Jak przechowywać mydło w kostce?

Obecnie najczęściej decydujemy się na zakup mydła w płynie, ponieważ nie mamy problemów z jego odpowiednim użytkowaniem. Złe przechowywanie mydła w kostce może prowadzić do rozwoju niebezpiecznych bakterii, które są szkodliwe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ogromnym plusem niektórych mydeł w kostce jest jednak ich oryginalny design, który potrafi wprowadzić do łazienki niezwykły charakter. Prezentujemy wyjątkowe mydelniczki na mydło. Te modele nie tylko doskonale ozdobią umywalkę, ale też zagwarantują odpowiednie przechowywanie mydła.

Mydło w kostce

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mydelniczki na mydło?

Mydelniczka na mydło powinna charakteryzować się specjalnymi wypustkami lub kanalikami odprowadzającymi wodę. W innym przypadku to właśnie w stojącej wodzie namnażają się szkodliwe mikroorganizmy.

Jeżeli mydelniczki na mydło mogą pochwalić się specjalnym ociekaczem, to należy pamiętać o częstym wylewaniu zebranego płynu i dokładnym wyczyszczeniu tej powierzchni.

Warto wspomnieć, że mydelniczka powinna również pasować do wnętrza naszej łazienki. Producenci oferują tysiące produktów w różnorodnej gamie kolorystycznej i stworzonych z wielu materiałów.

Biała mydelniczka z drewnianym akcentem idealnie sprawdzi się w łazienkach urządzonych w stylach skandynawskim, modernistycznym czy też w stylu minimalistycznym. Kanaliki odprowadzające wodę zapobiegają jej zbieraniu się w dolnej powierzchni kostki mydła.

Owalna mydelniczka z drewnem

Mydelniczka łącząca ze sobą drewno bambusowe, ceramikę oraz metal doskonale sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Akcesorium wyposażone zostało w metalową płytkę z dziurkami, które zagwarantują swobodny odpływ wody.

Mydelniczka w stylu skandynawskim

Srebrna mydelniczka jest doskonałą propozycją dla osób posiadających łazienki w stylach glamour czy też art deco. Jednolita powierzchnia zapewnia idealne odbicie światła, a ukryte kanaliki na wodę sprawiają, że akcesorium łączy w sobie funkcjonalność i wyjątkowy design.

Srebrna mydelniczka z kostką mydła

Metalowa mydelniczka jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problem z przechowywaniem mydła pod prysznicem. Brak ociekacza sprawia, że nie musisz martwić się częstym czyszczeniem akcesorium.

Metalowa mydelniczka

Jak poprawnie myć ręce?

Okazuje się, że większość z nas myje ręce w sposób, który prowadzi do rozprzestrzeniania i namnażania się niebezpiecznych bakterii. Niektórzy płuczą krótko ręce pod wodą (bez używania mydła), a inni myją tylko wewnętrzną część dłoni. Jak poprawnie umyć ręce? Poniżej znajdziesz instrukcję w dziewięciu krokach.

Dziecko myjące ręce
  1. Namocz ręce ciepłą wodą.
  2. Nabierz mydło w płynie/kostce na wewnętrzne strony dłoni i dobrze je namydl.
  3. Spleć palce i umyj przestrzenie pomiędzy nimi.
  4. Dokładnie umyj zewnętrze strony dłoni.
  5. Namydl i umyj kciuki.
  6. Przejdź do części nadgarstkowej i skrupulatnie umyj obydwie ręce.
  7. Dokładnie spłucz mydło ciepłą wodą.
  8. Zakręć kran, dotykając go przez ręcznik.
  9. Wysusz ręce bardzo dokładnie, używając jednorazowego ręcznika papierowego.

Pamiętaj, całkowity czas mycia rąk powinien wynosić 15-30 sekund!

Niestety większość z nas tylko moczy ręce przez kilka sekund i wychodzi z łazienki jeszcze z mokrymi dłońmi. Prowadzi to do tego, że bakterie obecne na naszych rękach zaczynają się rozmnażać i rozprzestrzeniać na wszystkie elementy, które dotykamy.

Wybierz mądrze

Podsumowując, przy wyborze nowej mydelniczki do łazienki pamiętajmy o tym, żeby charakteryzowała się kanalikami lub otworami, które mają za zadanie odprowadzać wodę. Jeżeli mydelniczka wyposażona jest w ociekacz, to musimy często usuwać z niego wodę, czyścić go w ciepłej temperaturze i wycierać do sucha. Taki zabieg sprawi, że mydelniczka będzie Ci służyła przez długie lata i pozbędziesz się problemu z osiadającym na niej kamieniem.

Mydło w kostce ma swoje wady oraz zalety. Jeżeli będziesz przechowywała je w odpowiedni sposób, to oryginalny wygląd przyciągnie wzrok Twoich gości, a aromatyczny zapach pozytywnie zaskoczy ich zmysł węchu. W sklepach znajdziesz ekologiczne mydła, które pozbawione są chemicznych substancji i dodatkowo mogą pochwalić się zaskakującymi zapachami. Wybierzesz świeżą lawendę, zapach marchewki czy rozmarynu?