Przechowywanie w łazience - 5 porad

Czy widząc katalog ze zdjęciami nowoczesnych łazienek, czujesz zachwyt i chęć natychmiastowego wprowadzenia podpatrzonych rozwiązań do własnej łazienki? Czy zdjęcia z Instagrama i programów o dotyczących urządzania wnętrza również przyciągają Twoją uwagę? Jeśli jesteś fanem harmonii, intrygującego stylu, porządku i estetyki, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, jak przechowujesz swoje rzeczy w łazience. Tak jak w salonie, kuchni czy pokoju biurowym, wszystkie przedmioty powinny zostać ułożone w pojemnikach i kartonach. Przechowywanie w łazience powinno być przemyślane. O czym warto pamiętać? Przeczytaj 5 wskazówek i stwórz wnętrze, które mogłoby znaleźć się na okładce katalogowej!

1. Podumywalkowa szafka z blatem

Jeśli jesteś przed remontem lub od podstaw projektujesz łazienkę, skorzystaj z naszej dobrej rady i zainstaluj w swojej łazience szafkę pod umywalkę z blatem. Rozwiąże ona problem przechowywania wielu kosmetyków i środków chemicznych. Jednocześnie pozostaną one łatwo dostępne i w każdej chwili będzie można po nie sięgnąć. Na blacie nie powinno znajdować się więcej niż szczoteczka i pasta do mycia zębów lub mydło - najlepiej w jakiejś stylowej mydelniczce, dopasowanej do pomieszczenia, zarówno kolorem, jak i użytym materiałem.

Szafka pod umywalkę z blatem Emako

2. Regały i inne szafki

Zasada jest prosta - w łazience szafek nigdy dość. Tak naprawdę przechowywanie w łazience rzeczy do higieny osobistej jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. To też zachowanie pewnej intymności i klasy - szczególnie jeśli w naszym mieszkaniu przebywa dużo gości. Nie każdy musi oglądać maszynkę do golenia czy pudełeczko z peelingiem do twarzy konkretnej marki. Dostępność regałów i szafek pozwala zagospodarować wszystkie rzeczy, oczywiście funkcjonalnie - tak, żeby łatwo można było je wyjąć, użyć i schować. Świetnym rozwiązaniem jest np. regał bambusowy z trzema półkami. Taki mebel nie zajmie dużo miejsca, a bambus jest uniwersalny i nadaje się do pomieszczeń o różnych stylach. Brązowe szafki pasują praktycznie do wszystkich kolorów - niezależnie od tego czy zdecydujemy się na biele, szarości, beże czy może czerwienie w łazience. Przy projektowaniu szafek warto skorzystać z pomocy dekoratora, który pomoże rozmieścić je w taki sposób, by nie przytłaczały optycznie łazienki - zwłaszcza, jeśli jest mała.

Przechowywanie w łazience

3. Wybierz stylowe pojemniki

Jasne jest, że sięganie po mydło do szuflady jest niepraktyczne. Podobnie jest z innymi kosmetykami - trzymanie żelu pod prysznic blisko wanny lub brodzika pozwala sprawnie umyć się i zrelaksować. Codzienne sięganie po takie środki do szafek i regałów może być lekko irytujące. Jak więc zachować elegancję i styl wnętrza? Najlepiej kupić jednolite pojemniki, do których przelejemy zarówno szampony, jak i żele do mycia ciała.

To samo dotyczy mydła do mycia rąk. Przechowywanie w łazience płynów może być bardzo estetyczne. Wybór pojemników należy wyłącznie do nas - dzięki temu każda wizyta w łazience będzie przyjemnością. Nawet jeśli lubimy dane kosmetyki, to często okazuje się, że ich estetyka nie jest zadowalająca i nie jest też spójna. Nie zawsze sięgamy po produkty jednego producenta, a właśnie zestawianie środków pochodzących od różnych firm, wprowadza chaos optyczny. Jeśli wybierzemy własne pojemniki, nie tylko wprowadzimy ład, ale też zachowamy neutralność - przecież nie każda odwiedzająca nas osoba musi wiedzieć jaki żel do higieny intymnej jest przez nas używany, prawda?

Plastikowy pojemnik łazienkowy

4. Kosze i pudełka

Niezależnie od tego na jaki styl wnętrza się zdecydujesz, z pewnością znajdziesz odpowiednie pojemniki do przechowywania rzeczy. Dostępność produktów obecnych na rynku jest szeroka, a kosze i pudełka mogą być też świetną dekoracją. Niektóre osoby uważają to za alternatywę dla szafek. Jeśli w łazience nie ma regału, ale są półki, można ustawić na nich takie pudełka. W środku bezpiecznie przechowasz perfumy, kosmetyki do makijażu czy podstawowe środki higieniczne. W koszach mogą też znaleźć się czyste ręczniki lub nawet piżamy. Wybór i zagospodarowanie rzeczy jest tak naprawdę kwestią indywidualnej organizacji, jednak efekt jest zawsze taki sam - porządek, neutralność i świetna kompozycja estetyczna.

Czasem mimo wielkich marzeń o zmianie wyglądu łazienki, budżet nie pozwala na generalny remont. W takiej sytuacji kosze i pudełka sprawdzą się świetnie - są tanie, a mogą całkowicie odmienić twoje wnętrze. Tego typu zmiany nie obciążą domowych finansów, a za ostateczne efekty będziemy sobie bardzo wdzięczni. Odpowiednio ułożone rzeczy pozwolą nam poczuć się przyjemnie we własnej łazience oraz zapewnią więcej przestrzeni.

Łazienka z pralką i koszem na pranie

5. Szafki i półki w lustrze

Czy przestrzeń za lustrem można wykorzystać jako miejsce do przechowywania? Oczywiście, że tak! Wystarczy wybrać model szafki z lustrem, który jest otwierany. W ten sposób lustro będzie pełniło wiele pożytecznych funkcji. Lustro powiększy optycznie pomieszczenie, pokaże odbicie i ukryje rzeczy, które nie będą już musiały leżeć na wierzchu. Takie rozwiązanie króluje w łazienkach od lat, choć nie każdy może sobie na nie pozwolić, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Otwierane lustra powinny być bardzo wysokiej jakości - codzienne poruszanie w przypadku słabego szkła, może doprowadzić do zbicia szkła.

jasna łazienka z lustrzaną szafką wiszącą

Sprytne przechowywanie w łazience to gwarancja komfortu

Jeśli chcesz czuć się komfortowo w swojej łazience, musisz uwzględnić kilka czynników, które o tym decydują. Jest to nie tylko estetyka i porządek, ale też dyskrecja. Łazienka jest miejscem relaksu i przechowywania rzeczy najbardziej intymnych - warto zadbać o to, by móc je dobrze ukryć lub zupełnie odwrotnie - dobrze zaprezentować. Jeśli mamy kosmetyki, które chcemy wyeksponować, idealnie sprawdzą się otwarte regały i szafki, jeśli wolimy zachować neutralność miejsca - najlepsze będą kosze, pudełka i szafka pod umywalkę z blatem.

Twoja łazienka to Twój styl. Zainspiruj się praktycznymi wskazówkami, zdjęciami z mediów społecznościowych czy programów telewizyjnych, ale zawsze pamiętaj o kierowaniu się własnym gustem. W ten sposób stworzysz najlepsze wnętrze, które zadowoli zarówno Ciebie, jak i pozostałych domowników i gości. Czy chcesz aby twoja łazienka była podziwiana, została zapamiętana lub przede wszystkim - była miłym pomieszczeniem w domu? Zainwestuj w funkcjonalne przechowywanie i zagospodaruj przestrzeń na nowo. Zaprojektuj niepowtarzalny wystrój łazienki. Powodzenia!