Sztuczne kwiaty - fakty i mity

Sztuczne kwiaty mogą wydawać się ozdobą, która jest reliktem przeszłości. Nic bardziej mylnego! Obecnie produkowane imitacje naturalnych roślin są przygotowywane w tak wysokiej jakości, że niemal niemożliwe jest odróżnienie ich od pierwowzorów bez ich dotykania czy wąchania. Oto kilka faktów mitów i mitów o sztucznych kwiatach.

MIT Sztuczne kwiaty są kiczowate i wyglądają gorzej od prawdziwych kwiatów

Jeszcze dziesięć, dwadzieścia lat temu, można byłoby uznać to za fakt, jednak technologia produkcji elementów aranżacji domu znacząco się polepszyła. Także w dziedzinie sztucznych roślin ozdobnych

MIT Sztuczne kwiaty nie kwitną

Wręcz przeciwnie! One są zawsze zakwitnięte. Kwiaty sztucznego pochodzenia może nie przechodzą takich faz rozwoju jak w przypadku roślin naturalnych, ale to wcale nie znaczy, że nie mogą cieszyć oka pięknymi kwiatostanami. Dzięki wysoko rozwiniętej technologii produkcji, kolory sztucznych kwiatów zachwycają swoją paletą barw o wiele bardziej zróżnicowaną niż ich naturalne odpowiedniki.

Sztuczna roślina

FAKT Sztuczne kwiaty są bardziej różnorodne od prawdziwych kwiatów

Wszystkie rośliny podlegają prawom natury. Pośród wszystkich rodzajów flory istnieje wiele odmiennych gatunków różniących się budową, kolorystyką i kolorami kwiatostanów. Sztuczne kwiaty nie posiadają takich ograniczeń. Dlatego nie można powiedzieć o tym, że są mniej różnorodne od prawdziwych kwiatów. Mogą posiadać nienaturalne proporcje, które można wykorzystać przy aranżacji pomieszczenia. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia producentów, a oni lubią zaskakiwać, co można zauważyć przeglądając oferty dostępnych produktów,

DIY

Jeżeli przeglądając dostępne produkty wciąż nie możemy znaleźć rośliny, która będzie miała ‘to coś’ - możemy śmiało sami spróbować stworzyć nasz wymarzony kwiat. Dzięki szerokiej ofercie półproduktów, z których jesteśmy w stanie sami stworzyć niepowtarzalne ozdoby. Możliwości są nieskończone, a sam proces, może okazać się na tyle wciągający, że zafascynowani możliwościami, stworzymy całą kompozycję kwiatową, bądź ogródek.

Szara sypialnia z roślinami

FAKT Pielęgnacja sztucznych kwiatów jest o wiele łatwiejsza

Dzięki temu, że sztuczne kwiaty nie potrzebują specjalnej pielęgnacji, możemy cieszyć się ich pięknym wyglądem bez posiadania "ręki do kwiatów". Kiedy bywamy często nieobecni w domu przez kilka dni, naturalne kwiaty mogą zwiędnąć przez brak wody. Aby nasze kwiaty prezentowały się estetycznie wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je mokrą szmatką, aby usunąć z nich nagromadzoną warstwę kurzu.

FAKT Sztuczne kwiaty możemy umieścić wszędzie

Niektóre pomieszczenia w naszym domu mogą nie mieć doprowadzonej wystarczającej ilości światła, przez co nasze kwiaty doniczkowe mogą nie rozwijać się należycie. Jest to szczególnie istotne, kiedy chcemy przyozdobić roślinami takie miejsca jak przedpokój czy łazienka.

Każda prawdziwa roślina potrzebuje światła słonecznego oraz składników odżywczych zawartych w glebie i wodzie. Sztuczne kwiaty nie stawiają nam tak wysokich wymagań.

Sztuczne kwiaty są bardziej zróżnicowane od ich naturalnych odpowiedników, dlatego że nie obejmują ich prawa natury. Zobacz jak wybierać sztuczne kwiaty, żeby wyglądały jak żywe. Z pewnością do pomieszczeń w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, a nawet w niektórych aranżacjach glamour bądź boho sztuczne rośliny mogą stworzyć bardzo spójną kompozycję. Jedynie wnętrza w stylu rustykalnym i klasycznym wyglądają lepiej dopełnione naturalnymi roślinnymi kompozycjami, ale też nie w każdym przypadku.