Wybieramy idealne meble dziecięce dla Twojego dziecka!

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Z zapałem rysują pięknie, wymyślone przez siebie krajobrazy, układają z klocków plastikowe drapacze chmur i chętnie oddają się wielu innym, pobudzającym ich kreatywność zabawom. Jako troskliwi rodzice, którym zależy na odpowiednim rozwoju naszych dzieci, powinniśmy bezustannie pobudzać tę kreatywność i dawać dzieciom możliwości do tego, by poprzez zabawę poznawały świat wokół nich. Każda mama i każdy tata zgodzą się, że posiadanie dzieci to wielkie szczęście. Nie zawsze jest różowo, rodzicielstwo to często nieprzespane noce, zmartwienia i duże poświecenie, ale radość ze wspólnie spędzonych chwil przyćmiewa nawet najgorsze zmęczenie, a najtrudniejsze chwile idą w niepamięć. Nieustanny hałas i harmider w domu, porozrzucane wszędzie kredki i zabawki to żaden problem. Obecność dzieci cieszy i wzbogaca nas o uczucia, które są absolutnie nie do zastąpienia.

ojciec z dziecmi

Poza szczęściem i radością jako rodzice mamy pewne obowiązki, które musimy spełniać, aby nasze dziecko dorastało z poczuciem bezpieczeństwa, miłości i troski. Jednym z takich obowiązków jest zadbanie o to, by pokój dziecka został odpowiednio wyposażony. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o meble dziecięce – chociaż fakt, jest to jeden z najważniejszych czynników – ale o tym za chwilę. Musimy zapewnić naszym najmłodszym domownikom miejsce, w którym nie tylko będą spać, odrabiać lekcje i się bawić. Ma to być swoista forteca, w którym Twoja pociecha będzie się czuć bezpiecznie i komfortowo. W tym miejscu powstaną pierwsze szkolne prace Twojego dziecka. Może nawet będzie to miejsce, w którym postawi pierwszy krok lub wypowie pierwsze słowo.

pokoj dzieciecy

Dzieci dostraja bardzo szybko, dlatego chcąc zapamiętać te mniejsze i większe momenty rodzicielskiego triumfu, zadbaj o to, by pokój Twojego dziecka był funkcjonalny, ale również by pozwalał dziecku na kształtowanie jego osobowości. Meble dziecięce powinny nie tylko spełniać swoje podstawowe funkcje, ale również cieszyć oko Twoje i małego właściciela pokoju, w którym się znajdują. Jakie meble dziecięce powinny zatem znaleźć się w naszych domach?

pokoj dzieciecy

Pokój dziecka to jego prywatna forteca. Daj mu zatem możliwość zabrania głosu w kwestiach dotyczących wyposażenia i pozwól dobrać odpowiednie dla niego kolory i wzory. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. To Ty doskonale wiesz, czego Twoje dziecko najbardziej potrzebuje, a dziecko pokaże Ci formę, kształt lub kolor danego mebelka lub zabawki. Wspólna praca z pewnością zaowocuje dopracowanym w najmniejszych szczegółach designem oraz funkcjonalnością, o którą Ci chodzi. Twoja córka marzy o domku księżniczki? Z pewnością! Spraw jej zatem radość i ustaw w jej pokoiku drewniany domek, który, odpowiednio przyozdobiony, będzie przypominał pałacową komnatę księżniczki z bajki. Stabilne i wytrzymałe rusztowanie zapewni dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy, a Ty będziesz z duma patrzeć jak Twoja mała królewna własnoręcznie przyozdabia swój kącik, by było jej w nim jak najwygodniej. Meble dziecięce mogą być przecież nie tylko praktyczne, ale również sprawiać dzieciom nieopisaną radość!

drewniany domek

Pokój Twojego dziecka przypomina krajobraz po burzy? Wszędzie klocki, kredki, autka, lalki i maskotki? Jeśli zdarza Ci się stawać u progu dziecięcego pokoju i łapać się za głowę na widok bałaganu, zachęć swoje dziecko do utrzymywania porządku poprzez zabawę. Ustaw zatem w jego pokoju odpowiedniej wielkości pojemnik na zabawki, który stanie się „piracką skrzynią skarbów” lub „kufrem wspaniałości”.

skrzynia na zabawki

Takie meble dziecięce to zachęta dla najmłodszych, by uczyły się przechowywania oraz utrzymywania należytego ładu wokół siebie . Zdecydowanie łatwiej będzie Ci przekonać dziecko do posprzątania zabawek, jeśli będzie przekonane, że to wciąż element zabawy. Podsuwaj mu zatem ciekawe, kreatywne rozwiązania i zachęcaj do organizowania swoich skarbów. A jeżeli masz już to szczęście, że Twoje dziecko lubi mieć wokół siebie porządek, a jego zabawki muszą być równo ustawione na półeczce, spraw mu niespodziankę w postaci witrynki dla małych kolekcjonerów. Wykonany z naturalnego drzewa sosnowego mebelek posłuży również jako niebanalna dekoracja. Teraz wszystkie skarby Twojego małego odkrywcy mogą znaleźć się w jednym miejscu, a Ty nie będziesz musiał załamywać rąk nad wszechobecnym bałaganem.

gablotka