Najbardziej przydatne akcesoria łazienkowe

Funkcjonalność naszej łazienki zależy w największym stopniu od tego, w jakie akcesoria łazienkowe ją wyposażymy. Następnym, równie istotnym elementem jest sposób rozmieszczenia akcesoriów łazienkowych. Nawet kiedy posiadamy dużo zróżnicowanych gadżetów na różne okazje, problemem może się okazać samo znalezienie potrzebnej rzeczy.

Stojaki na papier

Stojaki na papier są niezbędnymi artykułami do łazienki. Rodzaje możemy podzielić na dwie kategorie uchwyty mocowane do ściany i stojaki. Wybierając pierwszą opcję, nie musimy się przejmować meblami, ponieważ wystarczy nam jedynie mała powierzchnia na ścianie. To rozwiązanie jest szczególnie zalecane do małych łazienek, gdzie szczególnie ważne jest zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Stojące zestawy są bardziej zróżnicowane między sobą pod względem designu. Często montuje się dodatkowe elementy, takie jak szczotka, uchwyt na ręczniki papierowe, a nawet specjalny koszyczek na literaturę toaletową

Deski sedesowe

Nie powinniśmy się ograniczać podczas projektowania łazienki. Warto zastanowić się chwilę nad każdym komponentem. Toaleta może się wydawać pomieszczeniem, w którym ciężko o zbyt różnorodną aranżację. Deski sedesowe nie muszą być wcale w standardowym kolorze porcelanowej, błyszczącej bieli. Kiedy w naszym domu mieszkają dzieci, z pewnością pokochają zabawne, kolorowe wzory i nadruki. Jeżeli denerwuje nas dźwięk uderzania klapy, warto przy wyborze sprawdzić, czy do danego modelu zaimplementowano mechanizm wolnego opadania, który zapobiega hałasu przy spuszczaniu klapy.

Półki łazienkowe pod prysznic

Zamontowanie kabiny prysznicowej w łazience to świetny sposób na ekonomiczne wykorzystywanie zasobów wody. Przy okazji warto pomyśleć nad ergonomicznym zaaranżowaniu przestrzeni w środku. Układając wszystkie artykuły niezbędne do codziennej higieny przy brodziku, sięganie po nie może okazać się kłopotliwe, a poza tym jest to dosyć słabe rozwiązanie pod względem ogólnej estetyki. Półki łazienkowe pod prysznic ułatwią codzienny prysznic. Kiedy w naszym domu mieszka więcej osób i każda z nich posiada wiele różnych artykułów do mycia, najlepiej wybrać wielostopniowe półki, na których można posegregować wszystkie płyny, dzieląc je na różne kategorie, bądź różnych domowników.

Półka łazienkowa

Stojaki na ręczniki

Z ręczników korzystamy za każdym razem, jak jesteśmy w łazience. Wszystkie czynności higieniczne wiążą się z wodą, którą na końcu wycieramy ze skóry ręcznikiem. Warto zadbać o to, żeby zawsze mieć go pod ręką. Kiedy myjemy twarz, nie możemy otworzyć oczu, żeby wilgoć i środki czystości ich nie podrażniły. Postawmy wieszak na ręcznik blisko zlewu, tak żebyśmy mogli bez patrzenia, w łatwy sposób sięgnąć po niego i się osuszyć. Poza tym warto zainwestować w odpowiednie stojaki na ręczniki. Im większa ich wysokość, tym więcej będziemy mieli miejsca do suszenia. Duża liczba szczebelków ułatwi instynktowne rozmieszczanie ręczników dla każdego domownika.

Stojak na szczotkę WC

Kiedy nasza łazienka i toaleta są w dwoma osobnymi pomieszczeniami, to drugie z nich daje dosyć mało możliwości na ciekawą aranżację. Ściany i deska, którą możemy spersonalizować to jednak wciąż mało. Pozostaje jednak jeszcze miejsce na akcesoria do toalety, takie jak szczotka lub papier. Kompaktowe stojaki powstają w wielu różnych stylach designu. Stylowe stojaki na szczotkę WC sprawią, że nawet do najbardziej skromnego pomieszczenia możemy wprowadzić ciekawą atmosferę i elegancki klimat.