Meble ogrodowe z palet – co trzeba wiedzieć, zanim zaczniesz je robić?

Moda na drewniane meble z palet trwa nieprzerwanie od kilku lat. Także tej wiosny nie zapowiada się na jej koniec. Przygotowaliśmy dla Was kilka prostych porad i sposobów na samodzielne stworzenie pięknych i prostych mebli ogrodowych.

Zrób swoje własne meble ogrodowe z palet!

Paleta drewniana jest wykorzystywana w przemyśle, służy przede wszystkim do przenoszenia na niej towarów. Kto jednak powiedział, że nie można jej wykorzystać w innym celu?

Meble ogrodowe z palet będą solidne i trwałe. Jeśli będziesz je regularnie impregnować sprawisz, że przetrwają każdą pogodę.

Meble ogrodowe z palet – co musisz przygotować?

  • drewniane palety
  • kątowniki i płaskowniki metalowe;
  • wkrętarka;
  • śruby;
  • szlifierka lub papier ścierny;
  • masa szpachlowa do drewna;
  • impregnat do drewna;
  • emalia do drewna;
  • narzędzia do malowania: wałki i pędzle
  • wykończenie mebli (materace, poduszki, pledy, kółeczka, szkło hartowane).

Meble ogrodowe z palet – ławki i kanapy DIY

Ławki lub kanapy z palet do doskonałe rozwiązanie, nie tylko do ogrodów czy tarasów, ale także na balkon! Często zdarza się, że meble ogrodowe kupowane w sklepach są dostępne tylko w najbardziej popularnych i uniwersalnych wymiarach. Współczesne budownictwo potrafi jednak zaskoczyć i zdarza się, że balkony lub tarasy w blokach są np. bardzo wąskie i trudno jest znaleźć takie meble, które by się tam zmieściły. Palety natomiast w prosty i szybki sposób możesz dostosować do nawet najbardziej niestandardowych wymiarów swojego balkonu. Wystarczy je tylko odpowiednio przypiłować! Ławki i kanapy wykonane z palet możesz też odpowiednio ze sobą łączyć i tworzyć różne kombinacje!

Meble ogrodowe z palet – stolik DIY

Stolik ogrodowy to najbardziej popularny mebel, jaki można wykonać z palet ogrodowych. Jest banalnie prosty do wykonania! Wystarczy, że połączysz ze sobą dwie palety i dokręcisz nóżki. Oczywiście możesz go odpowiednio ozdobić lub dodać nieco funkcjonalności, np. dzięki położeniu na taki stolik szklanego blatu, będziesz mógł stawiać na nim małe przedmioty, które nie będą spadać w szczeliny w palecie. Dzięki takiemu blatowi stolik będzie też wyglądać zdecydowanie bardziej elegancko.

Meble ogrodowe z palet – półki na doniczki DIY

Jeśli zaplanowałeś już sobie ogródek na balkonie, warto też pomyśleć o ozdobnych skrzyniach. Dzięki ich użyciu twój balkon będzie wyglądać nie tylko bardziej estetycznie, ale też będziesz mieć większą kontrolę nad swoją roślinnością, która rosnąc, będzie prawdopodobnie zabierać coraz więcej przestrzeni.