Porządkujemy przedpokój - jaki wybrać stojak na buty?

Przechowywanie butów nie jest najprostszym zadaniem. Często nasze obuwie ulega zniszczeniu lub nie możemy znaleźć drugiego buta z jednej pary. Z pomocą przechodzą szafki, szafy, półki i wieszaki, które umożliwiają idealne uporządkowanie całej kolekcji naszego obuwia. Jaki stojak na buty wybrać? Oto kilka propozycji, które doskonale sprawdzą się zarówno w dużych, jak i w tych niewielkich przestrzeniach.

Trzymanie obuwia w przedpokoju jest naturalnym wyborem, który często przysparza nam trochę problemów. Możemy kupić specjalną szafkę na buty, która pomieści kilka lub kilkanaście par, a jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, to wyposażenie swojego mieszkania w duży stojak na buty lub w szafę tekstylną na obuwie będzie doskonałym rozwiązaniem.

Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na przechowywanie butów.

Szafki na buty z siedziskiem

Miejsce, w którym możemy wygodnie usiąść i włożyć buty jest w przedpokoju na wagę złota. Niestety często rezygnujemy z takiego rozwiązania na rzecz szaf i półek. Teraz możemy znaleźć mebel, który łączy te dwie funkcjonalności.

Komoda z siedziskiem

Komoda z siedziskiem pomieści aż do dziesięciu par butów Twoich lub całej rodziny, dzięki czemu będziesz miała je zawsze pod ręką. Wygodne siedzisko umożliwia komfortowe włożenie butów, a szerokość wynosząca 29,5 centymetra sprawia, że mebel zmieścisz nawet w wąskim przejściu.

Buty w przedpokoju

Bambusowa ławeczka ze stojakiem na buty

Jeżeli szukasz designerskiego mebla, który będzie piękny i funkcjonalny, to bambusowa ławeczka ze stojakiem na buty sprawdzi się w Twoim wnętrzu doskonale. Na półce przeznaczonej na obuwie zmieścisz kilka par butów.

Zamykana szafa

Twoja kolekcja butów liczy dziesiątki par i chciałabyś przechowywać wszystkie w jednym miejsc? Szafa Breeze bez problemów pomieści 30 par. Metalowa konstrukcja oraz cztery nóżki zapewniają stabilne ustawienie, a drzwi zamykane na magnesy ułatwią codzienne użytkowanie.

Szafa na buty

Tradycyjna szafka na buty

Tradycyjne szafki na buty mają sporo plusów – są pojemne i zajmują niewiele miejsca. Możesz je ustawić tuż przy drzwiach, a na wierzchu przechowywać klucze lub postawić ozdobę.

Szafka na buty

Stojaki teleskopowe

Stojak na buty z montażem teleskopowym umożliwi Ci przechowywanie wielu par butów w dowolnym miejscu. Możesz go zamontować w szafie, dzięki czemu zyskujesz wypełnienie, które pomieści ponad 40 par. Stojaki teleskopowe nadają się również do przechowywania obuwia w garderobie.

Wieszak na drzwi

Jeżeli mamy wolną przestrzeń na drzwiach, to możemy wykorzystać ją nawet do przechowywania naszych butów. Funkcjonalny wieszak na drzwi pomieści 18 par butów i jest niezwykle łatwy w montażu.

WIeszak na buty

Organizery i pudełka

Przechowując buty w szafach, zazwyczaj dzielimy je na te zimowe oraz letnie. Obuwie, którego nie będziemy używać przez znaczną część roku, warto zabezpieczyć tak, żeby nie zniszczyło się podczas przechowywania. Świetnym pomysłem jest zakup odpowiednich organizerów oraz pudełek, które wraz z zawartością w postaci par butów możemy schować do szafy lub wynieść do piwnicy, garażu czy też do komórki lokatorskiej.

Buty w szafie

Jaki stojak na buty wybrać?

Mówi się, że przedpokój jest wizytówką każdego domu. W końcu liczy się pierwsze wrażenie, prawda? Zadbaj o porządek i funkcjonalne przechowywanie swojego obuwia.

Przechowywanie obuwia może być znacznie łatwiejsze, niż myślisz. Wystarczy zrezygnować z tradycyjnych półek i zainwestować w meble i akcesoria stworzone właśnie do tego celu. Stojak na buty sprawi, że Twoja kolekcja będzie nie tylko dobrze przechowywana, ale też pomoże utrzymać porządek i doprowadzi do tego, że Twój przedpokój wreszcie będzie wyglądał estetycznie.