Czym kierować się przy wyborze pojemnika na żywność?

Wybór pojemników na żywność jest obecnie tak duży, że często nie możemy odnaleźć się pomiędzy sklepowymi regałami. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na materiał, kształt, pojemność oraz przeznaczenie. Jaki pojemnik na żywność kupić? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Dedykowane pojemniki na żywność

Jeśli chcemy zakupić pojemnik do przechowywania kawy, cukru, masła czy też dań obiadowych, to w sklepach znajdziemy dedykowane pojemniki, które zostały zaprojektowane tak, aby przechowywanie danej żywności odbywało się w odpowiedni sposób. Pojemniki na lunch nadają się do mycia w zmywarce oraz umożliwiają podgrzanie dania w kuchence mikrofalowej. Pojemniki do kawy są zwykle wyposażone w specjalną uszczelkę, która uniemożliwia dostawanie się do środka powietrza.

Plastik, szkło czy metal?

Materiał, z którego został stworzony pojemnik, jest niezwykle ważnym zagadnieniem. Pojemniki z tworzyw sztucznych doskonale sprawdzają się przy przenoszeniu żywności na trening lub do pracy. To również doskonałe akcesoria, które posłużą podczas przechowywania sypkiej żywności na półkach czy też pozostałej żywności w lodówce.

Pojemniki na żywność

Jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych jest silikon, który charakteryzuje się odpornością na wysokie oraz niskie temperatury. Silikon jest też elastyczny, co sprawia, że pudełka możemy złożyć na płasko i zaoszczędzić cenne miejsce podczas przechowywania. W pojemnikach metalowych możemy przechowywać kawy, herbaty czy też pieczywo. Pojemniki szklane lub ceramika sprawdzą się w przechowywaniu makaronów, mąki oraz cukru.

Pojemniki okrągłe i kwadratowe

Kształt pojemnika wpływa nie tylko na estetykę, ale też na funkcjonalność. Okrągłe pojemniki doskonale pasują do ciastek czy też makaronów. Z kwadratowego pojemnika łatwiej przesypiemy mąkę, cukier, sól czy też kawę.

Pojemniki na jedzenie

Dodatkowe wyposażenie

Pojemniki dedykowane często zawierają dodatkowy element, który pomaga w odmierzaniu czy też nabieraniu żywności. W sklepach znajdziemy pojemniki z sitkiem, sztućcami czy też z miarką. Niektóre z nich mają w zestawie specjalne łyżeczki, które odmierzają 5 gramów soli czy też cukru.

Design ma znaczenie

Jeśli chcemy, żeby pojemniki z mąką, cukrem czy też makaronem zdobiły kuchnię, warto wybrać te, które wyróżniają się wyjątkowym wzornictwem. Zestaw kilku pojemników na żywność ustawiony na półce może odmienić wnętrze i nadać nudnej kuchni oryginalny charakter.

Materiał, kształt, wzornictwo i inne

Przy wyborze pojemników do przechowywania żywności warto przemyśleć kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest przeznaczenie kupowanego pojemnika. Ważnym zagadnieniem wydaje się materiał, z którego zostało stworzone akcesorium. Prócz tego nie zapominajmy o odpowiednim kształcie oraz o tym, żeby pojemnik na żywność stał się ozdobą naszej kuchni i pasował do aranżacji wnętrza.