Zestawy spacerowe - co powinieneś zabrać na spacer z pupilem?

Każdy pies potrzebuje spacerów – to jest oczywiste. Najczęściej, w ciągu dnia nie mamy czasu na długie spacerowanie z naszym pupilem. Kiedy jednak nadchodzi chwila wolnego, warto zabrać swojego czworonoga na długi spacer, podczas którego się porządnie zmęczy. Co wtedy zabrać ze sobą?

Woda – najważniejszy element zestawu spacerowego!

Woda powinna być nieodłącznym elementem każdego zestawu spacerowego, nawet tego krótkiego! Nie wolno ci dopuścić do sytuacji, w której twój pies się odwodni. Ma to szczególnie duże znaczenie podczas ciepłych miesięcy, kiedy temperatury potrafią być naprawdę wysokie. Pamiętaj o tym, że psy mają wyższą temperaturę ciała i nie pocą się tak, jak ludzie.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poidełek, misek podróżnych oraz butelek z zamontowaną miską. Takie akcesoria ważą naprawdę niewiele i zajmują mało miejsca w plecaku. Nawet nie poczujesz takiego ciężaru w plecaku, a dla twojego pupila taki sprzęt będzie wybawieniem podczas spaceru.

zestaw spacerowy

Worki są nieodłączną częścią zestawów spacerowych

Kolejna oczywistość i absolutne must have w zestawie spacerowym – worki na kupy. Dostępnych jest sporo wariantów takich woreczków i pokrowców. Z pewnością wybierzesz najbardziej odpowiedni dla siebie!

Zestawy spacerowe a pas biodrowy

Pas biodrowy uratuje cię (szczególnie podczas kilkugodzinnego maszerowania) od zdrętwiałych rąk, które po jakimś czasie mogą się zmęczyć trzymaniem smyczy – szczególnie jeśli twój pies ma w zwyczaju ciągnąć smycz. W wielu miejscach obowiązuje zakaz spuszczania psów ze smyczy – może to być spore utrudnienie, zwłaszcza, gdy musisz w rękach trzymać coś więcej niż smycz lub pilnować dziecka. Pas biodrowy sprawi, że podczas spaceru będziesz mieć wolne ręce!

Pamiętaj o saszetkach na smakołyki!

Mamy dla ciebie informacje, która być może zmieni twoje życie – psich smakołyków wcale nie musisz trzymać luzem w kieszeni! Istnieją specjalnie do tego przeznaczone saszetki, które uchronią twoje kieszenie od (nie zawsze przyjemnego) zapachu psiego jedzenia. Szczelnie zamknięte jedzenie dla twojego pupila ma jeszcze jedną zaletę – nigdy nie zgubisz ani jednego kawałka przysmaku! A kiedy twój pies opróżni już zawartość saszetki – po prostu wykorzystaj ją do innego celu. Możesz np. schować do niej zabłocone zabawki psa. Po powrocie do domu wystarczy wyprać taką saszetkę i możesz jej powrotem używać.

Apteczka – bądź zawsze ubezpieczony!

Jeśli panujesz długi spacer lub dłuższą wycieczkę, np. urlop – pamiętaj, aby zabrać ze sobą podstawową apteczkę! Powinieneś mieć w niej gazę, bandaż i środek dezynfekujący rany. Podczas wędrówek, szczególnie w takich miejscach jak lasy, łąki czy plaże, bardzo łatwo o skaleczenia. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie akcesoria pomocne przy opatrywaniu ran twojego pupila.

Adresówka – tak na wszelki wypadek

Adresówka pomoże odnaleźć twojego psa, jeśli w jakiś sposób się do ciebie oddali i zgubi.

Linka – wybawienie podczas długich spacerów!

Jeśli twój pies jest bardzo aktywny – przyda ci się linka treningowa o długości 5,10 a nawet 15 m. Linki są lekkie, nie zmęczysz się nosząc ją ze sobą na spacerze. To świetne rozwiązanie na długi spacer w lesie lub w górach, kiedy trzymanie, szczególnie dużego psa, może sprawiać trudności.

Zwróć uwagę, aby linka była wykonana z tworzywa, do którego nie będą przywierać żadne liście ani gałęzie leżące na spacerowych ścieżkach. Czyszczenie takiej linki nie należy do najprostszych zajęć!

Nie pozwól, aby twój pies znudził się długim spacerem

Kompletując swój zestaw spacerowy nie zapomnij także o zabawce. To powinno znacznie urozmaicić spacer i sprawić, że Twój pies nigdy nie będzie znudzony – nawet podczas długiego spaceru nie przyjdą mu do głowy niepożądane pomysły!