Żarówki dekoracyjne - do jakich lamp pasują?

Wybór odpowiednich żarówek dekoracyjnych przeznaczonych do zintegrowania z konkretną lampą nie zawsze jest łatwy. O ile producent lampy nie sugeruje wyłączności takiego rozwiązania, proponując tylko jeden model żarówki, te świecące dekoracje dobierać można na wiele sposobów.

Warto trzymać się przy tym zasady konsekwencji stylistycznej, czyli raczej nie mieszać różnych klimatów dekoratorskich, aby uniknąć poczucia chaosu i bałaganu estetycznego. Nie każda lampa sufitowa będzie się nadawać do wyposażenia jej w żarówkę dekoracyjną. Z drugiej strony: interesujące zestawienie formy żarówki dekoracyjnej na przykład z metalową lampą stołową może przynieść bardzo interesujące efekty.

Żarówki dekoracyjne - stylowe i energooszczędne oświetlenie w domu, biurze i ogrodzie

Żarówki dekoracyjne to nie tylko część funkcjonalnego oświetlenia w różnorodnych wnętrzach, ale jeśli dobrze zaplanujemy ich zakup oraz właściwie dopasujemy do lamp - również świecące dekoracje nadające unikalny, wyjątkowy charakter każdej przestrzeni. Podejmując decyzje o ich zakupie, warto jednak przemyśleć styl dekoratorski, który chcemy uzyskać. Niezależnie od tego, czy żarówka dekoracyjna będzie dopełniać detale takie jak lampa sufitowa, czy chociażby metalowa lampa stołowa jej charakter musi być konsekwentny względem stylistyki całego wystroju.

Żarówki dekoracyjne to nie tylko źródło światła, ale i ważny, designerski detal. Mogą one wydobyć ukryte piękno lamp sufitowych, kinkietów lub metalowych lamp stołowych, ale i bywają nieestetycznym zgrzytem w kinkietach lub innych punktach oświetlenia. Żarówki dekoracyjne są obecnie produkowane jako energooszczędne punkty oświetleniowe i dlatego doskonale sprawdzają się nie tylko w przestrzeniach domowych, ale i w biurach, holach oraz ogrodach. Eksperci w dziedzinie dekoracji wnętrz polecają żarówki ledowe, które są bezpieczne i tanie w eksploatacji, a ich wersji dekoratorskich jest naprawdę sporo.

Żarówki dekoracyjne we wnętrzu

Żarówki dekoracyjne - świecące dekoracje w biurze

Żarówki dekoracyjne to świetna propozycja ożywienia przestrzeni biurowej. Niezależnie od tego, czy mowa o biurze do pracy, w którym obecni są wyłącznie stali pracownicy firmy, czy też mowa o otwartych biurach obsługi klienta, lampy wyposażone w żarówki dekoracyjne, zyskują przyjemny, estetyczny klimat indywidualizacji pomieszczeń. Proste, tradycyjne lampy sufitowe lub kinkiety ścienne, których nuda kojarzy nam się z codzienną rutyną, dzięki żarówkom dekoracyjnym stają się już innym, pięknym przedmiotem.

Świecące dekoracje biurowe w postaci żarówek dekoracyjnych warto zintegrować z bardzo prostym wzornictwem lamp. Taki kontrast jest elegancki i oszczędny w wyrazie, a efekt przyjaznej przestrzeni staje się faktem. Biuro zachęca do pracy i odwiedzania go, a przecież o taką atmosferę zaangażowania i relaksu jednocześnie chodzi, by praca nie męczyła. A zatem zestawienie typu żarówki dekoracyjne i proste wzory lamp sufitowych lub ściennych będzie sprawiać, iż świecące dekoracje pomogą odnieść firmie sukces wizerunkowy.

Lampa sufitowa - wiele możliwości aranżacyjnych

Lampa sufitowa jako główne, centralne źródło światła stawia wiele wyzwań aranżacyjnych, niezależnie od tego, czy chodzi o pomieszczenia prywatne, czy usługowe. Dekoratorzy wnętrz sugerują, że żarówki dekoracyjne bardzo dobrze komponują się z lampami sufitowymi wykonanymi w oszczędnym, naturalnym stylu, czyli lampami z drewna, ceramiki lub naturalnego gipsu. Planując wybór żarówek dekoracyjnych, warto wziąć pod uwagę kolor lampy oraz ścian w pomieszczeniu. Im jaśniejsze są to barwy, tym bardziej fantazyjny i wyszukany może być kształt żarówki dekoracyjnej.

Warto przy tym zachować zdrową równowagę dekoratorską, to znaczy, jeśli na suficie znajduje się duża, biała lampa, można z powodzeniem wkręcić dużą, kolorową i nieregularną żarówkę dekoracyjną. Jeżeli zaś lampa sufitowa jest raczej niewielka, nie przesadzajmy z gabarytami żarówki, aby uniknąć niezdrowego zgrzytu w aranżacji.

Metalowa lampa stołowa - żarówka dekoracyjna nada jej unikalny charakter

Żarówki dekoracyjne bardzo dobrze komponują się również z detalami takimi jak metalowa lampka stołowa. Zasadę tę cenią sobie dizajnerzy urządzający kameralne przestrzenie klubowe i kawiarniane oraz biura obsługi klienta, w których toczą się ważne rozmowy i negocjacje. Metalowa lampka stołowa jest w swym charakterze klasyczna i oszczędna. Dodanie do niej kolorowej lub świecącej bardzo jasnym światłem żarówki dekoracyjnej, nada wnętrzu smak i unikalny charakter. Metalowa lampka stołowa z żarówką dekoracyjną w swym wnętrzu przywodzi na myśl klimat spokoju domowego buduaru, a to już duży krok do dobrej atmosfery rozmowy: domowej, biurowej lub kawiarnianej.

Metal dobrze się łączy z odwagą estetyczną żarówki dekoracyjnej i zyskuje dzięki niej stylowe wykończenie. Warto przy tym przemyśleć również, na jakim stole lub biurku zostanie ustawiona docelowo metalowa lampka stołowa, aby dopasować do tego sprzętu kolorystykę ewentualnych serwet lub obrusów. Jeżeli mowa o wnętrzu kawiarnianych kompozycje barwne, stworzone przy użyciu naturalnych lnów obrusowych lub serwet haftowanych przyniosą efekt secesyjnego przepychu świętowania. Nie ma też żadnego powodu, aby biurko z metalową lampą stołową udekorowane było maleńką serwetką z kolorową aplikacją. Nie tylko klienci odwiedzający przestrzenie z takimi detalami, ale i pracownicy firmy docenią ciepło tego typu stylistyki. Dziś przecież, coraz częściej konstruujemy mini strefy relaksu, aby po ich opuszczeniu móc się w pełni skoncentrować na wymagających zadaniach profesjonalnych.

Żarówki dekoracyjne są energooszczędne i tanie w eksploatacji

Żarówki dekoracyjne to dziś - niemalże wyłącznie - energooszczędne i tanie w eksploatacji żarówki ledowe. Inwestycja w ich zakup zwraca się z naddatkiem po krótkim okresie użytkowania. W zasadzie każdą, tradycyjną lampę można dziś wyposażyć w tego typu żarówkę, niekiedy nadając jej całkowicie nowy, designerski wizerunek. Żarówki dekoracyjne zaplanować można w każdej przestrzeni, od domu i ogrodu, po biuro. Takie świecące dekoracje wnoszą w nasze życie wiele pozytywnej energii.

Niezależnie od tego, czy przeznaczeniem żarówki dekoracyjnej jest lampa sufitowa, czy metalowa lampka stołowa, to nowatorski, odważny design może dać tym sprzętom całkiem nowe życie. Warto jedynie dobrze przemyśleć dobry wybór żarówki, dobrze komponujący się z charakterem lampy, której centrum będzie ona stanowić. Źródło światła zmienia się przecież wizualnie w zależności od formy lampy. I wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale harmonia i umiar to zawsze bezpieczna reguła eleganckiej dekoracji wnętrz.