Wybieramy podstawki pod świece

podstawka pod świeczki

Dbałość o detale w aranżowaniu wnętrza owocuje dobrym efektem, a co za tym idzie również dobrym samopoczuciem, sprzyjającym podczas spędzania wolnego czasu w domu. Klimatyczne wnętrza to niewątpliwie cel niejednego gospodarza, ale, aby wszystko ze sobą dobrze współgrało, nie obędzie się bez skrupulatności w dobieraniu elementów wyposażenia i dodatków. Takie dodatki jak świeczki budują klimatyczną atmosferę, a ich ciepłe, żywe światło wprowadza w stan relaksu, zarówno umysłu, jak i ciała, dlatego warto uprzyjemniać swoje chwile tymi wyjątkowymi atrybutami.

Odpoczynek od sztucznego światła jest wskazany, ale nie można zapomnieć także o kwestiach praktycznych w kontekście palenia świec. Podstawki pod świece stanowią istotny, funkcjonalny element, ale poza tym powinny też dobrze współgrać z otoczeniem, aby efekt aranżacji cieszył oko, był harmonijny i wprowadzał jedyną w swoim rodzaju aurę. W ten sposób na pozór niewielki detal sprawi, że wnętrze zyska odmieniony wygląd i wprowadzi idealną na wieczorny relaks atmosferę.

Funkcje podstawek pod świece

Podstawki pod świeczki to nie tylko ciekawa dekoracja, ale też użyteczne akcesorium, które pozwoli zabezpieczyć parapet, blat stołu, obrus i wszelkie inne powierzchnie przed spływającym z palącej się świeczki woskiem. Poza tym stanowi także warstwę termoizolacyjną, chroniącą blat przed zniszczeniami, a to będzie szczególnie cenne w przypadku stołów drewnianych, które mogą w łatwy sposób ulec zniszczeniu od wysokiej temperatury. Jest to więc niewątpliwie potrzebny element, dzięki któremu ochronimy meble, ale trzeba pamiętać, że podstawki pod świeczki mają także inne zastosowania.

Można wykorzystać je także jako bazę pod różnego rodzaju kompozycje, na przykład przy użyciu tealightów lub z płatkami kwiatów, tworzyć różne okolicznościowe stroiki, odkładać na nie biżuterię i różne drobiazgi, a nawet podawać na nich ciasteczka - możliwości jest wiele, dlatego jest to doskonała propozycja na urozmaicenie wnętrza na dużo różnych sposobów, dostosowanych do potrzeb, okoliczności i inwencji twórczej. To sprawia, że podstawki pod świeczki to akcesoria dekoracyjne, jak i praktyczne.

Podstawki pod świece - rodzaje

Warto też wspomnieć o tym, że te niepozorne dodatki cechuje też zróżnicowany wygląd, kształt, forma i materiały, z których są wykonane. Podstawki pod świece podłużne to idealna baza pod świece stawiane równolegle, ale też pod stroiki. Wykonana z drewna tacka w białym kolorze sprawdzi się w tej roli idealnie, wyglądają bardzo estetycznie i można przy ich użyciu tworzyć dekoracje zarówno bożonarodzeniowe, jak i wielkanocne. Znaleźć można również podłużne podstawki wykonane z metalu, które niewątpliwie cechować się będą wysoką wytrzymałością.

Bardzo efektownie i elegancko prezentuje się lustrzana podstawka pod świece, dzięki której można optycznie powiększyć pomieszczenie i zyskać jeszcze bardziej klimatyczną atmosferę, za sprawą świetlnych refleksów, odbijających się od lusterka. Akcenty w złotej lub srebrnej kolorystyce nadadzą jeszcze lepszego, wręcz magicznego efektu. Podstawka pod świece lustro w jednym przyjmuje ponadto wiele różnych kształtów, okrągłych, geometrycznych, a także kwadratowych.

Jakie podstawki pod świece wybrać?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak dostosować podstawkę do wystroju wnętrza, aby efekt był spójny, a my w pełni zadowoleni. Celem jest harmonijne wnętrze, a żeby takie było, to należy zadbać o detale, a więc dopasowywać nawet najmniejsze elementy wyposażenia. Na szczęście w przypadku podstawek pod świece nie jest to w żaden sposób trudne, ponieważ szeroka oferta umożliwia dobranie tego akcesorium do wszelkich wnętrz i gustów. Podstawki w formie dekoracyjnych, lustrzanych tac to ozdoby o subtelnym, eleganckim, a wręcz dystyngowanym wyglądzie. Odnajdą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i glamour oraz industrialnych. Złote, czarne lub srebrne ramki nadadzą dodatkowego szyku, a ciekawą propozycją mogą być również podstawki w formie tradycyjnych tacek, takich jak do podawania napojów. Tworzyć można przy ich użyciu piękne kompozycje, na przykład w towarzystwie kwiatów goździków lub róż jako dekoracja stołu w salonie, sypialni czy łazience.

Można też zdecydować się na coś bardziej wyrazistego, ale równie eleganckiego, czyli podstawka pod świeczki metalowa ze stylowymi ornamentami w kształcie miłorzębu o orientalnym charakterze. Urokliwa, nadająca naturalnego charakteru kolorystyka sprawia, że jest to doskonała propozycja dla miłośników orientu, ale nie tylko. Jej wyjątkowy wygląd sprawia, że będzie prezentować się równie efektownie w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Taka podstawka to także idealne miejsce na trzymanie różnych drobiazgów za sprawą wyprofilowanych brzegów, utrudniających wyślizgiwanie się drobnych elementów, dlatego taką podstawkę rozpatrzyć można jako akcesorium wielofunkcyjne.

To, czy będziemy usatysfakcjonowani wyborem odpowiedniej podstawki pod świeczki, zależy głównie od tego, czy dobrze przemyślimy, czego od niej wymagamy. Jeśli planujemy użyć jej również jako pojemnika do trzymania różnych rzeczy, to małe, lustrzane podstawki pod świece mogą nie być do tego celu najlepsze, ze względu na ich śliską powierzchnię. W przypadku tworzenia różnych dekoracji i stroików, przy pomocy świec, lustrzana podstawka pod świece będzie dobrą propozycją. Wiele więc zależy od potrzeb, ale warto pamiętać też o stylistyce. Pamiętając o obu kwestiach, z całą pewnością będziemy cieszyć się dobrym efektem wnętrza i magiczną atmosferą, robiącą wrażenie na gościach.