Kominek zapachowy - jak go używać?

Kominki do aromaterapii to temat, który może się wydawać, nie potrzebuje żadnego omówienia. Nie do końca się z tym zgadzamy. Kominki to mała, niepozorna rzecz, ale posiada niebagatelne znaczenie. Zwłaszcza gdy cenisz domową aromaterapię. Tradycyjny kominek składa się z kielicha na wosk, olejki eteryczne i części na wkład. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że można go wielokrotnie użyć, zmieniając zapach w zależności od tego, na co w danym dniu mamy ochotę. Jak możemy wykorzystać kominki zapachowe? Są banalnie proste w obsłudze. Najczęściej możemy je kupić wersji ceramicznej, choć nie tylko. W naszym sklepie znajdziesz je także w opcji z bambusowymi elementami.

Tak czy inaczej, w części górnej umieszczamy zapachowy wosk lub olejek. W części dolnej umieszczamy zapalony podgrzewacz. Pod wpływem ciepła wosk, olejek zaczyna się nagrzewać i uwalniać zapach. Tak właśnie zaczyna się relaks. Kominki do wosku oprócz tego, że posiadają różne kształty, dzielą się na dwie kategorie: tradycyjne i elektroniczne. Pierwsze z nich zdecydowanie częściej goszczą w naszych domach. Doceniamy je nie tylko za zapach, ale również ciepło świecy. Kominki elektryczne ogrzewane są za pomocą żarówki. Mniej standardowo, ale też ma swój urok. Poniżej znajdziesz nasze propozycje. Warto je przemyśleć.

Kominek do aromaterapii

Kominek do aromaterapii­ ­– ­­jeśli chcesz z niego korzystać, musisz pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie. Nie możesz zostawiać zapalonego kominka bez nadzoru. Zwłaszcza gdy w mieszkaniu są dzieci lub zwierzęta. Nie pozostawiaj go również bez żadnego nadzoru, gdy wychodzisz. Kominek do olejków powinien być wtedy całkowicie wygaszony. A poza tym ciesz się jego obecnością. Jak pisaliśmy wyżej, obsługa kominków jest bardzo prosta. Jeśli decydujemy się na olejek zapachowy, warto pamiętać o tym, żeby dodać wcześniej wodę. To znaczy, nalewamy na górę kominka odpowiednią jej ilość. Następnie krople olejku. Aby cieszyć się ulubionym aromatem jak najdłużej, kontroluj w trakcie palenia się podgrzewcza, czy woda nie wyparowuje zbyt szybko.

Dobra rada dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aromaterapią. Na początku warto zacząć od niewielkiej ilości wosku czy olejku ­­– ­dwie, trzy krople maksymalnie. To pozwoli ocenić, czy dana intensywność zapachu po prostu nam odpowiada. Zawsze również w trakcie podgrzewania kominki na świeczki możesz uzupełnić o kolejną dawkę olejku. Zaletą takiego kominka jest także to, że z powodzeniem sprawdzi się także jako świecznik. Nie musisz umieszczać w nim zapachowego elementu. Wystarczy, że na dół włożysz zapaloną świeczkę. Jej niewielki, delikatny płomień miło rozświetli przestrzeń.

kominki do aromaterapii

Jak używać wosku zapachowego?

Kominki na woski cieszą się coraz większą popularnością. To doskonała alternatywa dla znanych wszystkim olejków eterycznych. Jak właściwie z nich korzystać? Wosk zapachowy nasączony jest olejkiem zapachowym, który uwalnia się w trakcie nagrzewania kominka przez świeczkę. Przyjemny aromat roznosi się po całym mieszkaniu. Zapach ma znaczenie. Może całkowicie zmienić przestrzeń. O tym, jak na nas wpływa, nie trzeba chyba wyjaśniać. Aromaterapia to bardzo szeroka i pełna wiedzy dziedzina. A o słynnym „efekcie magdalenki” słyszał już prawie każdy. Zapachy tworzą pamięć i wspomnienia. Jeśli chcemy, aby nasz dom cieszył się miłym aromatem, warto po niego sięgnąć.

Wosk i kominek do wosku są w tym wypadku świetnym rozwiązaniem. Najczęściej można spotkać wosk w formie tabliczki podzielonej na kostki, podobnie zresztą jak czekolada. Ale istnieją także bardziej oryginalne propozycje. Jednym z nich są na przykład komplet wosków o kształcie ust i kwiatów lub serduszek. Albo subtelne, kwiatowe zapachy o kształcie gwiazdy. W naszym sklepie dostępne są warianty: lawenda, róża, wanilia. Tabliczki zapachowe wykonane są z tradycyjnego, pszczelego wosku. Jednak coraz częściej możemy już dostać je wykonane z soi. Woski długo i powoli uwalniają swoje zapachy. Rozgrzany kominek na świeczki pobudza ich intensywność. Niektóre woski potrafią się palić przez kilka godzin. Co więcej, aromat unoszący się pomieszczeniu, pozostaje w nim także długo później po zakończeniu pracy kominka.

Rodzaje kominków zapachowych

Kominki do olejków oprócz tego, że posiadają różne wielkości, wyróżniają się także formą i kształtem. W naszej ofercie znajdziesz kwadratowy kominek wykonany z bambusa. Bardzo wytrzymały surowiec o delikatnym, naturalnym wyglądzie. Dodatkowo miseczka i pojemnik na podgrzewacz wykonane zostały z białej ceramiki. Całość? Niebanalna i efektowna. Świetna kontrpropozycja dla długich, porcelanowych kominków. O ile jednak kominki na świeczki mogą różnić się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane. O tyle łączyć je powinno jedno ­­­­– stabilność. Wszystko dla zachowania bezpieczeństwa, ale też walorów estetycznych ­– zarówno plamy po wosku, jak i olejku są trudno usuwalne. Jeśli szukasz czegoś sprawdzonego, polecamy kominek zapachowy w kształcie paleniska!

Mocno atrakcyjna ozdoba dla domu. Zaokrąglony, metalowy stelaż. Do tego zawieszony na drobnych, ale solidnych łańcuszkach ceramiczna miseczka na wosk lub olejek. Aby utrzymać ciężar konstrukcji, całość podtrzymuje okrągły, gipsowy świecznik wypełniony kamieniami. Zyskujesz absolutną pewność, że płonący podgrzewacz jest w pełni zabezpieczony. Tego rodzaju kominki na olejki nie tylko pomogą stworzyć Ci domowe SPA, ale do tego wzbogacą przestrzeń swoim niebanalnym wyglądem. Jeśli jednak potrzebujesz klasyki, proszę bardzo – znajdziesz ją także u nas. Na przykład taki klasyczny, biały kominek o niewielkich rozmiarach, który kupisz w zestawie z 6 olejkami. Właściwie na każdy dzień tygodnia. Znajdziesz w nim kwiatowe i zapachowe nuty. Zestaw poleca się na prezent!