Odmień pokój dziecka na lato

Metamorfoza pokoju dziecięcego może wydawać się trudnym wyzwaniem. Pokój dziecięcy powinien jak najbardziej działać na dziecięcą wyobraźnię, stymulując jego rozwój, a jednocześnie nie może być zbyt przytłaczający. Jak we wszystkim, najważniejszy jest umiar, i to tyczy się także dobierania motywów i kolorów. Fototapety w połączeniu z fantazyjnymi dywanami, kolorowymi firanami i akcesoriami w różnych, zwierzęcych kształtach to może być zbyt wiele, dlatego warto zachować powściągliwość, aby dziecko nie miało nadmiaru bodźców. Jeżeli decydujemy się na tapetę z pokrywającym ją w całości motywem, to najlepiej jest zastosować ją na pojedynczej ścianie. W taki sposób będziemy mieć większe pole do popisu w dobieraniu ciekawych dodatków.

Inaczej mają się sprawy, kiedy nie planujemy większych remontów, a jednocześnie przydałaby się jakaś odmiana. Wówczas wystarczy kilka na pozór drobnych zmian kosmetycznych, aby wprowadzić do pokoju dziecka nieco świeżości i zmienić jego wizerunek.

Firany i zasłony do pokoju dziecięcego

Oprawa okna, czyli firanki do pokoju dziecięcego to jedne z tych elementów, których zmiana nie wymaga od nas wiele, a jednak po jej dokonaniu jest ona odczuwalna. Praktyczne przelotki znacznie ułatwiają cały proces, dlatego jest to zmiana szybka, bez dużego nakładu energii. Firanki pozwolą wpuścić do pomieszczenia światło, dając za dnia więcej dyskrecji, jeśli jednak zamierzamy odseparować się od wzroku przechodniów, to bardziej skuteczne będą w tym zasłony, które pozwolą na spokojny sen w przytulnej atmosferze.

Firanki dla dzieci w przyjaznych, delikatnych motywach ożywią pokój dziecka i wprowadzą nieco fantazyjności. Firanka w zwierzęce motywy z dżungli, złote gwiazdki dla małych odkrywców, urocze lamy lub magiczne, złote jednorożce pobudzą wyobraźnię najmłodszych i urozmaicą aranżacje pokoju dziecięcego.

Zasłony dla dzieci to nie tylko praktyczne tekstylia, dzięki którym zachowamy prywatność w pokoju, ale także dekoracja, dlatego ważne, aby była jak najbardziej przyjazna dziecku. Dla małych astronautów idealnym wyborem będzie zasłona dziecięca z motywem kosmosu o pięknej kolorystyce, a na fankach oceanów i postaci z ich głębin z pewnością zrobi wrażenie różowa zasłona w syrenki. Jeżeli szukamy bardziej subtelnych rozwiązań, to tę potrzebę z pewnością zaspokoją zasłony w delikatne gwiazdki, które występują w dwóch wariantach kolorystycznych.

Pokój dziecięcy metamorfoza

Pościele do pokoju dziecka

Kolejnym tekstylium, które przyczyni się do zmiany wyglądu pokoju, jest pościel dla dzieci. Wysokiej jakości, przyjemny materiał i atrakcyjny wzór pościeli zapewni dziecku zdrowy sen, a jego pokój stanie się jego osobistą, bezpieczną oazą. Każda mała królewna z pewnością pokocha pościel z motywem księżniczki, a miłośnikom dinozaurów do gustu przypadnie pościel dziecięca w dinozaury. Pościel w tygryski, indiańskie tipi czy też kucyki.

Ciekawą propozycję stanowi również pościel z mapą świata i zwierzętami dominującymi na danych terenach - pozwoli ona w przystępny sposób, poprzez skojarzenia, przybliżyć dziecku wiedzę geograficzną. Wybór pościeli jest ogromny, zarówno pod kątem nadruków, jak i kolorystyki, dlatego z całą pewnością uda się urozmaicić pokój każdego, nawet najbardziej wymagającego poszukiwacza idealnego kompletu pościeli. Pościele dla dziecka urozmaicone w nadruki z bajkowymi postaciami, zwierzątkami i kosmicznymi motywami sprawią, że dziecko będzie spokojnie spać, a zmiana pościeli stanie się dla dziecka ciekawą, ekscytującą odmianą.

Poduszki dziecięce

Stworzenie przytulnej atmosfery w pokoju dziecka wiąże się z dbałością o wszelkie detale, które będą budzić w dziecku pozytywne skojarzenia. Poduszki dla dzieci jak najbardziej do takich detali należą. Urocze, wesołe kształty poduszek i bajkowe nadruki na poszewkach dziecięcych pobudzą ich wyobraźnię i przyczynią się do stworzenia przytulnej atmosfery. Ponadto można dostosowywać je do stylistyki innych tekstyliów, tworząc spójną aranżację.

W EDAXO.pl znajdziesz poduszki i poszewki o wielu zróżnicowanych kształtach i w wielu motywach, dzięki czemu bez wysiłku można dostosować je do upodobań dziecka oraz innych elementów jego pokoju. Każda mała księżniczka będzie mogła ukoronować swój pokój poduszką w kształcie korony, a zwierzoluby będą zachwycone poduszkami w kształcie zwierząt, np. żyrafy, jelonka lub pandy. Każdemu maluchowi spokojny sen zagwarantują także poduszki z motywem chmurki, gwiazdki i księżyca, tworząc przytulną atmosferę. Dla najmniejszych idealna będzie poduszka dla dziecka z melodyjkami, uruchamianą przy pociągnięciu za specjalny sznurek.

Wszystkie tekstylia, takie jak zasłony, poduszki i pościele można komponować ze sobą pod względem motywów i kolorystyki. Od teraz możemy stworzyć królestwo dla małej księżniczki, stację kosmiczną dla małego astronauty czy też dżunglę pełną dzikich zwierząt, dostosowując do siebie zasłony, pościel i poduszki. Mając kilka takich zestawów, możemy okresowo wprowadzać zmiany do pokoju dziecka, bez konieczności dużego nakładu czasu i energii. W taki sposób urozmaicimy i odświeżymy aranżację, a pokój dziecięcy stanie się jego osobistą strefą bezpieczeństwa, w której zawsze będzie czuć się komfortowo.