Wózek kuchenny. Praktyczny pomocnik w każdej kuchni

Wózki kuchenne to świetne rozwiązanie zarówno do małych, jak i do większych kuchni. Meble te mogą odgrywać rolę dodatkowego blatu kuchennego lub zapewnić cenne miejsce do przechowywania. Jaki wózek kuchenny na kółkach wybrać? Na jaki materiał postawić? Czy tego typu pomocnik zmieści się w niewielkiej kuchni w bloku? Przedstawiamy krótki poradnik, w którym znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Zalety wózka kuchennego

Wózek kuchenny na kółkach może być niezwykle ważnym meblem, który pomoże Ci przygotować wyjątkowe posiłki dla bliskich. Możesz potraktować go jako dodatkowy blat roboczy, a półki i szafki wykorzystać jako niezwykle cenne miejsce do przechowywania. Jeżeli chcesz zaangażować w gotowanie lub pieczenie swoje dzieci, to blat wózka kuchennego może być ich indywidualnym stanowiskiem pracy.

Jedną z największych zalet pomocnika kuchennego na kółkach jest mobilność. Wózek możesz swobodnie przestawiać, dzięki czemu używasz go tylko wtedy, kiedy go potrzebujesz. Jeżeli narzekasz na niewielką ilość szafek, półek i szuflad, to część akcesoriów kuchennych możesz umieścić właśnie w wózku. Schowaj w nim sztućce, serwetki, szklanki czy nawet warzywa i owoce.

Pomocnik kuchenny do małej kuchni 

Zawsze marzyłaś o wyspie w kuchni, ale wymiary nie pozwalają Ci na stałe zamocowanie mebla? Wybierz wózek kuchenny na kółkach i stwórz z niego Twoją własną, mobilną wyspę kuchenną!

Wózki kuchenne mogą przypominać duże wyspy kuchenne, ale w sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy też niewielkie rozwiązania, które sprawdzą się nawet w najmniejszych kuchniach. Pomocnik kuchenny o wymiarach 30 x 36 x 80 centymetrów zmieści się do 20-metrowej kawalerki, a duże kuchnie mogą być wzbogacone o wózek charakteryzujący się szerokością wynoszącą nawet metr.

Pomocnik kuchenny

Przed zakupem wózka kuchennego na kółkach, zmierz wolną przestrzeń i wybierz pomocnik, który będziesz mogła swobodnie przestawiać. Jeżeli zależy Ci na dużej powierzchni blatu roboczego, a Twoje kuchnia nie pomieści słusznych wymiarów wózka, to możesz zdecydować się na dwa mniejsze pomocniki, które w każdej chwili złączysz i rozdzielisz.

Rozkładany blat to więcej miejsca

Wózek kuchenny z rozkładanym blatem to spora ilość dodatkowego miejsca do przechowywania. Pomocniki te mogą pochwalić się szufladami, półkami, szafkami, koszami czy nawet uchwytami na kieliszki. Wiele z nich zostało zaprojektowanych w ten sposób, żeby maksymalnie wykorzystać każdą przestrzeń.

Jaki wózek kuchenny wybrać?

Przy wyborze pomocnika kuchennego na kółkach warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, wymiary czy też styl. W małych kuchniach świetnie odnajdą się wózki charakteryzujące się niewielkimi wymiarami i składanym blatem. Na większych przestrzeniach możemy ustawić pomocnik kuchenny, który wymiarami przypomina wyspę kuchenną.

Aby dobrać idealny mebel, warto sprawdzić, czy pomocnik został wyposażony w kółka, które umożliwiają swobodne przesuwanie. Jeśli chcemy przechowywać w nim jasno określone akcesoria kuchenne, to zwróćmy uwagę na układ półek oraz schowków. Nie bez znaczenia będzie też design, który powinien wpasować się w styl naszego wnętrza i dodać mu charakteru.