Praktyczny zestaw łazienkowy - jak oszczędzać przestrzeń w łazience

Zdarza się, że podczas projektowania aranżacji pomieszczeń w naszych domach czy mieszkaniach, jesteśmy zmuszeni szukać oszczędności przestrzeni do zagospodarowania. Niestety metraż nie zawsze jest wystarczający, co prowadzi do tego, że zaczynamy głowić się nad rozwiązaniami, które choć w minimalny sposób pomogą nam odpowiednio wyposażyć nasze cztery ściany, bez ryzyka, że za bardzo je zagracimy. Najwięcej wrażeń (i siwych włosów!) w tym temacie dostarczają nam najczęściej łazienki. Rzadko możemy powiedzieć, że dysponujemy wręcz nieograniczoną przestrzenią, w której pomieścimy wszystkie sanitaria wraz z niezbędnymi akcesoriami łazienkowymi.

wysmakowana lazienka

Stworzenie przestronnej, a zarazem funkcjonalnej łazienki może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Często są to bowiem pomieszczenia, których powierzchnia jest raczej niewielka, a nawet mocno ograniczona. Musimy się mocno nagimnastykować, żeby odpowiednio zaprojektować, a następnie urządzić łazienkę, która sprosta naszym potrzebom i oczekiwaniom. Nie jest to jednak z góry przegrana bitwa. Owszem, przeciwnik mocno ogranicza nasze możliwości, ale kiedy mamy pod ręką gotowe rozwiązania oraz inspiracje, nie musimy składać broni. Rozsądne wykorzystanie dostępnej przestrzeni jest bowiem możliwe. Co więcej, wystarczy dobry plan oraz odpowiednio dobrane meble i akcesoria, aby uzyskać naprawdę zadowalający efekt funkcjonalnego, a jednocześnie ładnie się prezentującego miejsca, w którym będziemy mogli swobodnie się poruszać. Jak to zrobić?

elegancka lazienka

Postaw na funkcjonalność

Dysponując niewielką przestrzenią łazienkową z pewnością nie raz załamywałeś ręce próbując dopasować do siebie urządzenia sanitarne, meble oraz akcesoria walcząc o każdy niemal centymetr kwadratowy powierzchni. Niestety, to doskonale nam znany scenariusz. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować ze wszystkich swoim pomysłów. Często wystarczy jedynie delikatna modyfikacja pierwotnego planu, by uzyskać ten sam, w pełni nas satysfakcjonujący efekt. Niejeden zestaw łazienkowy będzie Ci w stanie w tym pomóc! Tak – komplety akcesoriów do łazienki to najlepszy sposób na to, aby oszczędzać dostępną przestrzeń. Zatem poszukiwanie rozwiązań typu dwa w jednym to lekarstwo na wszystkie bolączki i zmartwienia związane z niewielkim metrażem. Pamiętaj, mniejszy metraż niekoniecznie musi oznaczać niższej jakości wykończenia i wyposażenia. Dziś podpowiemy Ci, jak zmierzyć się z wynikającymi z niewielkiej powierzchni ograniczeniami z pomocą sprytnych rozwiązań wnętrzarskich, które z pewnością powinny znaleźć się w Twojej łazience!

elegancka lazienka

Stojak na papier toaletowy i szczotkę do WC

Zestaw łazienkowy pozwoli Ci na oszczędność przestrzeni, a jednocześnie doskonale spełni powierzoną mu funkcję. Prezentowany stojak na papier toaletowy i szczotkę do WC to właśnie jedno z tych akcesoriów łazienkowych, które zostały zaprojektowane z myślą o niewielkich pomieszczeniach. Zmyślny design idealnie łączy w sobie funkcjonalność i estetyczny wygląd. Uchwyt na papier toaletowy w elegancki sposób połączono z uchwytem na szczotkę do WC. Firma WENKO po raz kolejny udowadnia, że są w stanie w mistrzowski sposób nadać przedmiotom użytku codziennego wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Okrągła podstawa stojaka pozwala na oszczędność przestrzeni łazienkowej. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej zestaw łazienkowy doda stylu zarówno łazience urządzonej w klasycznym stylu, jak i tej bardziej nowoczesnej.

zestaw lazienkowy

Stojak na papier toaletowy z uchwytem – dwa w jednym

Kosz na śmieci z bambusową pokrywą i stojak na papier toaletowy z uchwytem to kolejny genialny w swej prostocie zestaw łazienkowy, który pozwoli na oszczędność przestrzeni. Genialne rozwiązanie dla małej przestrzeni. Poza poręcznym i praktycznym uchwytem w zestawie znajdziesz kosz łazienkowy, które razem tworzą idealną kompozycję. Ten komplet z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie zachowanie jednolitego wzornictwa podczas urządzania i dekoracji pomieszczeń. Ładny, elegancki, porządnie wykonany zestaw łazienkowy zdecydowanie zachęca do tego, by ustawić go w widocznym miejscu.

zestaw lazienkowy

To tylko niektóre z naszych propozycji na zmyśle zorganizowanie przestrzeni łazienkowej. Pamiętaj, wcale nie musisz rezygnować z wysmakowanych i eleganckich dodatków na rzecz kilku centymetrów kwadratowych pomieszczenia. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom, jesteś w stanie dokonać wyboru, który będzie pasował do łazienki, ale również zapewni przyjemne doznania estetyczne, dzięki spójnemu designowi tego miejsca.