Jak przetrwać jesień? Sięgnij po termofor!

Dobry termofor to taki, który długo trzyma ciepło i jednocześnie nie parzy. Akcesorium to nie tylko rozgrzewa ciało, ale też łagodzi ból czy poprawia krążenie. Termofor wyróżniający się dobrą jakością powinien znaleźć się w każdym domu. Jaki model wybrać? Ile trzyma termofor? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Termofor – jak to działa?

Termofor to pojemnik wykonany najczęściej z gumy lub z silikonu, który możemy napełnić gorącą wodą. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt nagrzewa się i przez długi czas uwalnia ciepło. Termofory mogą pochwalić się materiałowymi pokrowcami, dzięki czemu możemy je przyłożyć bezpośrednio do skóry.

Bezpieczne korzystanie

Ważne jest, żeby termofor był napełniany gorącą, ale nie wrzącą wodą. Zawsze sprawdzaj, czy korek został dobrze zakręcony. Kolejną istotną zasadą jest nienapełnianie termoforu do pełna – wystarczy nalać wody do 2/3 pojemności.

Na szczególną uwagę zasługuje też dbanie o termofor po użytkowaniu. Pamiętaj o starannym wysuszeniu akcesorium przed schowaniem do szafki i zakręceniem korka.

Termofor

Materiał na dobry termofor

Dobry termofor powinien charakteryzować się wysoką jakością wykonania. W sklepach znajdziemy termofory stworzone z silikonu, żelu czy też modele z zasilaniem elektrycznym. Który wybrać?

Najpopularniejszym termoforem jest produkt wykonany z silikonu. Tego typu akcesoria znajdziemy na wielu sklepowych półkach. Silikonowy termofor jest trwały i nie kosztuje zbyt wiele.

Żelowe termofory to produkty, które nie są napełniane gorącą wodą. Akcesorium podgrzewamy za pomocą mikrofali czy też piekarnika. Żelowy termofor długo trzyma temperaturę i sprawdzi się zarówno do ciepłych, jak i zimnych okładów.

Wiele osób ceni sobie termofory zasilane energią elektryczną. Produkt ten może pochwalić się możliwością regulacji temperatury.

Nowoczesny i ekologiczny

Coraz większą popularność zdobywają ekologiczne termofory z pestek wiśni. W środku akcesorium znajdziemy wysuszone pestki wiśni. Termofor ten nagrzewa się w taki sam sposób, jak termofory żelowe – możemy wsadzić je do piekarnika czy też do mikrofali. Produkty te oddają ciepło powoli oraz równomiernie.

Termofory z pestkami wiśni często wybierają młode mamy, które za jego pomocą łagodzą kolki niemowlęce. Zaletami tego typu akcesorium jest lekkość i brak ryzyka poparzenia.

Do czego używać termoforu?

Termofor to doskonałe akcesorium podczas jesiennych lub zimowych wieczorów, kiedy chcemy się szybko ogrzać. Tego typu produkt przyda się również w trakcie przeziębienia.

Kobiety cenią sobie termofory podczas miesiączki. Ciepły okład przyłożony do podbrzusza może znacznie złagodzić ból menstruacyjny. W ten sam sposób termofor działa na dzieci, kiedy mają bolesne kolki.

Kobieta i termofor

Jaki termofor wybrać?

Wybór termoforu to sprawa indywidualna. Jedni zadowolą się z klasycznymi, gumowymi termoforami, a inni będą potrzebowali produktów zasilanych elektrycznie. Warto pomyśleć nad zakupem termoforu żelowego, który zapobiegnie oparzeniom podczas nalewania wody i może nie tylko ogrzewać, ale też chłodzić.