Jak przechowywać ręczniki w małej łazience?

miejsce na ręczniki w małej łazience

Chcesz znaleźć miejsce na ręczniki w małej łazience, ale tak, by wzbogacić aranżację wnętrza? Mamy dla Ciebie kilka kreatywnych sposobów na to, by połączyć zastosowanie praktyczne z atrakcyjnością wizualną.

Ręczniki to absolutnie niezbędne wyposażenie każdej łazienki. Przechowujemy tam zestaw ręczników kąpielowych dla całej rodziny, ręczniki do rąk oraz dla okazjonalnie dla gości. Dziś zajmiemy się przechowywaniem ręczników, które są na co dzień używane. W tym wypadku złożenie i odłożenie ręcznika na półkę jest złym pomysłem. Mokry ręcznik trzeba rozwiesić do wyschnięcia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą relingi, wieszaki i uchwyty na ręczniki. Pokażemy Ci, że poza swoją praktyczną funkcją mogą również ozdobić Twoją łazienkę.

Efektowne stojaki na ręczniki do łazienki

Stojak to bardzo wygodny sposób na przechowywanie ręczników. Łazienka wcale nie musi być duża, by tak ją wyposażyć. Stojaki na ręczniki mają różne formy i rozmiary, do tego są niebywale poręczne. Możesz wybrać model multifunkcyjny, czyli taki który nie tylko zapewni miejsce na ręczniki w małej łazience. Umieścisz na nim również inne przedmioty.

Nasza pierwsza propozycja to składany wieszak na ręczniki - idealny do małej łazienki. Kiedy nie jest potrzebny, wystarczy, że go złożysz i wsuniesz na przykład za pralkę. To świetne rozwiązanie do suszenia ręczników, ale również podręczna suszarka na ubrania. To minimalistyczna, metalowa konstrukcja utrzymana w głębokiej czerni. Pasuje do łazienek nowoczesnych i industrialnych.

Urządzasz łazienkę w stylu rustykalnym? Wstaw drabinę do łazienki. Prosta, drewniana konstrukcja to jeden z najbardziej kreatywnych sposobów na przechowywanie ręczników. Łazienka w stylu urban jungle lub SPA zyska ciekawy charakter z takim wieszakiem. Wbrew pozorom drabinka nie zajmie wiele miejsca, bo wykorzystuje przestrzeń w pionie. Poza tym to konstrukcja bardzo lekka optycznie - idealna do małych łazienek.

Elegancki stojak na ręczniki może być ozdobą łazienki. Jeśli chcesz uzyskać spójność aranżacji, wszystkie metalowe elementy dobierz do koloru armatury. Najczęściej jest srebrna, dlatego wybraliśmy właśnie taki stojak. Jego wyjątkowa forma doda wnętrzu ciekawego charakteru. Taki stojak będzie akcentem, który przyciąga wzrok.

Wieszak - dobre miejsce na ręczniki w małej łazience

Nie masz wolnej przestrzeni na stojak? Wykorzystaj relingi ścienne lub sprytne wieszaki na ręczniki. Do łazienki w drewnie proponujemy rozwiązanie wielofunkcyjne. Ścienny wieszak na ręczniki z drążkami i półką. To doskonały pomysł na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Na drążkach rozwiesisz ręczniki, natomiast półka może być miejscem do przechowywania zapasowych ręczników elegancko zwiniętych w rulony. Możesz na niej umieścić kosze z zapasem papieru toaletowego, dekoracje lub kwiaty doniczkowe.

To tylko kilka sposobów na przechowywanie ręczników. Łazienka może być praktyczna i piękna - wystarczy odpowiednio dobrane wyposażenie. Znajdziesz je w naszym sklepie.