Jak odpowiednio suszyć ręczniki kąpielowe?

Wydawać by się mogło, że temat przechowywania ręczników jest banalnie prosty. Jeśli jednak zastanowimy się nad nim dłużej, okazuje się, że mało kto ma w swojej łazience odpowiednie warunki do tego, aby prawidłowo suszyć ręczniki. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz zaradzić tej sytuacji.

Stojaki na ręczniki do łazienki – dlaczego są takie ważne?

Może się wydawać, że miejsce na ręczniki w łazience jest oczywiste – przecież większość łazienek jest wyposażona w wieszaki na ręczniki lub kaloryfer. Niewiele osób jednak wie, że przechowywanie, szczególnie mokrych, ręczników w takich miejscach nie jest zbyt dobrym pomysłem i powinno być ostatecznością.

Dlaczego wieszaki na ręczniki do łazienki to nie jest idealne rozwiązanie?

Przechowywanie ręczników na wieszakach łazienkowych lub upychanie ich na ciepłym kaloryferze nie da im możliwości na całkowite wyschnięcie. Mokre ręczniki natomiast to siedlisko bakterii, które przy ponownym użyciu ręcznika przeniesiesz na swoją skórę. Po każdym użyciu na ręczniku zostają setki bakterii i strzępki naszego naskórka – jeśli takiemu mokremu ręcznikowi nie damy porządnie wyschnąć lub – co gorsza – jeśli powiesimy go na gorącym kaloryferze – tylko spotęgujemy rozmnażanie się na nim bakterii. Jak więc zaradzić takiej sytuacji? Kluczem do odpowiedniej higieny ręczników jest zainwestowanie w odpowiednie akcesoria łazienkowe.

Stojak na ręczniki do łazienki – sposób na suche ręczniki

Bardzo prostym, a jednocześnie rzadko stosowanym rozwiązaniem problemu z wolno schnącymi ręcznikami jest stojak łazienkowy. Ten prosty przedmiot sprawi, że każdy ręcznik, który na nim powiesisz, dostanie odpowiednią ilość przestrzeni do wyschnięcia i dzięki temu nie pojawi się na nim pleśń, bakterie ani nieprzyjemny zapach. Na ryku jest wiele dostępnych stojaków do łazienki na ręczniki. To, jaki, wybierzesz zależy wyłącznie od twoich estetycznych preferencji i miejsca w łazience.

Klasyczne stojaki na ręczniki – rozwiązanie dla dużych łazienek

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem przestronnej łazienki – postaw na klasyczny stojak na ręczniki.

W tym przypadku musisz jedynie zastanowić się nad materiałem, z którego wieszak został wykonany oraz nad jego rozmiarem. Dwa najbardziej popularne rodzaje materiałów, które masz do wyboru, to: stal i drewno bambusowe. Oba te materiały są niezwykle trwałe. Wybór najbardziej odpowiedniego dla ciebie zależy wyłącznie od twoich preferencji estetycznych.

O tym, dlaczego warto wybierać akcesoria z drewna bambusowego, dowiesz się z naszego artykułu dotyczącego wyboru chlebaków (tutaj) lub innego tekstu na temat wieszaków (tutaj).

Stal natomiast często jest wybierana ze względu na swoją trwałość i estetykę, która pasuje szczególnie do surowych, modernistycznych wnętrz. Ten surowiec ma bardzo dobrą odporność na korozję, co sprawia, że jest odpowiednim materiałem do łazienki, gdzie wilgoć i częsta zmiana temperatur jest na porządku dziennym.

Drabina wieszak na ręczniki – sprytny pomysł do małych łazienek

Drabinka na ręczniki będzie odpowiednia szczególnie dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń w łazience – zajmuje ona mniej miejsca niż stojaki z ramionami. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalne i efektownie wyglądające akcesoria.

Wieszaki łazienkowe na ręczniki – wybieraj je świadomie!

Ostatnią możliwością, jaką ci proponujemy, są wieszaki do łazienki na ręczniki. Jeśli naprawdę nie masz miejsca w swojej łazience na stojaki – wypróbuj tę opcję. Pamiętaj jednak, aby wieszaki łazienkowe wybierać jak najbardziej szerokie i podłużne, na których będziesz mógł równomiernie rozwiesić swój ręcznik.

Dwuramienny wieszak łazienkowy