Trendy w dekoracjach na 2023 rok

trendy w dekoracjach 2023

Początek nowego roku to czas zmian, chcemy lepiej i piękniej żyć. Dlatego w tym okresie chętnie planujemy zmiany w naszych domach. Zapoznaliśmy się z tendencjami i przedstawiamy trendy dekoracyjne 2023.

Dekoracje to uzupełnienie aranżacji, taka kropka nad i. Definiują styl wnętrza i nadają mu charakter. Mieszkanie bez dekoracji jest puste, wystarczy je dodać, by wnętrze stało się osobiste. Poza tym są doskonałym sposobem, by mieszkanie odmienić - szybko, tanio i bez remontu. Jakie dekoracje wnętrz będą modne w 2023 roku? Przekonajmy się - poniżej znajdziesz przegląd gorących trendów.

Dekoracje 2023 - trendy

W 2023 r. trendy w wystroju wnętrz i wzornictwie są gotowe do przejścia na ziemiste, bogate w tekstury terytorium za sprawą brązowych i drewnianych mebli, ręcznie robionych elementów, neutralnych palet kolorów i niestandardowych akcentów, które nadają przestrzeni ciepła i charakteru.

Wzornictwo lat 60. i 70. XX w.

Wszelkiego rodzaju akcenty vintage są obecnie bardzo pożądane. Powrót do ciekawych struktur z tamtego okresu i wyrazistej kolorystyki to dobry kierunek. Wychodzimy z ery minimalizmu i chcemy powrócić do artystycznego designu.

Sięgamy po rękodzieło oraz wykonane z naturalnych materiałów ozdobne lampy, wazony czy dekoracje ścienne. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza ten trend o organicznych kształtach, ziemistych, nierównych odcieniach i fakturalnych wykończeniach. We wnętrzach 2023 pragniemy zobaczyć rękę artysty i celebrować nieupiększony naturalizm.

Łuki i „miękkie” formy

Ostre krawędzie ustąpią w tym roku miejsca łagodniejszym kształtom w Twoim domu, więc spodziewaj się większej liczby łukowych drzwi i wejść, zakrzywionych mebli i zaokrąglonych form rzeźbiarskich. Trendy projektowe zawsze wracają, a my byliśmy właśnie w fazie modernizmu, która obejmowała więcej ostrych krawędzi i prostych linii. Teraz obserwujemy wahadło kołyszące się w przeciwnym kierunku, z krzywymi oferującymi miękkość, której nie było w ostatnim zestawie trendów.

Ogólnie rzecz biorąc, podejście zapewnia bardziej organiczny charakter i nadrzędne poczucie lekkości. Najprostszym sposobem na włączenie tego trendu do domu są meble, takie jak sofy, krzesła, wazony, lustra i inne drobne detale dekoracyjne. Półka w nieoczywistym, zaokrąglonym kształcie będzie mocnym akcentem we wnętrzu, warto rozważyć ten wybór.

Osobiste wnętrze - modne detale

W 2023 roku wyraźnie odchodzimy od neutralnych, idealnych wnętrz rodem z Pinteresta lub Instagrama. Zamiast tego decydujemy się na przytulniejsze przestrzenie, w których znajdują się osobiste kolekcje: ciekawe tekstylia, unikatowe dzieła sztuki oraz mieszanka starych i nowych mebli. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy tak wiele minimalizmu, że ludzie pragną teraz ciepła, głębi i charakteru w swoich przestrzeniach osobistych.

Jest to jeden z mocniejszych trendów, co ciekawe nie powstał w pracowni projektantów. Oni mogli jedynie obserwować zmieniające się potrzeby klientów, którzy nie chcą już żyć w bezosobowych, surowych wnętrzach. Jak spersonalizować i ocieplać mieszkanie zgodnie z tym trendem? Zwróć uwagę na dobrze dobrane tekstylia, dywany i drobiazgi dekoracyjne - jedyne w swoim rodzaju, najlepiej nieco nietypowe.

Domowy wellness

Wielu projektantów uważa, że ​​pokoje odnowy biologicznej mogą zastąpić domowe siłownie w 2023 roku – i wkrótce staną się o wiele bardziej eleganckie. Zamiast ukrywać sprzęt i akcesoria wspierające relaks w kącie domowego biura, oczekujemy od projektantów wnętrz bardziej przemyślanego skupienia się na dobrym samopoczuciu w domu. W ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło - nasze mieszkania stały się przestrzenią do pracy i ćwiczeń.

Dążymy do tego, by jak najskuteczniej się zrelaksować, oderwać od rzeczywistość, ale w zdrowy sposób. Jeśli chodzi o planowanie przestrzeni, chętnie decydujemy się na to, by wydzielać celowe przestrzenie na takie zajęcia, jak medytacja, joga, ćwiczenia i wreszcie domowe SPA. Jak to zrobić? Poza sprzętem sportowym potrzebujesz akcesoriów w postaci świec, kadzideł, domowych ogrodów zen. Przestrzeń wellness w domu wyposaż w miękkie siedziska i barwne dywany w etniczne wzory.

Przytulne, intymne wnętrza

Przez lata wyburzaliśmy wszystkie ściany i tworzyliśmy duże otwarte przestrzenie, a teraz pragniemy przytulnych przestrzeni, które zachęcają do kontaktu. Mieszkanie na otwartej przestrzeni wciąż jest modne, ale nawet w otwartych przestrzeniach odkrywamy kreatywne sposoby tworzenia bardziej intymnych nisz i przytulnych zakamarków. Osobna jadalnia to pierwszy krok w kierunku dzielenia przestrzeni. Aby ją urządzić, tylko teoretycznie potrzebujesz murarza. Symboliczne rozdzielenie przestrzeni również wystarczy, dlatego proponujemy efektowny parawan.

Znasz już trendy dekoracyjne 2023

W ciągu ostatnich kilku lat większość z nas spędzała więcej czasu w domu, co zmieniło sposób, w jaki postrzegamy nasze przestrzenie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Z tego powodu zmieniło się również podejście do dekorowania wnętrz. Chcemy, by nasze mieszkania były ciepłe i miały indywidualny charakter. Dekoracje i ozdoby, które pomogą Ci uzyskać ten efekt, znajdziesz w naszym sklepie.