Dziecko w podróży. W co warto je zaopatrzyć?

Wakacyjny czas zdecydowanie sprzyja wszelkim wycieczkom i podróżom w nieznane. W sytuacji, gdy podróż tyczy dzieci, musimy się skrupulatnie przygotować, aby być pewnym, że niczego dziecku, a także nam, nie zabraknie. W tym przypadku szczególnie ważna będzie logistyka, i to niezależnie czy wysyłamy nasze pociechy na obóz, czy zabieramy je na rodzinną wyprawę. Jest to szczególnie ważne, kiedy dziecko jest jeszcze małe, a cała organizacja spoczywa na naszych barkach. Z tego względu bagaż podróżny musi być dobrze przemyślany, aby zawsze mieć pod ręką najważniejsze rzeczy. Praktyczne podejście pomoże Ci uporać się z tym wyzwaniem, podobnie jak praktyczne akcesoria podróżne. W co więc warto się zaopatrzyć?

Plecaki i torby dla dzieci 

Na każdej wycieczce przydadzą się wygodne plecaki i torby dla dzieci, w której umieścić można wszelkie potrzebne rzeczy. Duże możliwości wyboru motywów i kształtów sprawi, że każde dziecko zachwycone będzie ich noszeniem. Torby i plecaki dla dzieci powinny być przede wszystkim komfortowe, odpowiednio wyprofilowane i przyjazne dziecku. Taki jest pakowny plecak z motywem pandy to urocze i praktyczne akcesorium dla dziecka, który dzięki wielu przegródkom będzie idealny na dziecięce potrzeby. Dostępne są również warianty z motywem kotka i króliczka, co pozwala zaspokoić wszelkie gusta najmłodszych. Równie urokliwie prezentuje się plecak z motywem pieska, który może również pełnić funkcję przytulanki.

Torby dla dzieci mogą być tak samo użyteczne i komfortowe, co plecaki. Większość z nich przepasana jest na ramię, co będzie sprzyjać również dłuższym wędrówkom. Dla starszego dziecka dobrą propozycję stanowi pakowna torba na klipsy, która pomieści większą ilość rzeczy, a głębokie dno uniemożliwi ich wypadanie. Wszelkie potrzeby małej estetki zaspokoi urocza torebka w kształcie jelonka, w której każda dziewczynka może trzymać swoje drobiazgi. Torebka i plecak sprawi, że dziecko zawsze będzie miało pod ręką takie rzeczy jak chusteczka lub plaster, a to zabezpieczy je przed wszelkimi ewentualnościami.

Dziecko w podróży

Pudełka i torby 

Wyprawka to kolejny ważny element każdej wycieczki, będący źródłem niezbędnej energii, która jest szczególnie ważna podczas wycieczek. W przygotowaniu wyprawki kluczowa jest nie tylko żywność, ale także wygodne i praktyczne opakowanie. Tutaj sprawdzą się pudełka śniadaniowe wielokrotnego użytku, które pozwoli na bezpieczne przechowanie żywności, np. kanapek. Występują w wielu rozmiarach, dodatkowo małe pudełko na kanapki kompatybilne jest z większymi pudełkami z przegródką, co ułatwi rozdzielenie sałatki czy owoców. Za sprawą solidnego zamknięcia już nie będzie trzeba przejmować się, że pudełko samo się otworzy, a jedzenie bezwiednie rozsypie się po plecaku lub torbie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas dalszych podróży jest dziecięca torba termiczna w formie misia lub kota. Dzięki warstwie termicznej dziecko będzie zaopatrzone w świeże przekąski i napoje, zarówno ciepłe, jak i zimne, a niepozorny wygląd sprawi, że torba stanie się również atrakcyjnym dodatkiem dla dziecka. W taki sposób będziemy w stu procentach przygotowani na podróż z żywnościowego punktu widzenia.

Poduszki podróżne dla dzieci 

Warto zaopatrzyć swoje dziecko w poduszki podróżne, które zapewnią mu wysoki komfort podczas transportu. Ich ergonomiczny kształt rogala pozwala utrzymać poprawną postawę szyi i kręgosłupa, dzięki czemu dziecko będzie miało umożliwiony zdrowy, spokojny odpoczynek oraz sen podczas dalekich i bliższych podróży. Poduszki podróżne powinny być przyjazne dzieciom w każdym aspekcie, dlatego na EMAKO.pl znajdziesz miłe w dotyku poduszki w wielu rozmaitych kształtach. Może być to urocza owieczka, króliczek lub miś. Dostępne wzory sprawiają, że poduszka stanie się uwielbianym przez dziecko akcesorium, które może pełnić także rolę przytulanki.

Zaopatrzeni w najważniejsze akcesoria podróżne będziemy mogli być spokojni o to, że nasza pociecha jest w pełni zabezpieczona i niczego jej nie brakuje. Dobre podejście to przede wszystkim podejście praktyczne, dlatego rozplanowując odpowiednio to, jak powinien wyglądać dobry bagaż, unikniemy stresujących dla dziecka, a tym samym nas, sytuacji. Zachowując logistykę, a także nie zapominając o rzeczach, które mogą przydać się podczas wszelkich ewentualności, nie trzeba będzie postrzegać przygotowywania dziecka do podróży jako coś stresującego. Praktyczne akcesoria pomogą w sprawieniu, że podróż pozostanie zapamiętana w pozytywny sposób, a do tego z całą pewnością przyczynia się dobre przygotowanie.


Wyprzedany
Poduszka podróżna dla dziecka ANIMAL, motyw owieczki, kolor biały
Poduszka podróżna dla dziecka ANIMAL, motyw miśka, kolor niebieski
Poduszka podróżna dla dziecka ANIMAL, motyw owieczki
Atmosphera for kids
od 29,99 zł
Wyprzedany
Torebka ozdobna dla dzieci z kartonu, różowa
Torebka ozdobna dla dzieci z kartonu, różowa
Torebka ozdobna dla dzieci z kartonu
Atmosphera for kids
24,99 zł
Wyprzedany
Kuferek dla dziewczynki, różowo-złoty
Kuferek dla dziewczynki, różowo-złoty
Kuferek dla dziewczynki
Atmosphera for kids
29,99 zł
od
od
Butelka termiczna ze stali nierdzewnej, 500 ml
Butelka termiczna ze stali nierdzewnej, 500 ml, kolor czerwony
Butelka termiczna ze stali nierdzewnej, 500 ml
Secret de Gourmet
od 44,99 zł
Saszetka dla dzieci, motyw kotka, Ø 10 cm
Saszetka dla dzieci, motyw pandy, Ø 10 cm
Saszetka dla dzieci, motyw zwierzaka, Ø 10 cm
Atmosphera for kids
od 24,99 zł