Co zamiast tradycyjnej suszarki do naczyń? Przegląd rozwiązań

Mata do suszenia naczyń

Suszarki do kuchni kojarzą Ci się wyłącznie z plastikowymi lub metalowymi konstrukcjami, które zajmują miejsce na blacie? Sprawdź, jak może wyglądać nowoczesna podkładka do suszenia naczyń i ciesz się estetycznym blatem.

Kiedyś suszarki do kuchni były duże, ponieważ nie używaliśmy zmywarek. Dziś już nie potrzebujemy ociekaczy o takich rozmiarach. Dzięki zmywarkom możemy zaoszczędzić sporo miejsca na blacie. Małe ociekacze do naczyń stojące i maty do suszenia to rozwiązania idealne do nowoczesnej kuchni.

Genialne rozwiązania do suszenia naczyń

Nawet w kuchni, w której jest zmywarka, ociekacz jest niezbędny. Są naczynia, których nie można myć w zmywarce. Poza tym potrzeba miejsca, by wysuszyć jeden kubek czy łyżeczkę, dla których nie warto przecież włączać zmywarki. Dla tych, którzy mają sporo zmywania - dużo gotują lub mają kilkuosobowe rodziny, polecamy zgrabne i designerskie suszarki do kuchni.

Ociekacze do naczyń stojące

Czarna, metalowa konstrukcja o ładnej, nowoczesnej linii to bardzo dobry wybór. Jest niewielka, ale ma wszystko, czego potrzebujesz. Pojemnik na sztućce, miejsce na talerze i tacę do naczyń takich jak kubeczki czy miski. Nie jest to jednolita konstrukcja, tylko zestaw akcesoriów do suszenia naczyń. Dzięki temu tacę ociekową możesz wykorzystać do naczyń dużych np. garnków.

Składane suszarki do naczyń to doskonałe rozwiązanie do małych kuchni. Spodoba się również estetom, którzy lubią puste kuchenne. Nasza propozycja to silikonowa miska do suszenia naczyń, którą można złożyć i schować do szafki. Jest dość pojemna, by zmieścić komplet talerzy i sztućce.

Maty do suszenia naczyń

To rozwiązania, które od kilku lat podbijają serca minimalistów. Dostępnych jest kilka form takich suszarek. Podkładka do suszenia naczyń to proste akcesorium z tworzywa sztucznego. Może być wyprofilowana w taki sposób, by woda spływała bezpośrednio do zlewu.

Jeśli podkładka do suszenia naczyń okaże się niewystarczająca, możesz ją łatwo rozbudować o inne akcesoria. Na przykład o koszyczek na sztućce lub stojak na talerze.

Silikonowe maty do suszenia naczyń są praktyczne i higieniczne. Można je myć w zmywarce w wysokiej temperaturze, bo przecież suszarka też powinna być czysta. Matę możesz usunąć z blatu, kiedy nie będzie już potrzebna.

Mata do suszenia naczyń z mikrofibry

Mikrofibra ma zdolność do skutecznego wchłaniania wilgoci. Przy tym błyskawicznie wysycha. To idealny materiał na matę do suszenia naczyń. Po wysuszeniu naczyń i maty, po prostu ją zwiniesz i włożysz do szuflady. To podręczne akcesorium, które doskonale zastępuje tradycyjne suszarki do kuchni. Mata może być gładka lub wyposażona w silikonowy organizer do suszenia talerzy.

Ociekacze do naczyń stojące i praktyczne maty to nowoczesne alternatywy dla plastikowej suszarki do kuchni. Są wygodne w użyciu, higieniczne, a poza swoją praktyczną funkcją wyróżniają się współczesnym designem.