butelce na długo pozostaną zimne. Oczywiście jest to materiał przyjazny środowisku i spełnia swoją rolę przez długi czas, dlatego jeśli chcesz żyć zgodnie z zasadami w stylu zero waste jest to zdecydowanie butelka dla ciebie.

Jakie przeznaczenie ma mieć butelka?

Wybór właściwej butelki zależy również od tego, gdzie będziesz jej używać. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana.

Do uprawiania sportów na dworze czy siłowni z pewnością przyda ci się porządny bidon. Przy aktywności na świeżym powietrzu lub wspinaczce górskiej zaleca się używania plastikowych, lub aluminiowych butelek. Są one bardzo lekkie, dzięki temu bez problemu przeniesiesz ją w dowolne miejsce. Dobrze sprawdzą się również te ze stali nierdzewnej, ponieważ dobrze izolują temperaturę zimnych napoi, a przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć ci przez wiele lat.

Do biura, pracy siedzącej czy zdalnej dobrze sprawdzi lekka szklana butelka na wodę. Zawsze można ją położyć szczelnie zamkniętą na stole, tak aby nie chodzić specjalnie po wodę do lodówki. Podczas pracy przy komputerze często zapomina się o dobrym nawodnieniu organizmu, dlatego butelka na wodę powinna zawsze być w zasięgu wzroku.

W tym przypadku warto zainwestować w tę bardziej pojemną, dzięki temu nie trzeba będzie jej co chwilę uzupełniać.

Gdy dużo podróżujesz, zależy Ci pewnie, na utrzymaniu ciepłego napoju w odpowiedniej temperaturze przez długi czas. Bidony, termosy i kubki termiczne bardzo dobrze się sprawdzą w tej roli. Umieszczenie takiej butelki w Twoim samochodzie z pewnością poprawi Ci nastrój, stojąc w porannym korku czy podróżując po całym świecie.

Wybierając butelkę wielorazową, przede wszystkim upewnij się, że jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów. Powinna być wygodna w użyciu oraz estetyczna, a zakrętka szczelna oraz lekka. Optymalna wielkość butelki powinna wynosić miedzy 0.7l do 1l tak, abyś mógł prawidłowo nawodnić swoje ciało, jednocześnie nie martwić się ciągłym dolewaniem płynów. Kupując butelki wielorazowe, dbasz o środowisko i oszczędzasz dużo pieniędzy, dlatego to na pewno będzie to trafny zakup.

Kobieta pijąca wodę po bieganiu