Wybieramy zestaw gadżetów do prania

Zdecydowana większość osób mieszkających dzisiaj w Polsce korzysta z pralki. To bardzo ważny element każdego mieszkania lub domu. Pralka to urządzenie, które jest w stanie zaoszczędzić każdemu bardzo wiele czasu. Tego typu czynności w dawnych czasach wymagały poświęcenia dużej części dnia - teraz zrobienie prania oznacza głównie posegregowanie rzeczy, które mają zostać oczyszczone (najczęściej ze względu na kolory), umieszczenie ich w pralce, zaaplikowanie odpowiedniego detergentu, wybranie programu i wciśnięcie guzika “start”. Mimo tego, że czynności te są bardzo proste bardzo często pojawiają się różnego rodzaju problemy związane z praniem, które można w prosty sposób rozwiązać - wystarczy tylko wiedzieć jak i z pomocą jakiego narzędzia.

Kot lub pies w domu? Rozwiązanie problemu sierści

Obecność psów lub kotów w domu sprawia, że w całym mieszkaniu łatwo gromadzą się dość duże ilości sierści (lub włosów - zależnie od gatunku zwierzęcia). Przytulenie pupila z założoną bluzą polarową zazwyczaj wiąże się z późniejszym mozolnym oczyszczaniem ubioru z dużej ilości sierści. Niemożliwe jest uniknięcie takich sytuacji, nawet jeżeli właściciel uważnie dobiera moment okazania czułości swojemu kotu (w zależności od tego co akurat ma na sobie i co łatwiej będzie później oczyścić z sierści). Mimo wszystko zdarzy się sytuacja, kiedy twój biały kot wybierze sobie właśnie twoją czarną bluzę, jako najlepsze miejsce na ucięcie sobie drzemki w ciągu dnia. Warto zastanowić się nad szybkim sposobem usuwania dużych ilości sierści ze swojego ubioru. Dobrym pomysłem są między innymi specjalne rolki z taśmą klejącą do której lepią się luźne zabrudzenia - na przykład sierść zwierzaków. Znacznie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się także kule do prania antykłaczki.

To wynalazek, który w znaczący sposób ułatwia życie nie tylko właścicielom kotów, ale każdemu kto używa pralki. Kłaczki to zupełnie normalny objaw korzystania z ubrań - mogą pojawić się na twojej koszulce na przykład w wyniku sporadycznego kontaktu ze zwierzakiem znajomego, mogą to być także twoje własne włosy lub niewielkie części kanapy, która będzie wymagała wymiany. To przedmiot, który wystarczy wrzucić do bębna w pralce razem z ubraniami i detergentem. Powierzchnia kulek zrobiona jest z materiału podobnego do rzepu - każde ubranie włożone do pralki będzie musiało zetknąć się wiele razy z nią. Wszelkie włosy, sierść i luźne nitki przylgną do kuli oczyszczając w ten sposób nawet najdelikatniejsze tkaniny, a przy tym ich nie uszkadzając. Korzystając z takiego rozwiązania nie będziesz musiał już spędzać dużych ilości czasu na ręcznym pozbywaniu się takich zanieczyszczeń z ubrań. Pranie wystarczy już tylko wywiesić do suszenia, natomiast kulę wystarczy w łatwy sposób opłukać, oczyścić i wyrzucić zanieczyszczenia do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Kolejną zaletą tego typu rozwiązania jest ochrona pralki przed zatkaniem.

Podczas prania ubrań z dużą ilością sierści bez kuli do prania - znacząca większość zanieczyszczeń tego typu zostawała na tkaninach, ale niestety część dostawała się do filtra oraz pod bęben. Takie sytuacje są niekorzystne dla pralek oraz kolejnych prań - zgromadzone wewnątrz włosy ułatwiają również zatrzymywanie się innych zanieczyszczeń. Te mogą zacząć się psuć i nie czyszczone, z czasem prawdopodobnie doprowadzą do sytuacji, w której pranie nie będzie już tak dobrze pachniało po wyjęciu z pralki. Tego typu kule do prania są wielorazowego użytku, więc kupując raz kilka sztuk zapewniasz sobie sprzęt, z którego będziesz mógł korzystać do końca życia.

Pies i kot w domu

Jak zaoszczędzić i zyskać miękkie pranie?

Bardzo wiele ludzi niezależnie od zarobków i możliwości stosuje zasada oszczędzania zasobów, z których korzysta. Pranie ubrań wiąże się z wykorzystaniem wody, detergentów oraz pewnej ilości energii elektrycznej do mechanicznej pracy pralki oraz do podniesienia temperatury w pralce podczas pracy. Stosując odpowiednie środki można w prosty sposób ograniczyć wykorzystanie większości z nich. Pranie to czynność, którą wykonuje się stosunkowo często, więc nawet niewielkie oszczędności, które zostaną wdrożone prawdopodobnie nie będą odczuwalne w skali tygodnia czy miesiąca, ale na przykład w skali roku przyniosą już znaczący efekt.

Kula do prania to specjalne narzędzie zrobione z tworzywa sztucznego o średnicy około 6 centymetrów, które umieszcza się razem z praniem w bębnie. Przedmiot podczas prania pomoże mechanicznie i magnetycznie usuwać wszelkie zabrudzenia z tkanin. Dzięki jej zastosowaniu zyskasz także zmiękczoną wodą, ale przede wszystkim Twoje pranie zostanie dokładniej oczyszczone, będzie bardziej miękkie, będziesz mógł ustawić znacznie niższą temperaturę prania. Oprócz tego stosowanie tego typu kuli wiąże się z możliwością zmniejszenia ilości stosowanych detergentów. Wszystkie te zalety są pozytywne zarówno ze względów praktycznych, jak i finansowych, ale również ekologicznych. Mniejsze zużycie prądu elektrycznego w polsce wiąże się z mniejszą jego ilością konieczną do wyprodukowania, przy obecnych dominujących metodach produkcji energii elektrycznej. Mniejsza ilość detergentów również pozytywnie wpływa na środowisko. Kule do prania tego typu to produkty wielorazowego użytku - jednokrotna inwestycja bardzo szybko zwróci ci się, a twoje pranie będzie jeszcze lepiej wyprane.

Pralka z otwartym bębnem

Woreczki siateczkowe

Woreczki siateczkowe to znakomity gadżet, którego wartość pieniężna nawet w niewielkim stopniu nie dorównuje wartości użytkowej. Jeżeli zajmujesz się praniem to na pewno nie raz doświadczyłeś sytuacji, w której okazuje się że masz kilka par pojedynczych skarpetek. Niewielkie elementy ubioru bardzo łatwo gubią się podczas prania. Część z nich może nawet trafić pod bęben i ostatecznie uszkodzić pralkę, a inne mogą po prostu wypaść Ci podczas przenoszenia rzeczy do suszenia. Rozwiązaniem jest woreczek siateczkowy, w którym możesz umieścić drobne elementy garderoby. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz siły, czas, nerwy i pieniądze - nie będziesz musiał szukać zaginionych skarpetek, wydawać pieniędzy na nowe, ani naprawiać uszkodzonej pralki.