Jaki kwietnik wybrać do mieszkania?

Kwiaty w domu to bardzo ważny element wystroju, który niesie za sobą dużo pozytywów. Rośliny oczyszczają powietrze i sprawiają, że pomieszczenia staja się bardziej przytulne. Jeżeli chcemy, żeby kwiaty zdobiły nasze wnętrza, to warto zakupić kwietnik, który zagwarantuje odpowiednie przechowywanie roślin oraz wyeksponowanie ich.

Jaki kwietnik wybrać?

W sklepach znajdziemy kwietniki wiszące, stojące czy nawet takie, które charakteryzują się podstawą wyposażoną w kółka. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, który doskonale wpasuje się w przestrzeń naszego mieszkania.

Dom z kwiatami

Wiszące kwietniki sprawdzą się tam, gdzie mamy ograniczoną powierzchnię na podłodze lub nie posiadamy parapetów. Stojący kwietnik w zestawie może stworzyć piękną kompozycję, która będzie przyciągała wzrok zarówno domowników, jak i gości. Jeśli musimy postawić roślinę w miejscu, w którym zaistnieje konieczność regularnego przesuwania jej, to kwietnik z podstawą na kółkach sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji do mieszkań urządzonych w różnych stylach.

Kwietnik metalowy z trzema poziomami

Kwietnik charakteryzujący się trzema poziomami umożliwi stworzenie wyjątkowej kompozycji kwiatowej, która będzie zdobiła Twoje wnętrze. Metalowy korpus z zawiasami pozwala na dopasowanie ułożenia konstrukcji do swoich potrzeb, a odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że kwietnik możesz postawić również na balkonie lub na tarasie.

Metalowy kwietnik

Zestaw sześciu skrzynek

Przechowywanie roślin w drewnianych skrzyniach to hit ostatnich lat. Takie rozwiązanie znajdziesz w katalogach wnętrzarskich przedstawiających mieszkania urządzone w stylach skandynawskim lub boho. Doniczki z kwiatami możesz włożyć bezpośrednio do środka lub postawić je na odwróconych skrzyniach.

Skrzynki na kwiaty

Wiszące osłonki na kwiaty doniczkowe

Osłonki wykonane z trawy morskiej doskonale odnajdą się we wnętrzach, w których króluje naturalność. Umieszczanie roślin na dużej wysokości wraca do łask, więc osłonki możesz powiesić zarówno w salonie, jak i w sypialni.

Wiszące osłonki na kwiaty

Metalowa skrzynka na rośliny

Jeżeli jesteś posiadaczem wnętrza urządzonego w stylu industrialnym, to metalowa skrzynia na rośliny świetnie sprawdzi się w każdym kącie Twojego mieszkania. Możesz przechowywać w niej zioła w kuchni czy też na balkonie.

Skrzynka na rośliny

Złota osłona na doniczkę

Niskie rośliny lepiej trzymać na podwyższeniu. Pojedyncza osłona na doniczkę w kolorze złotym doskonale odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach. W ten sposób wprowadzisz do swojej aranżacji odrobinę zieleni, która w mieszkaniu jest bardzo cenna.

Złoty kwietnik

Podstawki pod kwiaty

Jeśli lubisz wyjątkowe przedmioty, to zestaw dwóch podstawek pod kwiaty z oryginalnym zdobieniem będzie mocnym punktem w Twoim wnętrzu. Produkt odporny jest na działanie promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych, więc możesz wystawić go na taras lub na balkon.

Oryginalny kwietnik

3-stopniowy stojak na rośliny

Styl vintage i bogate zdobienia mebli oraz akcesoriów sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. 3-stopniowy stojak dla kwiatów świetnie sprawdzi się w domu czy też w ogrodzie. Trzy półki pozwolą na przechowywanie dużej ilości roślin na niewielkiej przestrzeni.