Jak odmienić balkon na wiosnę?

jak urządzić balkon

Balkon na wiosnę i nie tylko. Ten kawałek przestrzeni to dla ludzi z miastami, czasami jedyna możliwość spędzania czasu w przydomowej działce. Tu można się poopalać, wypić kawę, przeczytać książkę, popracować czy zaprosić przyjaciół na kolację. Dlatego warto urządzić go tak, żebyśmy czuli się w nim jak najbardziej komfortowo. Niech będzie to przestrzeń prywatna, ale również nastawiona na odpoczynek i zwolnienie. Pomożemy Wam go odpowiednio urządzić. Podpowiemy kilka przedmiotów, które stworzą na Waszych balkonach przytulne kąty.

Naprawdę przytulny balkon można osiągnąć bez zbędnego wysiłku, dużych pieniędzy i nakładów czasu. Cel jest jeden: to ma być miejsce odpoczynku dla Ciebie. Jego aranżacja powinna zawierać elementy, które pozwolą Ci cieszyć się balkonem w ciągu dnia, jak i wieczorem. Niech stanie się on przestrzenią medytacji – bez względu na to, czy chcesz posłuchać muzyki, czy śpiewu ptaków. Niech będzie to również miejsce, w którym będziesz mógł uprawiać zioła, kwiaty, a nawet warzywa. Wykorzystany w odpowiedni sposób balkon to doskonała alternatywa relaksu na wyciągnięcie ręki. Stwórz ją więc w jak największej zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Doniczki na balkon

Urządzanie balkonu warto zacząć od roślin. Nic tak nie uprzyjemnia pobytu na balkonie jak kwiaty i rośliny zielone. Z nimi każda taka przestrzeń zyskuje na wartości. Dobór doniczek ma nie tylko dekoracyjny charakter. Pełnią one także funkcję praktyczną, co jest istotne, zwłaszcza gdy nasz balkon jest mały. W tym przypadku sprawdzą się doniczki na balkon do zamocowania przy suficie lub na balustradzie. Możemy ukwiecić swój balkon w cudowny sposób, nie tracąc przy tym cennych centymetrów.

Warto pamiętać o tym, że do wykorzystania mamy także parapet. Tutaj ustawmy stabilne, ciężkie doniczki lub takie, które zostaną zabezpieczone przed upadkiem. Duże, ciężkie rośliny oprócz doniczki powinny zostać wyposażone w stojak na kółkach – ułatwi nam to ich przenoszenie, nie niszcząc przy tym kręgosłupa.

Dekoracyjne lampiony

Ozdoby balkonowe to również piękne lampiony. Nic tak nie dodaje klimatu jak świece. Wśród naszych propozycji znajdziesz lampiony wiszące, wiklinowe, stojące. Lekkie, łatwe w przenoszeniu. Możesz je powiesić, postawić na stole lub na parapecie. Lampiony pełnią nie tylko funkcję ozdobną. Na rynku dostępne są wkłady odstraszające komary. O tym, jak niezwykle przydatna to rzecz, chyba nie trzeba mówić. W szybki i prosty sposób łatwo się przed tym uchronisz, a lipcowe wieczory staną się mniej bolesne. Ciesz się nimi jak najdłużej, wybierając odpowiedni dla siebie lampion.

Ozdoby balkonowe

Jak urządzić balkon na wiosnę? Naprawdę nie potrzebujesz wiele. Oczywiście wszystko zależy od wielkości Twojego balkonu. Jednak istnieje kilka elementów, bez których trudno się obejść. Wspominaliśmy o doniczkach, do oświetlenia jeszcze w tym artykule wrócimy. Kolejną rzeczą, o którą warto zadbać to osłona na balkon. Bardzo przydatna, zwłaszcza gdy balkony wychodzą na ulice lub są blisko siebie. Dzięki osłonie łatwiej utrzymać prywatność. Równie niezbędne są meble balkonowe. Stolik i krzesełko to absolutna konieczność. Prawdziwy relaks zaczyna się jednak na leżakach lub hamakach. Dobrze je uwzględnić w swoich planach i dodać do nich na przykład terakotę lub sztuczną trawę na podłogę.

Lampy solarne na balkon

Wiosenna aranżacja balkonu to również odpowiednie oświetlenie. Bez niego trudno będzie nam stworzyć przytulny nastrój. Jakie mamy możliwości? Ogromne. Od oświetlenia solarnego, przez świece po światło elektryczne. Zachęcamy, żeby wybierać mądrze. Wspomniane oświetlenie solarne jest bardzo ekologiczne i bardzo ekonomiczne. W naszym sklepie online znajdziesz solarne girlandy do umieszczenia na ścianie, balustradzie lub nad oknem. Oprócz tego piękne wiklinowe lampiony stojące. Lampy solarne na balkon to także nieduże słupki, którymi możesz ozdobić doniczki. Wystarczy włożyć je do ziemi, pomiędzy kwiaty. Kolacja latem wśród światełek? Zdecydowanie jesteśmy za.

Sztuczne kwiaty balkonowe

Sztuczne kwiaty balkonowe to temat, który może budzić kontrowersje, ale czy słusznie? Wiosna to przecież nie tylko okres kwitnienia roślin, ale także ich sadzenia. Nim będziemy się cieszyć ich bujną zielenią, minie trochę czasu. Dlaczego rezygnować wtedy z kawy na słonecznym balkonie? Sztuczne kwiaty to świetne, tymczasowe rozwiązanie, aby cieszyć się balkonową dżunglą – także dłużej. W ciepłe jesienne dni. Jak wiadomo to moment, w którym niektóre rośliny obumierają. Ich sztuczny odpowiednik nie ma z tym problemu. No i kwestia odporności. Niestety, wszyscy, którzy posiadają balkonowe uprawy, borykają się z tym problemem. A konkretniej z insektami, które niszczą rośliny. Tu chyba najmocniejszym przykładem są mszyce.

Trudno nad nimi zapanować, trudno uchronić zioła i jeszcze trudniej się ich pozbyć. W walce z mszycami najczęściej jesteśmy na przegranej pozycji. Sztuczne kwiaty są więc przydatne, jeśli chodzi o urządzanie balkonu. Warto zaznaczyć, że starannie wykonane, z wysokiej jakości materiałów, do złudzenia przypominają żywe. Dokładnie takie modele znajdziesz w naszym sklepie. Sukulenty, monstery, pnącza w doniczkach lub ozdobnych naczyniach. Tu kolejny plus posiadania takiej ozdoby. Jest całkowicie odporna na zmiany temperatur i warunków pogodowych. Tymczasem niektóre gatunki roślin, którymi chcielibyśmy cieszyć się na balkonie, nie są do tego przygotowane.