Kalendarze adwentowe - jakie drobiazgi włożyć do kalendarza?

Od niedługiego czasu rośnie popularność kalendarzy adwentowych - co ciekawe stają się prezentem/niespodzianką nie tylko dla najmłodszych, ale coraz częściej również dorosłych. Zaskocz swoją drugą połówkę, rodzica, dziecko lub przyjaciela i podaruj w okresie adwentowym niezwykły, personalizowany kalendarz adwentowy.

Jakie prezenty włożyć do kalendarza dla dziecka?

Dzieci uwielbiają kalendarze adwentowe - co roku można przed okresem przygotowań bożonarodzeniowych spotkać całą masę różnych rodzajów kalendarzy w sklepach oraz pomysłów ich wykorzystania w gazetach. Okienek najczęściej mamy 24 - co możemy do nich zatem włożyć dla małego odkrywcy? Oto kilka naszych propozycji:

 • Słodycze - najbardziej oczywista i popularna propozycja. Własnoręcznie rozplanowany kalendarz adwentowy daje nam jednak szerokie pole wyboru najbardziej smacznych słodyczy dla dziecka.
 • Elementy szopki bożonarodzeniowej - na rynku oraz w gazetach można spotkać wiele rodzajów papierowych szopek bożonarodzeniowych, które można podzielić na określone części i włożyć do woreczków.
 • Naklejki, tatuaże oraz spinki do włosów i bezpieczne lakiery do paznokci dla dziewcząt.
 • Niedrogie i cieszące malucha gadżety, które łatwo zapakować na każdy kolejny dzień.
 • Miniaturowe samochodziki, naklejki i tatuaże dla chłopca - idealne dla każdego młodego poszukiwacza przygód akcesoria, które sprawią mu radość.
 • Zadania do wykonania - okres przedświąteczny to czas wzmożonych przygotowań, w które warto zaangażować małego bohatera. Sama wiesz, co może sprawić mu największą radość - skorzystaj z tego!
 • Bony do wykorzystania na następny rok - a propo przyjemności, świetnym pomysłem jest stworzenie karteczek z prezentami do wykorzystania np. wspólnej grze w parku lub wycieczce rowerowej. Jest to niedrogi sposób na rozplanowanie przyjemności dziecka i bardzo dobry prezent, który wykorzystasz razem z dzieckiem.
 • Kolorowe kulki - każdy z nas pamięta je z dzieciństwa. Również dziś są dobrą grą - możesz zapakować na każdy kolejny dzień inną kulkę,a ostatniego gra po prostu zagrać z dzieckiem :)
 • Akcesoria do malowania i pisania - wszelkiego rodzaju kredki, temperówki, kolorowe długopisy, brokaty i farbki to świetny patent, który rozbudzi wyobraźnię dziecka.
 • Małe elementy garderoby - rękawiczek oraz skarpetek nigdy dosyć. Mały prezent dla dziecka, który jest zawsze przydatny :)

Mały prezent dla dziecka, który jest zawsze przydatny :) Można również, zamiast pakować prezenty do kalendarza, pokusić się o stworzenie mapy do znalezienia prezentów w mieszkaniu lub domu :)

kalendarz adwentowy dla dzieci

Prezenty do kalendarza adwentowego dla dorosłych

A co włożyć do kalendarza dla bliskiej, dorosłej już osoby? Z pewnością znasz te znane kalendarze różnych perfumerii i marek, które są dosyć drogie w zakupie i nie gwarantują niestety, że każde okienko będzie dla obdarowanego satysfakcjonujące. Własnoręcznie przygotowany kalendarz to strzał w dziesiątkę dla bliskiej osoby - w końcu sama wiesz, co lubi najbardziej. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji, które mogą okazać się pomocą:

 • Słodycze - klasyczny pomysł na małą przyjemność. Możesz sporządzić kalendarz w całości składający się ze słodyczy lub tylko go nimi uzupełnić.
 • Mini kosmetyki - rozczarowana gotowymi kalendarzami? Marki perfumeryjne, jak i drogeryjne coraz częściej oferują miniaturki swoich produktów. Jeśli przygotowujesz kalendarz dla mamy, siostry, przyjaciółki to świetnym pomysłem jest znalezienie mini kosmetyków, które mogą się spodobać. Możesz również rozważyć zapakowanie do kalendarza maseczek do twarzy, lakierów do paznokci, kremów do rąk lub balsamu do ust - obdarowana kobieta na pewno będzie Ci wdzięczna :)
 • Bony na następny rok - genialny sposób na wymarzony prezent. Jako bon do wykorzystania na następny rok możesz zaproponować zrobienie kanapek, wspólną kawę, kino lub spacer - jest to idealna okazja do spędzania czasu razem. Można również zaproponować wykonanie za kogoś niezbyt lubianych obowiązków. Gwarantujemy, że obdarowany się szczerze z tego prezentu ucieszy :)
 • Świeczki zapachowe - na rynku można spotkać wiele zarówno malutkich świeczek, jak i dużych odpowiedników w dobrej cenie, które oczarowują swoim zapachem. Taki prezent to świetny sposób na przyjemność i relaks dla obdarowywanej osoby.
 • Herbaty w saszetkach - warto poszukać w sklepie herbat na sztuki. W końcu święta to świetna okazja do próbowania nowych smaków, dlatego rozgrzewająca herbata to świetny pomysł na przyjemność w dniu oczekiwania na Święta.
 • Alkohol - stosunkowo najdroższy adwentowy drobiazg. W sklepach coraz częściej można spotkać małe buteleczki win - może warto rozważyć zakup takiego drobiazgu na np. ostatni dzień oczekiwania.
 • Skarpetki i rękawiczki - akcesoria, które mają ogromną tendencję do gubienia (tudzież podkradania przez krasnoludki :) ) są zawsze przydatnym prezentem w kalendarzu. Stwórz własny kalendarz i wyrusz w przygodę obdarowywania bliskiej osoby każdego dnia - święta to wyjątkowy czas, który warto ubrać w spersonalizowane, niedrogie pomysły na prezent. Wszystkiego dobrego!