Kuchnia w stylu eko - szklane pojemniki na żywność

O zero waste słyszymy coraz więcej i coraz częściej decydujemy się na świadome zakupy, które mają przyczyniać się do ochrony środowiska. Jednorazowe woreczki i plastikowe pudełka możemy zamienić na szklane pojemniki na żywność, które posłużą nam przez długie lata, a produkty spożywcze będą przechowywane w odpowiedni sposób. Co możemy trzymać w szkle i jakie pojemniki znajdziemy w sklepach? Poniżej znajdziecie kilka propozycji.

Szklane pojemniki na przyprawy

Szczelnie zamknięty pojemnik szklany zagwarantuje odpowiednie przechowywanie różnorodnych przypraw. Zestaw pojemników ze stojakiem zagwarantuje też łatwy dostęp i sprawi, że nieestetyczne torebki znikną z blatu Twojej kuchni. Zestaw może być dodatkowo niebanalną ozdobą wnętrza.

Słoiki na przyprawy

Szklana butelka na napoje

Codzienne kupowanie wody lub soków w plastikowych opakowaniach prowadzi do znacznego produkowania śmieci. Jeżeli zamienimy je na szklaną butelkę, to zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale też kawałek naszej planety. W szkle możesz przechowywać wodę, świeże soki, lemoniady czy nawet nalewki.

Butelki na płyn

Szklane pudełka na lunch

Szklane pojemniki są łatwe w czyszczeniu – wszystkie możemy myć w zmywarce. Niektóre z nich mogą pochwalić się specjalnymi przegrodami, które oddzielą na przykład surówkę od mięsa. Szczelne pokrywy zapobiegają wylaniu się sosu lub zup.

Pudełko na żywność

Szklane pojemniki na żywność sypką

W szkle możemy przechowywać wszystko, więc jest to doskonały materiał do kontaktu z żywnością sypką. Makarony, kasza, płatki śniadaniowe, ryż, mąka, sól – te produkty będą doskonale prezentowały się w oznaczonych pojemnikach szklanych. W sklepach znajdziemy specjalne pojemniki, które przeznaczone są na przykład do makaronu spaghetti lub do płatków śniadaniowych.

Słoik na żywność sypką

Szklane słoiki na ciastka

Dedykowane pojemniki znajdziemy również na słodkości. Mogą mieć formę ozdobnej patery z nakryciem czy też słoika z drewnianą pokrywą. Jedno jest pewne – słodycze wyciągnięte z takiego pojemnika smakują jeszcze bardziej wyjątkowo.

Słoik na ciastka

Szklany pojemnik na miód

Szklany słoik pełny miodu zabierze nas do bajowej krainy i będzie wyjątkową dekoracją blatu kuchennego. W zestawie możemy znaleźć specjalną łyżkę, którą nabierzemy odpowiednią ilość miodu.

Słoik na miód

Szklane cukiernice

Cukier zazwyczaj trzymamy w szkle i w tej sprawie od wielu lat nic się nie zmienia. Ozdobne cukiernice z kryształowym wykończeniem zachwycają gości i dodają wnętrzu eleganckiego charakteru.

Cukierniczka

Szklane maselniczki

Odpowiednie przechowywanie masła może uchronić je przed szybkim jełczeniem. Szklana maselniczka umożliwia zabezpieczenie masła przed kurzem i brudem, a przezroczystość sprawia, że w każdej chwili możemy podejrzeć, jaka ilość masła została nam do spożycia.

Maselniczka

Szklane butelki na oliwę i ocet

Połączenie szklanej butelki na ocet i oliwę umożliwia wygospodarowanie większej ilości miejsca na stole, blacie czy też w szafce kuchennej. Produkt może stać się wyjątkową dekoracją i z pewnością będzie przyciągał wzrok zarówno domowników, jak i gości.

Butelka na oliwę i ocet

Czy warto kupić szklany pojemnik?

Szklane pojemniki na żywność umożliwiają nam przechowywanie produktów sypkich, płynów czy też wypieków i przygotowanych wcześniej obiadów. Rezygnacja z zakupu woreczków oraz pojemników plastikowych sprawia, że chronimy planetę i nie produkujemy zwiększonej ilości śmieci. Różnego rodzaju słoiki i butelki możemy z dumą eksponować na kuchennych półkach, bo staną się one wyjątkową ozdobą naszego wnętrza.