Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny zaskarbił sobie przychylność wielu osób. Coraz chętniej sięgamy po niego podczas aranżacji wnętrz, w tym łazienek. Jego zaletą jest ogromna funkcjonalność, prostota oraz niebanalne wzornictwo. Styl nowoczesny, chociaż wielu osobom może kojarzyć się ze skokiem technologicznym, tak naprawdę czerpie inspiracje z tego, co minimalistyczne, eleganckie i praktyczne. Jaka zatem powinna być łazienka w stylu nowoczesnym?

Kolorystyka łazienki w stylu nowoczesnym

W przypadku łazienek nowoczesnych najczęściej dominuje monochromia. Projektanci rzadziej proponują mocne, wyraziste kontrasty kolorystyczne. Powód jest prosty – może to przytłoczyć wnętrze i na dłuższą metę okazać się po prostu męczące. Nieobcym zabiegiem jest wprowadzanie drugiego koloru. Może to być odmienny materiał w postaci drewna czy chromowanej stali nierdzewnej. W swej ofercie produktów łazienkowych firma WENKO dysponuje akcesoriów wykonanych z tych dwóch materiałów.

Łazienki nowoczesne najczęściej utrzymane są w kolorze czarnym, białym, szarym lub beżowym. Najpopularniejszą barwą od wielu lat pozostaje biały. W tym kolorze pojawiły się również elementy armatury łazienkowej oraz akcesoria do łazienek. Styl nowoczesny preferuje płytki gładkie, jednobarwne. Modnym zabiegiem jest wykonanie części ściany z płytek z efektem 3D. Można również zdecydować się na płytki z drobnymi, lecz wyrazistymi wzorami. Jest to pewne nawiązanie do stylu vintage.

Wystrój nowoczesnej łazienki

Styl nowoczesny w łazience to precyzja w czystej postaci

Styl nowoczesny – bez względu na pomieszczenie, w którym został wykorzystany – opiera się na zastosowaniu prostych linii oraz form. Z tego też względu tak ważna jest precyzja podczas projektowania wystroju wnętrza. Nic nie powinno zakłócać harmonii. Fuga musi być kolorystycznie dobrana do płytek. Meble tworzyć jedną, prostą linię. Styl nowoczesny uważany jest za jeden z najbardziej harmonijnych i stonowanych. Precyzję widać tu na każdym kroku – nawet w poszczególnych elementach wystroju.

Łazienka w stylu nowoczesnym – dodatki

Zgodnie z powiedzeniem „diabeł tkwi w szczegółach” warto zwrócić szczególną uwagę na dodatki aranżacyjne w łazience. W przypadku wnętrz nowoczesnych świetnie sprawdzą się akcesoria łazienkowe wykonane z chromowanej stali nierdzewnej. Błyszczące elementy podkreślają nowoczesnych charakter wnętrza.

Uzupełnieniem każdej łazienki są zestawy przyborów – kubka na szczoteczki, mydelniczki na mydło w kostce oraz dozownika na mydło w płynie. Elementy te mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub ceramiki. Proste, błyszczące formy sprawdzą się najlepiej. Tego typu akcesoria łazienkowe ma w swej ofercie niemiecki producent WENKO. Firma ta znana jest z wysokiej jakości wykonania, trwałości oraz atrakcyjnego wzornictwa.

Nowoczesna łazienka w stylu Wenko
Ścianka parawanowa marki Koziol

Kolejnym dodatkiem są półki do łazienki. Mogą to być narożne modele, które z powodzeniem ułatwią wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Można je umieścić w kącie pomieszczenia lub pod prysznicem. W tym drugim przypadku szczególnie ważne jest, aby półki do łazienki były wykonane z tworzywa odpornego na działanie wody. Półki do łazienki w formie piętrowego regału to sposób na optymalne zagospodarowanie przestrzeni.

W nowoczesnej łazience nie może również zabraknąć miejsca na designerski kosz na pranie. Tego typu akcesoria łazienkowe ma w swej ofercie nie tylko firma WENKO, ale również inni producenci. Podczas wyboru pojemnika na brudną odzież należy pamiętać, aby dobrać go do pozostałych elementów wystroju. Tylko wtedy uzyskamy spójną kompozycję we wnętrzu.