Rękawice kuchenne czy łapki?

Kuchenne podróże muszą być równocześnie bezpieczne dla nas. W kuchni mamy kontakt z wysokimi temperaturami. Otwieramy i zamykamy piekarnik, mamy do czynienia z patelniami i gorącymi garnkami. Nie chcemy przecież oparzyć się i to poważnie a tym samym przerwać gotowania. Dlatego z pomocą przychodzą nam rękawice kuchenne oraz łapki. Jednakże istnieje między nimi szereg różnic i odmiennych zastosowań w których raz sprawdzą się rękawice a raz łapki. Co wybrać? Czy warto zaopatrzyć się równocześnie w te dwa rodzaje osłony naszych dłoni? I w końcu jak wybrać najlepiej poszczególne modele? Postaramy się doradzić tak, abyście mogli wybrać jak najlepiej.

Podstawa dla każdego kucharza

Rękawice kuchenne są najlepszym przyjacielem każdego kucharza. Zarówno dla profesjonalnych kucharzy, pracowników gastronomicznych ale również dla pań domów, domowych miłośników kulinariów oraz amatorskich kucharzy. Bez względu na to co przygotowujemy, rękawice kuchenne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed gorącymi elementami wyposażenia kuchni. Bywają niezbędne kiedy mamy do czynienia z blachą z pieca, gorącymi garnkami czy patelniami. Posiadając rękawice kuchenne nie musimy posiłkować się półśrodkami jak np. łapanie gorących uchwytów przed np. szmatki . Rękawice kuchenne to bezpieczne rozwiązanie dla tego typu czynności. A przy tym komfortowe w noszeniu dla naszych rąk. Dzięki różnym rozwiązaniom kolorystycznym i zdobieniowym, rękawice kuchenne powieszone w kuchni możemy idealnie dopasować do ogólnego wystroju i panujących odcieni. Czasem warto na przykład rzucające się w oczy kolory tak abyśmy zawsze wiedzieli gdzie są nasze rękawice, gotowe do użycia natychmiast podczas gotowania, pieczenia czy smażenia. Rękawice kuchenne, bez względu na materiał z którego zostały wykonane zawsze cechować powinna odporność na wysokie temperatury. Dlatego w naszej ofercie znajdą państwo tylko najlepszej jakości rękawice, które spełniają ten wymóg. Bezpieczeństwo przede wszystkim, zwłaszcza w kontakcie z gorącem. Wyciąganie blachy z pieca wymaga ostrożności, tak więc musimy mieć pewność że trzymamy ją mocno i stabilnie. Rękawice kuchenne pozwolą nam na bezpieczne użytkowanie, przenoszenie blach, patelni czy garnków.

Różne materiały i kształty

Aby jeszcze lepiej dopasować rękawice kuchenne do naszych potrzeb trzeba wiedzieć z jakiego materiału zostały wykonane. A jest ich kilka. Warto zacząć od klasyki czyli rękawice kuchenne - materiałowe. Dzięki ogólnej dostępności i wytrzymałości są niezwykle popularne i obecne prawie w każdym domu. Przy ich zakupie warto jednak znać pewien szczegół, który jednak oznacza bardzo dużo i stanowczo wpływa na nasze bezpieczeństwo podczas zetknięcia z wysoką temperaturą. A mianowicie ilość warstw materiału, które oddzielają nasze dłonie od części zewnętrznej. Im więcej warstw tym lepiej i bezpieczniej dla nas. Miejsce na kciuk w takiej rękawicy to obowiązek i standard. Nie zapominajmy też o uchwycie do powieszenia.

Rękawice materiałowe dają się wyprać i mogą być używane przez naprawdę długi czas Kolejnym rodzajem rękawic kuchennych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństw i komfort użytkowania są rękawice silikonowe. Jak wiemy silikon jest bardziej odporny na temperatury niż tkanina. Silikon radzi sobie doskonale z wysokimi temperaturami a w naszej ofercie znajdą państwo modele rękawic które zdają swój egzamin nawet przy temperaturze 250 stopni Celsjusza. Silikon to również materiał który możemy śmiało stosować w kontakcie z niskimi temperaturami, podczas wyciągania czegoś z zamrażalnika itp. Dzięki temu unikamy odmrożenia sobie dłoni, tak samo jak poparzenia. Silikonowe rękawice są w tej materii uniwersalnym rozwiązaniem.

W ofercie Emako znajdziesz rękawice, które zostały wyposażone w antypoślizgowe powierzchnie. Dzięki czemu będziesz mógł silnie i stabilnie łapać i przenosić gorące elementy wyposażenia kuchennego. Warto zastanowić się nad kształtem takich rękawic. Dostępne są zarówno rękawice z jednym kciukiem jak i pięciopalcowe rękawice, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, pozwalają lepiej chwytać i kontrolować gorące elementy kuchenne i zwiększają nasze bezpieczeństwo podczas pracy w kuchni. Ostatnią ale nie mniej ważną cechą silikonowych rękawic jest łatwość ich mycia. Można przetrzeć je wilgotną ściereczką, jak i również myć ręcznie z pomocą odpowiednich środków myjących. A w końcu można śmiało wrzucić rękawice do zmywarki.

Alternatywa dla rękawic

Łapki kuchenne zazwyczaj dołączane są do rękawic co potwierdza również nasza oferta. Łapki z kolei służą nam bardziej do czynności, które chcemy przeprowadzić w szybkim tempie. Gorące pokrywki garnka? Nie ma problemu, dzięki łapkom damy sobie radę z pokrywkami szybko i bezpiecznie. To samo tyczy się garnków, które musimy natychmiast ściągnąć z gazu. Dzięki łapkom możemy szybko sobie z tym poradzić bez utraty bezpieczeństwa i oparzenia naszych dłoni. Najczęściej łapki są dostępne w zestawie razem z rękawicami, w tym samym stylu i kolorze, co pozwala nam uzyskać interesujący komplet.

Dostępne w wielu kolorach, pozwalają na doskonałe dopasowanie ich do wystroju kuchennego. Dzięki różnym kształtom i zdobieniom będą również stanowić istotny element dzięki któremu możemy ożywić naszą kuchnię. Nie zapominajmy również o tym, że taki komplet rękawic kuchennych i łapek to doskonały prezent do podarowania bliskim lub znajomym. To praktyczny i niezwykle miły prezent dla tych, którzy są miłośnikami kulinariów i ich przygotowywania. Teraz mogą robić to w bezpieczny, funkcjonalny i szybki sposób. Szczególną przyjemność sprawi zaopatrzenie ich dodatkowo w kucharski fartuch, który możemy dopasować kolorystycznie do rękawic. W zależności od potrzeb, rękawice kuchenne bądź łapki sprawdzą się podczas pracy w kuchni. Teraz kiedy wiemy co najlepiej ochroni nas w kontakcie z gorącymi garnkami, patelniami, ich uchwytami oraz blachą z piekarnika, gorącymi pokrywami jak i też w kontakcie z niskimi temperaturami, możemy śmiało dokonać zakupu zestawu rękawic kuchennych oraz łapek i zacząć nasze kulinarne przygody - przy naszym pełnym bezpieczeństwie.