Zadbaj o swoje zdrowie! Wybieramy masażery, maty i rollery

akcesoria do masażu

Masaż to ważne narzędzie w promowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie już luksusową usługą dostępną wyłącznie w gabinetach SPA. Również w domu możemy wykonywać proste, relaksujące zabiegi za pomocą odpowiednich narzędzi. Sprawdźmy, jakie są zalety regularnych masaży i jakie narzędzia wybrać, aby wykonywać zabiegi w domu.

Techniki masażu ciała znane i praktykowane są od wieków. Szczególnie tradycyjna medycyna azjatycka opiera swoją skuteczność na tych zabiegach. Warto zwrócić uwagę, że masaż to nie tylko sposób na rozładowanie relaksu, ale również bardzo skuteczna pomoc w odzyskaniu zdrowia i sprawności.

Dolegliwości, które pomogą zredukować regularne masaże to:

 • lęki,
 • depresja,
 • zaburzenia trawienia,
 • fibromialgia,
 • bóle głowy,
 • bezsenność,
 • nerwobóle,
 • rekonwalescencja pooperacyjna,
 • tkanka bliznowata,
 • nadwyrężenia i urazy tkanek miękkich,
 • kontuzje,
 • zaburzenia skroniowo-żuchwowe (TMJ).

Dla większości pacjentów terapia masażem jest ważną częścią określonych planów leczenia, aby pomóc im wrócić do codziennych zajęć. Na przykład terapia masażem jest pomocna po operacji wymiany stawu lub urazie.

Fizyczne korzyści masażu obejmują:

 • poprawa krążenia,
 • zmniejszona sztywność mięśni,
 • zmniejszone zapalenie stawów,
 • lepsza jakość snu,
 • szybsza regeneracja między treningami,
 • poprawiona elastyczność,
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
 • wzmocniona odpowiedź immunologiczna.

Masaż ma również wiele korzyści dla zdrowia psychicznego. Nawet ludzie, którzy koncentrują się na korzyściach fizycznych, twierdzą, że po masażu czują się mniej zestresowani.

Czy domowy masaż działa?

Tak, jeśli masz odpowiednio dobrane narzędzi i regularnie wykonujesz zabiegi zgodnie z instrukcją. Oczywiście działanie masażera nie będzie tak skuteczne, jak w przypadku wizyty u fizjoterapeuty lub masażysty, ale również przyniesie ulgę w bólu i odprężenie. Masażery, rolery i maty to bardzo dobre rozwiązanie, gdy nie masz czasu na regularne wizyty u masażysty.

Domowe masażery - przegląd rozwiązań

Podstawowy masaż wykonasz za pomocą akcesoriów do kąpieli. Wszelkiego rodzaju szczotki i rękawice, których używasz pod prysznicem, służą nie tylko do zabiegów higienicznych. Przy okazji oferują poprawiający krążenie krwi masaż. Najprostszym urządzeniem jest rękawica do masażu. Bardzo wygodna w użyciu, ponieważ zakładasz ja na dłoń i wykonujesz okrężne ruchy, podczas których metalowe kule obracając się masują ciało. Siłę nacisku i intensywność masażu regulujesz samodzielnie. Za pomocą rękawicy możesz samodzielnie wymasować całe ciało.

Kolejną kategorią są kule do masażu i rollery do masażu - akcesoria bardzo popularne wśród osób aktywnie uprawiających sport. Służą do automasażu po treningu, który pomaga szybciej zregenerować mięśnie i zapobiega bolesnym zakwasom. Rolery są bardzo wygodne w użyciu, można je stosować podczas rozciągania po treningu lub jako element relaksu po intensywnej aktywności fizycznej.

W tradycyjnej medycynie wschodniej podstawą leczenia różnych schorzeń jest masaż stóp. Zgodnie z tymi praktykami każdy punkt na stopach odpowiada konkretnym obszarom i narządom ciała. Refleksoterapia stóp i masaże lecznicze są bardzo popularne również w Europie. Masaż polega na uciskaniu konkretnych punktów na stopach, by przynieść ulgę w dolegliwościach. Czy można wykonać masaż stóp samodzielnie? Tak, za pomocą maty do masażu stóp, której działanie i konstrukcja opierają się właśnie o zasady refleksologii. Spacer po takiem macie pomoże złagodzić pewne dolegliwości i z całą pewnością przyniesie ulgę po całym dniu na nogach.

Elektroniczne masażery domowe

Mamy XXI wiek - dostępne są nie tylko ręczne, ale również elektroniczne masażery. To zaawansowane urządzenia, za pomocą których możesz wykonać proste zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych. Urządzenia oferują różne techniki masażu oraz technologię EMS, która pobudza pracę mięśni za pomocą impulsów elektrycznych.

Dziś większość z nas wykonuje siedzącą pracę, najbardziej cierpi na tym odcinek szyjny kręgosłupa. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest masażer do szyi. Wykorzystanie impulsów elektrycznych pozwala rozluźnić mięśnie i regulować ich pracę. Urządzenie ma anatomiczny kształt - pozwala ułożyć się w prawidłowej pozycji i dopiero wówczas wykonuje się masaż. Taka sesja nie tylko pomaga w dolegliwościach bólowych, ale również doskonale odpręża. Masażer oferuje również możliwość rehabilitowania innych obszarów ciała.

Na koniec nowoczesne urządzenie do masażu szyi, które możesz używać nawet w trakcie pracy. Ma świetny design - wyglądem przypomina gogle VR. Jest sterowane pilotem i możesz wykonywać masaż w pozycji siedzącej. Warto mieć takie urządzenie w biurku w pracy i korzystać z niego regularnie.

Masażery, rolery i maty do masażu to stosunkowo niedrogie urządzenia. Oferują komfort wykonywania zabiegów w zaciszu domowym, w wolnej chwili. Sprawdź inne masażery dostępne w naszym sklepie i wybierz urządzenie dla siebie.