Drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dzieci i dorosłych. Co możesz podarować najbliższym?

Tradycyjny kalendarz adwentowy składa się z 24 ponumerowanych okienek, a w środku znajdują się symbole nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Współcześnie tego typu podarunki przybierają różne formy i spotkać je można w sklepach spożywczych, drogeriach, a nawet sklepach sieciowych z ubraniami. W popularnych kalendarzach ukrywa się kosmetyki, słodycze, klocki LEGO czy też rozmaite gadżety. Ale choć gotowe zestawy można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych, warto samemu przygotować taki upominek dla chłopaka, przyjaciółki lub dziecka, aby był naprawdę dopasowany do indywidualnego gustu.

Drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dorosłych

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla przyjaciółki lub dziewczyny?

Drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dorosłych nie muszą być zbyt drogie. Najważniejsze, by wyrażały one sympatię do drugiej osoby. Jaki prezent będzie odpowiedni dla twojej przyjaciółki lub partnerki? Uniwersalne upominki to miniaturki kosmetyków dostępne w popularnych drogeriach. Mogą to być tusz do rzęs, błyszczyk, pomadka, gąbeczka do makijażu, jednorazowa maseczka lub cały zestaw do domowego SPA. Jeżeli nie wiesz, jakie kosmetyki preferuje osoba obdarowywana, tym lepiej! Pozwolisz jej w ten sposób przetestować różnych producentów.

drobiazgi do kalendarza adwentowego

Jaki jeszcze prezent można włożyć do kalendarza adwentowego dla kobiety? Warto zastanowić się nad jej hobby. Jeśli jest fanką rysunku i malowania, wówczas możesz pokusić się o zakup pędzelków, miniaturowych farbek, unikalnych kredek czy flamastrów. Możesz podarować jej także miniaturowe pluszaki albo zawieszki z uroczymi postaciami z bajek lub zwierzątkami. Inne drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dorosłych kobiet to biżuteria, taki zestaw będzie jednak zdecydowanie droższy.

Co włożyć do kalendarza adwentowego dla chłopaka lub przyjaciela?

  Prezenty do kalendarza adwentowego dla chłopaka mogą nawiązywać do waszej relacji. Niech każde z okienek skrywa upominek, który będzie symbolizował jakieś wspólne przeżycie. Pamiętaj jednak, by połączyć romantyzm z dobrą zabawą. Prezentami do kalendarza adwentowego mogą być m.in. zdjęcia, pamiątki z konkretnych miejsc, w których byliście razem czy ulubione słodycze. Alternatywą dla romantycznego zestawu jest pakiet z męskimi kosmetykami bądź figurkami LEGO.

  drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dzieci

  A może twój przyjaciel lub partner interesuje się grami komputerowymi, planszowymi? Jeżeli tak, z pewnością ucieszy się z 24. małych figurek nawiązujących do jego ulubionych tytułów, ale także z kości lub kart kolekcjonerskich. Pomysłów jest mnóstwo musisz jedynie zdać się na swój instynkt oraz oprzeć o to, co lubi osoba, którą chcesz obdarować.

  Drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dzieci

  Najlepsze drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dzieci to najpewniej słodycze. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może też być połączenie przyjemności z wychowaniem. Jeśli chcesz nakłonić swoją córkę albo syna do ograniczenia słodkości, zaproponuj pewną zabawę. Niech każdego dnia je tylko ten smakołyk, który znajduje się w okienku. Jeżeli uda się wytrwać w postanowieniu, nagrodą może być dodatkowy prezent pod choinką. Drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dorosłych również mogą być słodkie, czekoladowe i przepyszne.

  Jak powinien wyglądać kalendarz adwentowy?

  Kiedy już ustalisz, jakie drobiazgi umieścić w kalendarzu adwentowym dla bliskiej ci osoby, musisz zastanowić się nad jego formą. W końcu samodzielnie przygotowane prezenty należy w coś zapakować. Kalendarz adwentowy do powieszenia nie powinien być zbyt ciężki, by mógł utrzymać się na ścianie do Bożego Narodzenia. Dobrze sprawdzi się w tej roli uroczy kalendarz z filcu w kształcie domków.

  Małe drobiazgi możesz też umieścić w papierowych torbach na świetlistej girlandzie z numerami określającymi każdy dzień adwentu. Czerwono-biała kolorystyka w okresie świąt będzie pasować do każdego pomieszczenia, nawet minimalistycznego, a żółte światło ledów stworzy bardzo przyjemny klimat w pokoju − to szczególnie istotne zimą, kiedy zmrok nadchodzi bardzo wcześnie.