Zaproś jesień do domu - akcenty kolorystyczne w jesiennych kolorach

Czy to już wrzesień? Ah, tak i, jesień idzie...nie ma na to rady. Dobrze, że na piękno przyrody możemy liczyć zawsze. Wrzesień i październik w Polsce roztaczają przed nami nieskończone barwy jesieni. Oczy lubią kolory i karmią się nimi, a złota, pomarańczu, wszystkich odcieni bordu i czerwieni oraz żółtości nigdy nie zawiele. Godzinami można stać pod jednym, wielkim drzewem i podziwiać jego jesienne liście, z których każdy jest innego koloru i jest niepowtarzalny. I każdy spadnie… Jesteśmy częścią przyrody i podążamy za jej cyklami. Kolory zamglonych lasów i siwiejących łąk w jesiennym czasie przyjemnie jest zaprosić do naszych domów i połączyć się z tą magiczną porą roku również poprzez miłe kolorowe dodatki w pokoju. Lampy, poduszki, koce, dywaniki, zasłony, ręczniki.

Więcej światła

Jesień to czas, gdy jasne i ciepłe światło słońca coraz mniej i mniej jest dla nas dostępne. Co dzień robi się coraz zimniej i ciemniej. Nasze ciała to czują, nasze oczy szczególnie reagują na szarości i mroki jesiennych dni. Robi nam się trochę nostalgicznie, trochę smutniej i markotnie. Siąpi deszcz i nasze nosy zaczynają trochę siąpić. Możemy sobie pomóc i wzmocnić się w tej kwestii inwestując w ciepłe dodatkowe światło w domu.

Lampa stołowa na trójnogu BREAK, 46 cm kolor abażura czerwony, a dokładniej koralowy daje bardzo przyjemny, miękki blask. Postawiona na biurku, czy półce stworzy przytulny nastrój. Prosty dizajn i drewniane elementy wkomponują się doskonale do słowiańskich wnętrz w stylu rustykalnym, nowoczesnym, retro, klasycznym oraz innym.Końcówki nóżek też są koralowe, co jest dodatkowym, wesołym detalem.

Jesienne dekoracje do domu

Poduszki dekoracyjne

Gdy dżdży na dworze i mży, gdy słupek rtęci bezlitośnie kurczy się i opada coraz to niżej na skali termometru, rośnie nam potrzeba ciepła i dogrzania. Szczególnie w sypialni, w naszych łóżkach, jak niedźwiedzie w gawrach, chcemy się zaszyć i patrzeć spod ciepłej kołdry, czy koca jak za oknem hula wiatr. Dlatego jesień to dobry moment na przegląd naszych łóżkowych okryć, pościeli, kołder, kocy, i poduszek. A poduszek nigdy za wiele. Wiedzą o tym Szeherezady i maharadżowie na wschodzie, którzy uwielbiają topić się i zakopywać w niezliczonej ilości poduch, poduś i poduszek w swoich pałacach i w swoich łożach pod baldachimami. Jest to doznanie luksusu w łóżku. Jedno z wielu. My jeszcze bardziej lubimy luksusy i dopieszczanie się w łóżku, szczególnie jesienną porą. Poduszka dekoracyjna SALMA 30x50 cm, kolor pomarańczowy lub żółty to cudowny dodatek i wyposażenie łoża. Ma ona bardzo intensywny, nasycony i jednolity kolor pomarańczowy bądź żółty, co, szczególnie gdy położymy na łóżku więcej takich poduch, daje oszałamiający, kolorowy efekt. Bardzo piękne i eleganckie są frędzelki na tej poduszce marki Douceur. Poduszki te, jak najbardziej nie służą li tylko do patrzenia się na nie i do dekoracji, są miękkie i sprężyste dlatego ułożone w odpowiedniej kombinacji dadzą konkretne oparcie ciału w najwygodniejszej pozycji.

Poduszki, których nazwa podobno się wzięła, nie z tego, że się je wkłada pod uszki, tylko z tego, że po duszki wołają i są dla ducha bardziej potrzebne, niż dla ciała, to wspaniały prezent na wszelkiego rodzaju imprezy świętujące nowy dom. Wszelkie parapetówki, czy otwarcia nowych przestrzeni, przeprowadzki i remonty, to wspaniałe okazje by obdarowywać ludzi poduszkami. Poduszki wszak, to rzeczy bardzo osobiste, przypominające nam o bezpieczeństwie. Odnoszą się one do naszych atawistycznych czyli odzwierzęcych instynktów, gdy to mały kotek kuli się i zatapia w ciepłym i najbezpieczniejszym futerku mamusi. My się w tej kwestii niewiele od kotków i piesków różnimy, też lubimy zatopić się w poduszce i otulić miękkim kocem. Niektóre, mniejsze dzieci traktują swoje kołderki jako najlepszych przyjaciół i towarzyszy i nie rozstają się z nimi wcale w ciągu całego dnia.

Poduszka sprezentowana przyjacielowi z życzeniami słodkich snów, to wspaniała pamiątka i wielce przydatna rzecz

Dekoracyjne poduszki

Odsłoń zasłony

W pięknych złotych, jesiennych kolorach jest też zasłonka bawełniana HACI na przelotkach, wzór etniczny 140x260 cm. Zasłona jest łatwa do zawieszenia, piękna i bardzo praktyczna. Przynosi wielką przytulność i miłe słowiańskie - indiańskie skojarzenia do pokoju. Ma bardzo szykowne frędzle ozdobne dopełniające geometryczny wzór u góry. Zasłona miękko opadająca z sufitu do podłogi to bardzo konkretny akcent kolorystyczny ocieplający tonem barwy każde pomieszczenie. Zasłanianie okien na noc to sygnał, że zamykamy się w naszej intymności i prywatności. Ściana z zasłon daje miękki i przytulny charakter pomieszczeniu oraz przygotowuje naszą aktywną dniem psychikę do odpoczynku i wyciszenia.

Odsłonięcie zasłon rano to rytuał odwrotny. Witamy dzień i świat za oknem, szykujemy się do różnych działań i przygód, oczekujemy co nowego przyniesie nam dziś życie. Każdy, nawet najmniejszy rytuał daje nam poczucie celebracji, szczególnie w tym najbanalniejszym wymiarze. Im więcej mini celebracji w każdej chwili, tym bardziej stajemy się spokojniejsi i szczęśliwsi. Pomagają w tym nawet drobne dodatki na łóżku, stole czy na oknie.

Zasłony i widok jesieni za oknem